Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Keto diēta

Agnese1304

Man pirmā diena, ozempic 0.25. Pastāstīšu, kaa buus gaajis pa nedeelu.

Turpiniet, turpiniet ar savu keto, kamēr visu atlikušo dzīvi nāksies sēdēt uz tabletēm. Kā šim kungam, kura analīzes ir pa kreisi...

Papildināts 12.09.2022 16:19:

Marso

Hannelore
Kas tas par kungu ar nolakotiem nagiem? Cik viņam gadu? Un vai pirms keto viņam bija ideālas analīzes, ne ar ko neslimoja?

Papildināts 12.09.2022 16:59:

Tieši šo foto esmu redzējusi vismaz 5 tēmās no dažādiem autoriem. Bet ieliek šo foto un pazūd, neatbildot ne uz vienu jautājumu.

Tāds pliks paziņojums, un kāpēc lai tev kāds ticētu, Hannelore? Es atceros, kas lika šo foto citās tēmās. Kāpēc tu sev uztaisīji vairākus nikus, un pazemojies likdama šo foto jau n-tajās tēmās?

Pasadena4

Vairākus gadus atpakaļ meklēju informāciju par Keto diētu, biju diezgan skeptiska, cik atradu, lielākais mīnuss esot tas, ka šo uzturu ir ļoti grūti ievērot (vairumam cilvēku). Analīzēs, cik atceros, bija ļoti iespējams novērot sākotnēju lēcienu tauku daudzumā asinīs, kas gan ar laiku normalizējās. Runa gan bija par Keto diētu - klasisko (radītu epilepsijas profilaksei), ne variācijām par tēmu.

Papildināts 12.09.2022 21:28:

Piebildīšu gan, ka to informāciju meklēju vairàkus gadus atpakaļ, iespējams, kas jauns nācis klajā.

Cik esmu lasījusi par keto diētu, tad no medicīniskā viedokļa to izraksta epilepsijas slimniekiem ārstu uzraudzībā, veselam cilvēkam tā ir tikai slodze nierēm. Lai nomestu svaru der jebkura kalorijas ierobežojoša diēta.

Statistikai: man ir 40+ un hipotireoidisms, pēdējo 5 gadu laikā pēc 2 grūtniecībām un pandēmijas gana pieņēmos svarā. Kopš gada sākuma nometu 17-18 kg, principā mana tipiska ikdienas ēdienkarte ir: gaļa (neiespringstot uz liesuma pakāpi un daudzumu), kartupeļi, batātes, lapu salāti, brokastīs siermaizīte vai auzu pārslu putra, launagā augļi, vakariņas izlažu. Absolūts nē: saldumiem, cukuram, alko. Pa dienu salasās gana daudz ogļhidrātu, reizēm, ja drasumīgi gribas kaut ko saldu apēdu 1-2 tējkarotes ievārījuma. Diētai pieplusoju sportiskās aktivitātes- velo, skriešana.

Svaru metu nost galvenokārt veselības dēļ, jo ir 2.tipa diabēta risks (manam tēvam ir un man bija gestācijas diabēts abās grūtniecībās)+ vēl viena hroniska slimība, ko cerēju uzlabot samazinot svaru, t.i. ir pētījumi, ka aptaukošanās un konkrētāk tauku slānis ap iekšējiem orgāniem vēdera rajonā rada konstantu iekaisuma stāvokli organismā un var pasliktinàt manu hroniskās kaiti un mazinàt medikamentu efektivitāti. Es biju ļoti motivēta, jo tā slimība ir 100 riebīgāka par jebkuru diētu.

Papildināts 13.09.2022 08:34:

Mans komentārs bija domāts, ja nav kādas veselības problēmas, kas vispirms jārisina ar medikamentiem, kā jau te minētā insulīna rezistence, problēmas ar vairogdziedzeri, kā arī vai netiek lietoti medikamenti, kas veicina svara pieaugumu.

Papildināts 13.09.2022 08:34:

Mans komentārs bija domāts, ja nav kādas veselības problēmas, kas vispirms jārisina ar medikamentiem, kā jau te minētā insulīna rezistence, problēmas ar vairogdziedzeri, kā arī vai netiek lietoti medikamenti, kas veicina svara pieaugumu.

