Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai tas arī ir viss?

Bumbierkoks

Reina
Un kā jūs domājat, kā Latvijā panākt sociālu taisnīgumu?

Ja friziere necentīsies, nemācīsies un neatvērs savu salonu, tad par minimālo strādās pie otras, kas to spēs, un žēlosies par netaisnību.

Balsss

Dezavu

Darba likumdošana nosaka vienādu minimālo algu (valstīs, kurās tāda vispār ir), bet ar šo minimālo algu taču nepietiek, jo īpaši, ja mazi bērni.

Bet daudzi lielo biznesu īpašnieki var atļauties maksāt vairāk, paši no tā nekādi neciešot, bet izvēlas to nedarīt. Jo "zemāku radījumu" ciešanas viņus neinteresē.

Ir taču acīmredzams, ka ir lielie biznesi, kas rūpējas par saviem darbiniekiem un nodrošina labus apstākļus, bet ir tādi, kas izsūc maksimāli un pretī dod cik vien maz iespējams. Pirmos cienu, bet neizvēlos neredzēt, ka ir arī otrie.

Balsss
Pozīcija skaidra, bet jautājums paliek - kādi ir priekšlikumi, lai to mainītu? Ko jūs darāt bez neizvēlos neredzēt, ka ir arī otrie ?

Daudziem liekas, ka viņiem vnk Pienākas. Viņi nesaprot, ka tā nauda nāk ar lielu darbu un risku, ko paši nemaz nevēlas. Sūkstas par savu mazo algu un brīnās, ka pievātā biznesa īpašnieks ceļ klausuli brīvdienās un strādā līdz vēlam vakaram.

Man tā bija ar vienu pamatskolas klasesbiedreni. Kad studēju, regulāri satikāmies sabtransportā. Ko es nenākot uz ballītēm, tik lustīgas bijušas. Ticu, bet man nav laika. Nu zubries, zubries, nosmejas ballētāja. Un tad satiku iepriekšējās krīzes laikā. Galīgi sadrūmusi ballētāja, privātbodes īpašniekam bankrots, zaudējusi darbu, kur bija pārdevēja. Tev gan labi, tev izglītība, profesija pieprasīta. Jā, man labi. Bet kas tad tev liedza zubrīties nevis pa ballītēm čillot?

Danica

Reina
Izvēle ir gudrajiem un talantīgajiem, kam veicies ar izglītību un tur, kur nav milzīga bezdarba.
Ar izglītība neveicas - izglītību izvēlās, ņemot vērā ļoti daudz faktorus. T.sk.spēju sevi nodrošināt nākotnē un, īpaši, vecumdienās. Un tās var būt vairākas. Pirmā var būt izvēlēta sev, savam priekam un vēlmēm. Nākošo var izvēlēties, pieslēdzot jau aprēķinu.

Visu dzīvi tādi strādnieki cīnās par izdzīvošanu un viņu bērniem labāka nākotne nespīd.
Nu arī diskutabls jautājums. Vai Jūs visas pelnat identiski vai mazāk kā Jūsu vecāki?

Secale cereale

reitings

Bagāts ir nevis tas, kuram ir daudz, bet tas, kuram pietiek.
Pēdīgais nabags ir tas, kam nauda ir vienīgais, kas viņam pieder.

Kas attiecas uz mani, es, protams, nesmādētu tos pāris miljonus, bet ar to arī PIETIKTU. Man absolūti nav vajadzīgas daudzas statusa lietas, pēc kurām tik ļoti dzenas laba tiesa sabiedrības. Labu māju ar sakoptu apkārtni šeit, māju Dienvideiropā (un nebūt ne ekskluzīvā vietā kaut kur pie jūras), pāris ļoti labus auto (vajadzības ir dažādas) - un viss. Vaļasprieki man it kā dārgi, bet šai statusā tie nav nekādi lielie izdevumi. Cita starpā, "normālā" valstī speciālists ar labu - pat ne izcilu - akadēmisko karjeru to var nopelnīt jau uz kādu 50 gadu vecumu vai pat agrāk. Ne velti daudzinātais S-klases Mersis Vācijā dažbrīd tiek saukts par "profesoru auto".

Turoties ciešāk pie tēmas - mani savulaik ļoti satrieca kāda mana ārzemju radagabala nebūt ne ļauni domātais izteikums, ka karjeras virsotne pie viņiem (Vācijā) ir 35 gados. Man toreiz bija tieši 35 un es biju NEKAS. Pagāja gadi 10, kamēr attapos un - no tā laika viss ir gājis uz augšu. Tā ka neklausies, ko mēļo attiecībā uz vecumu un sasniegumiem. Domāju, ka daudz kā vērtīga man vēl ir priekšā.

Biomasai pietiek ar šlāgeraptauju (cāļgudrība).

Reina
Ko nozīme nav izvēles, it īpaši LV, kur kāpšana pa sociālajam kāpnēm ir iespējama gandrīz ikvienam, kurš ir gatavs pieslēgties un iespringt. Tiem, kas ir slimi vai ļoti veci, te tiešām ir briesmīga dzīve. Ja cilvēks negrib painteresēties par iespējām ārpus viņa miesta, tā ir tikai un vienigi viņa izvēle un atbildība. Un te tak visu laiku izskan, ka nauda nav svarīga, galvenais ir laiks ar ģimeni, brīvdienas strādāt ir bezmaz vai grēks un aizvainojums, bet vienalga kaut kā viss pienākas. Tā nu tas ir iekārtots pasaule, ka vairāk naudas ir tiem, kas ir uzņēmīgi, gudri, strādīgi un gatavi riskēt un pieņemt lēmumus. Un šis īpašības var attīstīt gandrīz jebkurš, tad nebūs visi turīgie cilvēki jāsauc par blēžiem.

Papildināts 25.07.2022 10:41:

Danica
Man jau arī liekas, ka LV izglītība ir super pieejama.

Turks

Lasīju no beigām, tad apnika un sāku no sākuma:

Guļu un domāju.
kurā mirklī jūs ļoti konkrēti sapratāt, ka šis ir jūsu sasniegumu limits? Ka pa lielam nekas baigi vairāk nebūs?
par miljonāru neesi kļuvis, īpašumu ārzemēs nav, pasauli neesi apceļojis (tikai pa Eiropu), savu pilno potenciālu neesi realizējis?
nedaudz pat rauj uz bimbienu.

To sajūtu, ka dzīves labākie gadi jau ir, ja ne nodzīvoti, tad vismaz iet uz otru pusi, bet spilgtāk/labāk/ātrāk/stiprāk vairs nebūs un daudzi agrākie mērķi tā arī paliks nesasniegti, manuprāt, būtu jāsaista ar pusmūža krīzi.

Tā ir ne tikai vīriešu fenomens, arī sievietes var piemeklēt. Var, protams, iesmiet par dārgiem tēriņiem un gados jauniem seksa partneriem/-ēm, bet var arī pameklēt vairāk informācijas par tēmu.

Buržuāzijas diskrētais šarms.

Vinnny

reitings
Ar Tevis nosauktajām īpašībām var nepietikt, vēl bieži lomu nospēlē veiksmes faktors (būt īstajā vietā un laikā ieskaitot) un kontakti. Jā, nereti izglītība arī, bet ne obligāti.

Par izglītības pieejamību absolūti tā plus kvalitātei lielākoties nav ne vainas (izņēmumi, protams, pastāv, bet tie ir arī ārvalstīs).

Optimists optimistiem optimists.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429931