Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Keto diēta

Agnese1304

Man pašai problēmu ar svaru nav, taču pēdējā laikā esmu daudz dzirdējusi par keto diētu, tas ir, diēta, kur galvenokārt jāēd tauki un jāmēģina izslēgt no uztura ogļhidrātus.

Šo diētu slavē bez gala un malas, sākot, ka ar to iespējams ļoti veiksmīgi nomest svaru, izārstēt diabētu, uzlabot pašsajūtu, miegu, atbrīvoties no galvassāpēm, utt.

Bet cik reāla ir šī diēta? Saprotu, ka saldumi ir slikti un cenšos tos maksimāli ierobežot, bet katram gribas kādu našķīti savu reizi. Un cik reāli ir pārtikt pārsvarā no taukiem? Kur paliek visi dārzeņi un latviešu tik ļoti iemīļotais kartupelis? Šķiet, ka izmaiņas ar keto diētu būtu tik dramatiskas, ka pat zinot, ka tā ir labāka, to nebūtu iespējams ilgi uzturēt. Padalieties ar savām domām.

Agnese1304
Ne tik daudz tauki, cik olbaltumvielas ar taukiem un 8 porcijām zaļumu. Esmu jau pusgadu uz šīs diētas. Neteiktu, ka tas būtu svara nomešana. Īpašu svara kritumu nejūtu. Bet, man tā ir veselības dēļ, jo ir insulīna rezistence un problēmas ar glutēnu. Varu pateikt, ka tad, kad ēdu pareizi, tad pazūd sāpes, savādāk sāp kauli, locītavas, vispārībā ir ļoti nepatīkami simptomi. Īstenībā ilgtermiņā ir pagrūti, jo gribas tos pašus sušī un picas. Ja picas vēl var uztaisīt pēc Dr. Berga receptes (picas pamatne no maltās gaļas vai ziedkāpostu masas), tad sušī aizvietot ir pagrūti. Jā, noraujos no šīs diētas, tad staigāju uzpūstu vēderu kā 9.tajā mēnesī, sapampušu seju, kā būtu nedēļu no vietas dzerts. Ja ēdu visu pareizi (ilgāku laiku atrodos ketozes stadijā), tad nekas nesāp (pēc ogļhidrātu apēšanas organisms tiek izsists no ketozes uz kādām 72 h), nekas nepūšas un vietējie zilīši mani neuzskata par savējo.

keto diēta nekas vairāk par modes tendenci nav. pārlieku daudz olbaltumvielas organismam par labu nenāk, tiek pārlieku noslogotas nieres. ogļhidrāti arī nekāds bubulis nav, gluži otrādi, ķermenim tie ir ļoti vajadzīgi.

par ekoloğisko pusi šādai diētai vispār neizteikšos, jo keto diēta paredz milzīgu gaļas un citu dzīvnieku valsts izcelsmes produktu patēriņu. bet tā jau ir cita tēma.

Vēl piemirsu piebilst, ka vienā ēdienreizē nedrīkst būt vairāk kā 150 g olbaltumvielu, jo tad tiek izsakts insulina vilnis. Un nedrīkst stresot, jo paceļās kortizols, kurš atkal paceļ insulīnu. Uz nakti jāiedzer atšķaidīta ēdamkarote uz glāzi ābolu etiķa, jo tas bloķē aknu glikozes izstrādi. Tas vairāk uz insulina rezistenci attiecas, protams, jo keto diēta pieļauj 5-10 g ogļhidrātu uzņemšu dienā. Bet ar insulīna rezistenci ir jāskatās ne tikai produktu glikēmiskos indeksus, bet arī insulīna indeksus (produktu spējas pacelt insulīna līmeni). Insulīna indeksu nepaceļ tikai tauki. Olbaltumvielas virs 150 g paceļ, bet, ja vairāk tauku, tad nē. Ļoti viss ir jāskatās.

Papildināts 28.06.2022 16:19:

Frivole
lbaltumvielas organismam par labu nenāk, tiek pārlieku noslogotas nieres.
Tāpēc ir paredzēts ēst ļoti daudz zaļumu.

Papildināts 28.06.2022 16:20:

Frivole
ogļhidrāti arī nekāds bubulis nav, gluži otrādi, ķermenim tie ir ļoti vajadzīgi.
Ja organisms ir vesels un spēj tos pārstrādāt, tad jā.

Papildināts 28.06.2022 16:22:

Frivole
milzīgu gaļas un citu dzīvnieku valsts izcelsmes produktu patēriņu
Nē. Milzīgus produktu patēriņus kāreiz nedrīkst. Jālieto sabalansēti. Un, ne tikai gaļu var. Var zivis, olas, jūras produktus. Tikai vairāk jāpieliek tauki. Tici man, man šī diēta ir vienīgā iespēja nemocīties sāpēs, pie šīs diētas man nepampts locītavas, nesāp. Nesāp galva, varu mierīgi pastaigāties.

Jay.Lee
ja ir konkrēta diagnoze, tad saprotu. neviena diēta nav ideāla.

Frivole
Īstenība jau visas diētas ir domātas kādam konkrētajam gadījumam. Ja cilvēks ir vesels, viņam jāēd pilnvērtīgi. Piemēram, meitas es arī nespiežu sēdēt tikai uz keto, bet mēs ar vīru gan esam spiesti to darīt.

Keto dieta 3men garuma. Nulle rezultati. Ieteikums - aizlimet muti! Vai es nelielam porcijam 3x diena. Piekritu, ka modes lieta!

Papildināts 28.06.2022 16:34:

Jay.Lee
Kamdel viru un sevi jaspiez? Ediet mazak un viss notiks! Nav tadas super dietas! Ja, ir Ozempic injekcijas - tur minusa 22kg gada laika. Drosi, mediciniski atziti un akcepteti.

Papildināts 28.06.2022 16:34:

Es sezu uz Ozempic.

Papildināts 28.06.2022 16:35:

P.s. sezu gan cita iemesla del!

Ksavjera
Kamdel viru un sevi jaspiez?
Tādēļ, ka ir insulīna rezistence un diabeta draudi.

Papildināts 28.06.2022 16:40:

Ksavjera
Ir viegli pateikt - ēdiet mazāk. Es pagājušajā gadā divas nedēļas badojos. Un ne grama neaizgāja.

Jay.Lee
Nu ja diabets (man 2.tipa diabets), tad ko zagojies un Ozempic neprasi? Valsts dalu kompense. Neatceros 50 vai 70%

Ksavjera
Man nav diabēta, bet ir insulīna rezistence un diabēta iespējas draudi. Kamēr varu izturēt bez zālēm un ārsts saka, ka būs ok, tikmēr labāk izslēgšu ogļhidrātus un kontrolēšu glikozi.

Papildināts 28.06.2022 16:52:

Ksavjera
Nu ja diabets (man 2.tipa diabets)
Manai vecmāmiņai bija diabets. 2. tips ir tas, kas bez šļircēm? Manai vecmāmiņai nevajadzēja durties, tikai tabletes.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429497