Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve bez bērniem

Saulziede

viedaminka

Smeldze nekad nepazudīs, jo rādīt pēcnācējus ir cilvēka bioloģiskās eksistences mērķis.

Dzīve ir tikai viena, tā jādzīvo laimīgi. Ja vēlies bērnu, atveries dažādiem risinājumiem. Nezinot tavas problēmas cēloni, grūti ieteikt konkrētu risinājumu, bet ir dažādi veidi, kā to var risināt:

1) Konsultācija IVF Riga;

2) mākslīgā apaugļošana;

3) donoru materiālu izmantošana;

4) surogātmātes pakalpojuma izmantošana (ārvalstīs, kur tas atļauts);

5) zīdaiņa adopcija.

Grūtniecība, dzemdības, zīdīšana, bioloģiskā radniecība ir tikai maza daļiņa no tā, ko sauc par "bērnu". Lielākā daļa ir rūpes par bērnu un prieks par kopā pavadīto laiku 18+ gadu garumā. Ja nav savs bioloģiskais bērns, tad lai nav nekāds- ir melnbaltā domāšana. Kad cilvēks vēlas visu vai neko. Bet dažreiz, ja visu nav iespējams iegūt, ir vērts apsvērt arī kompromisa risinājumus, jo tad var iegūt vismaz daļu no tā, ko vēlies. Un dažreiz tā daļa ir gandrīz viss, kas laimei nepieciešams.

Lai tev izdodas

neauglības ārstēšanu, mākslīgo apaugļošanu - vai tā arī nav spēlēšanās Dieva vietā. Tāpat, ja nav lemts, nekas nesanāks, bet tomēr...mūsdienās daudzas iet šo ceļu.
Bet varbūt tieši Dievs ir devis ārstiem un zinātniekiem tādu saprašanu , ka var to izdarīt . Manam tēvam divi brāļi un māsa nomira no slimībām , kuras šobrīd var izārstēt . Un galu galā - mēs taču ārstējamies, ja vajag , taisām operācijas - nav tāda nolemtības attieksme . Citam viss ir grūtāk , citam viss nāk kā spēlējoties - tā ir un ne mums to saprast un analizēt .

Saulziede
Vēl ieteiktu padomāt, vai tavu attieksmi pret bērniem nav par daudz negatīvi ietekmējusi tava darba joma un arī vīra kategoriskie uzskati.

tagad ir pat kustības, kuru atbalstītāji lepojas ar izvēli neradīt bērnus. iesaku no viņiem pasmelties mierinājumu (tiktok, instagram..) , ka dzīve var būt skaista arī bez bērniem. #childfree

viedaminka

Meauk
Es arī domāju, ka ja ārsti rausta plecus, tad iespējams problēma ir galvā, kas attiecīgi caur hormoniem rada neauglību.

Psihoterapeits varētu palīdzēt, jo iespējams zemapziņa ir izdomājusi, ka vienīgais veids, ka nelikt ciest bērniem bērnunamos, ir tos neradīt, jo ar jebkuriem vecākiem var kas slikts atgadīties.

Cik gadus jūs cenšaties tikt pie bērna? Jūs sekojat auglīgajām dienām vai arī mēģināt katru 3 dienu, nesekojot auglības dienām?

PelePele

man diviem paziņu pāriem uzradās mazulis, līdzko bija samierinājušies, ka bērnu nebūs. Tātad tomēr viss bija galvā.

Es arī negribētu adoptēt bērnu.

Frivole
man liekas sis nav viens un tas pats - childree ir cilveki kuri apzinati nevelas bernus. Ta ir izvele. Viena lieta ir negribet un otra nevaret. Tas ir dazadas situacijas - viena ta ir apzinata briva izvele, kuru cilveks veic, kaut varetu but vecaks. Otra si izvele ir atnemta. Mana draugu loka ir childfree cilveki - ja, vini ir apmierinati un laimigi. Bet es zinu, tadus, kuriem nesanak tie berni - vini nav laimigi vai apmierinati, jo ta nav vinu izvele. Izvele ir atnemta.

ss_ss

Lilith
Tieši tā. Pilnībā piekrītu. Childfree un childless galīgi nav viens un tas pats. Tā kā diez vai childfree personas būs tie īstie,no kuriem smelties mierinājumu cilvēkiem,kuriem nesanāk tikt pie bērna no viņu neatkarīgu iemeslu dēļ.

Un likt vienā maisā medicīnisko apaugļošanu un adopciju,kā vienlīdzīgas iespējas tikt pie bērna?! Nu tas arī ir gaužām dīvaini. Pirmkārt,IVF diemžēl arī nav garants,ka izdosies tikt pie mazuļa. Tomēr tā ir lieliska iespēja mūsdienās. Pie tam,autorei ir labs vecums priekš IVF. Vismaz gadus 10 vēl var mēģināt. Protams, viss atkarīgs no konkrētās diagnozes utt. Savukārt, Adopcija nav ielāps,ar kuru aizlāpīt caurumu. Tā galīgi nav domāta katram. Adopcijas galvenā motivācija un mērķis ir nevis remdēt savas ilgas pēc sava neesošā bioloģiskā bērna un par visām varam kaut kā tikt pie bērna, bet palīdzēt bērnam ,kurš palicis bez vecāku gādības. Ne katrs to var tīri emocionāli,īpaši cilvēki,kuri saskaras ar neauglību. Daudzās rietumu valstīs adoptēt tieši vairāk rekomendē nevis tiem,kuriem nav savu bērnu,bet tieši tiem,kuriem jau savi ir.

Papildināts 15.07.2022 13:36:

Autorei: ja ir interese par IVF,bet ir šaubas,nāc uz IVF lapiņu. Mēs tur visas ejam cauri,vai esam jau gājušas vai citas vēl gatavojas procesiem.

Papildināts 15.07.2022 13:36:

Un meitenes tur diskutē ne tikai praktiski par pašiem procesiem,bet nereti arī ir diskusijas par neauglības emocionālo pusi.

Rosalia

Lilith
Bet es teiksu ta - bernus tiesam grib, nu ta ka nevar iedomaties dzivi bez, cilveki gatavo uz visu.
Tas jau ir slimīgi. Dažkārt tieši tā pārspīlētā bērna gribēšana, grūtniecības iestāšanās izvirzīšana par dzīves vienīgo prioritāti un nespēja iedomāties dzīvi bez bērniem izspēlē ļaunu joku un dod pretējo efektu.

Ja jau medicīniski nav nekādu šķēršļu, tad tur visdrīzāk galva jāārstē.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429885