Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par mūzikas skolu un citām aktivitātēm

Zilspukuzirnis

Katram savs

ninona
vēl var būt iespējas izgrozīties, sabīdot instrumentu uzreiz pēc solfedžo
Mums neko daudz nevarēja sabīdīt. Bērni, kuri vēlas instrumentu uzeiz pēc stundām, ir vairāki, skolotājs - viens. Visgrūtākais bija tas, ka pēc skolas ir vairākas stundas starplaiks, bet uz mājām nevar paspēt.


juks

Skolu un mūzikas skolu sabīdījām. Meitas veiksmīgi jau pabeigušas, Dēls tikai iesāka. Svarīgākais bija sabīdīt loģistiku un vēlmi darboties.

Vecākajai bija skola, mūzikas skola, skolas koris un sākumklasēs dažādi sporta pulciņi, bet pēdējos dabūja atmest - slodze par lielu, nodarbības pārklājās. Vidējai bija līdzīgi pamatskolā, tagad vidusskolā - skola, dambrete, vokālais ansamblis un orķestrs. Un tas viss visu laiku jamenedžē, jo ir konkursi, sacensības, koncerti.
Jaunākā spēja savienot mūzikas skolu un mākslas skolu, pulciņus skolā un ansambli, papildus privātnodarbības mūzikā, pečvorks. Bet nu (pabedza pamatskolu) ir izdegusi, pati saprot un visu samazina. Solās ka nākošgad bez skolas būs tikai ansamblis un 1 pulciņš. Neticu, jo ir nerimstoša darbotieskāre.
Puikam(beidza 1.kl.) - mūzikas skola (2x nedēļā),lego un keramika. Uzskatu ka 1 pulciņš/papildnodarbība dienā ir pietiekoši. Negribu pārslodzi, jo jāpilda arī mājasdarbi. Lai izvadātu, pagaidām iesaistāmies visi, kāds aizved, kāds sagaida.Domāju, ka nākošgad aizies arī uz sporta pulciņu un būs arī vieglāk ar vadāšanām.

Katrs bērns ir savādāks - viens sagrābjas visu un pats samenedžē, lai visu pagūtu, cits negribīgi velk to vienu papildus nodarbošanos.


Vīriešu loģika ir pareizāka, bet sieviešu - interesantāka


luja

Sveicināti!

Lai neveidotu jaunu tēmu, varbūt kāds zin, vai ir iespējams Rīgā mācīties mūzikas skolā, ja bērns ir pabeidzis 9.klasi? Apguvām vienu instrumentu, un mazpilsētā iestājāmies mūzikas skolā mācīties otra instrumenta spēli, pabeidzām mūzikas skolas (nu jau otru reizi) 3.klasi, turpinās ģimnāzista gaitas Rīgā, tagad sāku domāt, vai ir iespēja turpināt mūzikas skolu, vai tomēr nē, un meklējam citus variantus (privātskolotājs, orķestris ( trūkums -nav savs instruments)?). Piedošanu autorei par nobīdi no pamattēmas...

juks
Jūs noteikti varat zvanīt uz noskatīti mūz.skolu un šo jautājumu noskaidrot,bet man rodas cits jautājums- vai 10.klases ģimnaazists,16 gadus vecs jutīsies ērti,sēžot solfedžo un mūz.lit.stundās kopā ar 10 gadīgiem bērniem(kas atbilst 4.klasei)?


luja

aprikoze123
Tā kā mūzikas literatūra un solfedžo ir jau apgūta, tad te uz vietas apguva tikai otru instrumentu.

