Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par mūzikas skolu un citām aktivitātēm

Zilspukuzirnis

Katram savs

Zilspukuzirnis
Vai kādai ir pieredze instrumenta spēlei izvēlēties privātskolotāju, nevis mūzikas skolu?
Piekrītu Lutetia viedoklim. Ne nu pilnīgi zaudēts laiks - kaut ko jau iemācīja, bet nevar salīdzināt ar to, ko mūzikas skolā iemācās.


Var jau padomāt par alternatīvu skolu- vispārizglītojošo ar mūzikas virzienu. Atkarīgs gan,kuru no Rīgas daļām vajag. Zinu,ka Rīgas 45.vsk.var apgūt kokles spēli. Un tas ir vieglāk kā mūzikas skolā. Tad nav jāizvēlas viens,bet var apvienot.

AAfrika

Mana beidza 4. klasi skolā un mūzikas skolā (vijole). Tas nozīmē, ka nedēļā ir 2 vijoles, 2 solfedžo, 1 klavieres un 4 ansambļī (būs orķestris). Papildus skolā iet uz dejošanu 2x nedēļā. Neko vairāk pielikt nevarētu. Mūzikas skola ir 4x nedēļā.

Zilspukuzirnis
Apskatījos to lapu-tur māca spēlēt etnogrāfisko kokli. Mūzikas skolās mācās spēlēt lielo koncertkokli ar slēdžiem un 30+ stīgām. Mācās spēlēt ne tikai tautasdzuesmas,bet arī klasiku,oriģinālskaņdarbus u.c.


Zilspukuzirnis

aprikoze123
Jā, es jau lasīju, ka abiem instrumentiem ir atšķirīgs skanējums un spēlēšanas taktika. Man personīgi tas neko nemaina - viena vai otra kokle, tikai pieņemu, ka uz koncertkokles var nospēlēt ko ''grandiozāku'' + visas pārējās teorētiskās zināšanas no mūz. skolas.

AAfrika

Mūzikas skolu nevar salīdzināt ar mūzikas pulciņiem. Vairāki priekšmeti, ieskaites, eksāmeni. Pilnīgi cita slodze un prasības.

Atkarīgs vai bērnam pašam gribas. Ja ne, tad nekas nepiespiedīs. Ja ļoti gribas visu un patīk, tad arī paspēs.

Papildināts 28.06.2022 15:56:

Zinu bērnus, kas sporto, dabū pirmās vietas LV čempionātos un paralēli vēl tautas dejas vai mūzikas skola.

Papildināts 28.06.2022 16:02:

Tajā pašā laikā zinu bērnus, kas nomocīja mākslas skolu un teica, ka ļoti nogura, jo pārāk daudz stundu pēc stundām (plus vēl ar sabiedrisko jābrauc) . Un tur arī ir patiešām daudz. Tas pats mūzikas skolā. Mazajās klasēs nav tik traki, jo instrumenta stundas parasti ir īsas, bet ar laiku paliek trakāk. Vēl svarīgi, vai tas ir tuvu mājām, vai bērns pats izstaigās.

Kāpostgalva

Mans lielais bērns apvienoja mūzikas skolu un sporta skolu 8 gadus. Viegli, protams, nebija. Viss arī atkarīgs no loğistikas - cik tålu viena skola no otras, un no mājām. Mums daudz kas bija pastaigas attālumā


Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

AAfrika

Un vēl vairāk viss atkarīgs no nodarbību laikiem. Mēs sākumā mēģinājām apvienot mūzikas skolu ar baseinu ķīpsalā. Bet nesanāca- nodarbība spārklājās iteši tā vecuma grupām.


AAfrika
Un vēl vairāk viss atkarīgs no nodarbību laikiem. Mēs sākumā mēģinājām apvienot mūzikas skolu ar baseinu ķīpsalā. Bet nesanāca- nodarbība spārklājās iteši tā vecuma grupām.
Pa lielam šis un vēl arī bērna paša enerģijas līmenis.

Lielās pilsētās un lielās mūzikas skolās vēl var būt iespējas izgrozīties, sabīdot instrumentu uzreiz pēc solfedžo un izvēloties citu baseinu vai futbolu. Tad mazākās vietās, ja instrumenta skolotājs strādā 2 dienas nedēļā (pilnīgi citas nekā solfedžo) un vienīgais futbols ir tai pašā dienā un, piem., reizē ar ansambli, kura laiks arī kādam jau ļoti pielāgots...

Ir bērni, kuri var arī 5 skolas/pulciņus bez problēmām un ar prieku (līdz pusaudzībā pasūta visus dēt), ir, kuriem gana ir ar vienu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429475