Papildināts 13.09.2022 08:41:

Jay.Lee
Ja drīkst jautāt, kas tā ir par slimību, ja tiek izslēgts glutēns? Cik saprotu runa neiet par celiakiju, vai tomēr? Es arī pēdējos 2-3 mēnešus esmu uz bezglutēna diētas, cerībā, ka mana autoimūnā kaite varbūt noreaģēs (man nav celiakijas). Es neesmu picu fane, bet internets ir pilns ar receptēm bezglutēna mīklai. Katrā ziņā man aizvietot glutēnu godīgi sakot bija easy peasy darbsp

Papildināts 13.09.2022 08:41:

Jay.Lee
Ja drīkst jautāt, kas tā ir par slimību, ja tiek izslēgts glutēns? Cik saprotu runa neiet par celiakiju, vai tomēr? Es arī pēdējos 2-3 mēnešus esmu uz bezglutēna diētas, cerībā, ka mana autoimūnā kaite varbūt noreaģēs (man nav celiakijas). Es neesmu picu fane, bet internets ir pilns ar receptēm bezglutēna mīklai. Katrā ziņā man aizvietot glutēnu godīgi sakot bija easy peasy darbsp

millavanilla
Glutena izslegsana - celiakija! Man ir celiakija.

Papildināts 13.09.2022 11:58:

Cilvekam, kuram nav celiakija, bezglutena dieta ir kaitiga un pilnigi nevajadziga. Ta ir modes lieta - bezglutens, bezlaktoze utt. Pilnigi veselam cilvekam ir jalieto glutena saturosi normali produkti.

Piedod, bet teksts, ka bezglutēna diēta ir kaitīga veselām cilvēkam, neiztur nekādu kritiku. Glutēnu satur kviešu, rudzu, miežu graudi. Izslēdzot šos produktus no ēdienkartes cilvēks absolūti neko nezaudē no uzturlīdzekļu viedokļa, jo ir vesela virkne citu ogļhidrātu, kurus var lietot bez jebkādām problēmām- rīsi, griķi, auzu pārslas, kinoja utt. Problēma ir tā, ka glutēnu saturošie produkti ir ļoti plaši lietoti pārtikas rūpniecībā- maizes (neesmu ēdusi patiešām garšīgu bezglutēna maizi), konditorejas izstrādājumi, mērces utt. utjpr. Tā kā aizstāt šos produktus ar bezglutēna ir vnk. galvassāpes.

Manā gadījumā, es labprāt ēstu savu garšīgo pilngraudu glutēna maizi, bet ir virkne ar dažādiem resursiem, kas apgalvo, ka tiem, kam ir autoimūnas saslimšanas no glutēna vajadzētu izvairīties, pat, ja nav celiakijas. Manus ēdiena eksperimentus apgrūtina fakts, ka, tā kā lietoju zāles, tad nekad nevar zināt, vai uzlabojumi ir dēļ zālēm, diētas vai vnk. slimība pati ir ar saviem miera / uzliesmojuma periodiem neatkarīgi no tā, ko ēdu vai daru.

millavanilla
Tu tu butu cilveks, kurs slimo ar celiakiju un zin visu par glutenu, cik tas veseligs vai kaitigs? Vai modei skrien lidzi?

Papildināts 14.09.2022 07:27:

Papildināts 14.09.2022 07:28:

Papildināts 14.09.2022 07:41:

Papildināts 14.09.2022 07:44:

millavanilla
Bezglutena maize tev galvassapes, kapec? Pati izdomaja un saka sapet galva, jo celiakijas nav?

Vai es ko palaidu garam, ka tev ir (kas cits stasts).

Bet cik reāla ir šī diēta? Saprotu, ka saldumi ir slikti un cenšos tos maksimāli ierobežot, bet katram gribas kādu našķīti savu reizi. Un cik reāli ir pārtikt pārsvarā no taukiem? Kur paliek visi dārzeņi un latviešu tik ļoti iemīļotais kartupelis? Šķiet, ka izmaiņas ar keto diētu būtu tik dramatiskas, ka pat zinot, ka tā ir labāka, to nebūtu iespējams ilgi uzturēt.
Keto diēta tiešām ir iedarbīga, bet arī bīstama un nopietna literatītā visut tiek uzsvērts, ka tā ir jāievēro tikai un vienīgi stingrā ārsta uzraudzībā, jo pašdarbība var novest pie visai bēdīgām sekām. Sīkāk lasi te: https://dietsabc.com/dietas/keto-dieta/

Un varbūt nemeklē brīnumlīdzkli, bet vairāk piedomā ko un cik daudz liec mutē -

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429497