Katram savs
Mums neko daudz nevarēja sabīdīt. Bērni, kuri vēlas instrumentu uzeiz pēc stundām, ir vairāki, skolotājs - viens. Visgrūtākais bija tas, ka pēc skolas ir vairākas stundas starplaiks, bet uz mājām nevar paspēt.
Mūsu ciema mūzikas&mākslas skoliņā arī nevar sabīdīt. Sanāk instruments-solfedžo-klavieres katrs citā dienā. Un pat tā, ka "centra bērni" ir pēdējie, kuriem piešķir individuālo nodarbību laikus, vispirms labākos iedod tiem, kuriem jābrauc (šī ir ļoti laba prakse, neļaunojos). Bērns gribētu kaut vienu brīvu dienu, bet nespīd. Taču ar miegainu sākumskolēnu instrumenta spēle 8os vakarā ir ļoti ražīga...

luja
Bet turpinās dzīvot tur pat? Zinu jauniešus, kuri vidusskolas posmā mācījušies Rīgā, bet dzīvoja savā ciemā un otro instrumentu arī turpināja apgūt savā "lauku" mūzikas skolā. Turklāt, iespējams, var sarunāt reizi nedēļā nodarbību attālināti. Turklāt ģimnāzista vecumā taču gan jau ir lieliskas patstāvīga darba prasmes. Katrā ziņā runājot var daudz ko sarunāt

Zilspukuzirnis

luja
Viss kārtībā, man arī interesē, kā ir, ja bērns grib apgūt vairākus instrumentus.

____________________________________________

Bet vispār - kā jūs, vecāki, vai jūsu bērni izvēlējās, kuru instrumentu tad mācīties? Vai vispirms iedevāt rokās pamēģināt, vai kā?

Katram savs

Zilspukuzirnis
Bet vispār - kā jūs, vecāki, vai jūsu bērni izvēlējās, kuru instrumentu tad mācīties?
Jāskatās, ko konkrētajā mūzikas skolā piedāvā - laikam visās nav visi instrumenti.

Sapratām, ka klavieres negrib, vijoli nepavilks, tad kaut ko atsijāja mūzikas skolas piedāvājums, un galu galā mūzikas skola izvēlējās no diviem, uz kuriem bijām pieteikušies.

sovunya

Dažās mūzikas skolās ir atvērto durvju dienas, kad var aiziet ar bērnu, lai viņš izvēlās, kas viņam tīk. Parasti mazie mūziķi izrāda savu instrumentu un kko nospēlē.

Vēl arī vecākiem jāskatās, vai bērnu vedīs uz mūziķeni vai pats staigās, vai uzreiz pēc skolas vai būs iespēja mājās ieskriet. Piem., flautu vai iemest skolas somā un tā atšķirībā no saksofona vai tubas dikti netraucē ne svara ne lieluma ziņā. Arī vijoli mazs bērns pats var 'nogādāt' līdz skolai, par čellu jau jādomā, vai pats varēs. Arī no taustiņiem, klavieres ir skola, t.i. līdzi jāņem tikai notis, bet ar akordeons ir smags staipīšanai, ja skolā nav rezerves variants.

Vēl...jāpadomā, vai bērns vēlāk gribēs spēlēt orķestrī (es nedomāju skolas orķestri, bet ir arī mūzikas nometnes bērniem ar orķestra instrumentu grupām). Piem., kokle, ģitāra un klavieres nav orķestru instrumenti. Gan jau ir atsevišķi ģitāristu un koklētāju ansambļu nometnes, bet tas tomēr nav orķestris un savā ziņā limitē bērna dalību nometnēs un motivē apgūt otro orķestra instrumentu, ja bērns vēlās spēlēt orķestrī, kas ir papildus slodze un laiks.

Pēdējās izmaiņas: sovunya, 06.07.2022 09:06.


Zilspukuzirnis
Ja izvēlas kokli,tad ar to vecākiem jārēķinās,ka tā ir smaga-ap 17 kg un būs jānēsā/jāved uz mūz.skolu. Par instrumenta izvēli: vijoles un čella spēlei nepieciešama ļoti laba/absolūtā muzikālā dzirde, jo bez tās nevar iemācīties tīri nospēt katru noti. Ja nav tika laba dzirde,var spēlēt citus instrumentus,piem.klavieres.

Papildināts 06.07.2022 14:45:

Pēc uzņemšanas eksāmena jau paradti pasaka,kāds instruments būtu piemērotāks konkrētam bērnam. Tikai šogad viss jau ir nokavēts,jo iestājeksāmens parasti ir jūnija sākumā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429475