Pusaudzis un pienākumi

paroleparole

Slēdza paroleparole: "Pietiks.".

Salīdzināšana ar citiem saviem bērniem vispār smieklīga, katrs bērns taču ir savādāks, kas darbojas vienam līdzīgā vecumā, nedarbojas citam.

dezavu
Un ja vēl salīdzina to puiku ar meitenēm tajā pat vecumā, kuras tomēr nobriest tīri mentāli ātrāk un ir apveltītas ar lielāku empātiju, tad, jā, vecāks var nonākt stuporā par savu dēlu, kāds nu viņš sanācis un pat ko kļūs vai nekļūs....

Puikas nobriest un attīstās bišku savādāk, ja kāds to nezina.

pece
Ne visu laiku visi ir mājās, katram tomēr atšķirīgas intereses un plāni, dažreiz nedēļas laikā viens otru nesatiek. Vasara taču .

Papildināts 25.07.2022 14:54:

dezavu
No kura vecuma pienākumus drīkst likt?

Papildināts 25.07.2022 14:56:

qwerty159
Paldies

bumburums

paroleparole
Pārāk lielas cerības uz pārāk lielu patstāvību, sasniedzot svešus un bezjēdzīgus mērķus (tavējos - kuri tiek pasniegti "es tik bērniņa psihes, personības un morālās stājas labā cenšos" , pārāk kategoriska progresa kritizēšana nograuj jau esošo autonomiju.

Pēc tevis rakstītā rodas iespaids (varbūt, ka kļūdains - tas tev pašai jaapdomā), ka viss, kas tev ir ērti vai patīkami, liek sajusties kā labam, atbildīgam vecākam (nu ne jau kā tas šķirtais vīrs), tas bērnam būtu jāgrib, jāvar un jādara.

Nemīlestību un paštaisnīgu egoismu (kuru centies jau 21 lpp iesmērēt kā apzinīga vecāka rīcība) jūt pat dzīvnieks, kur nu vēl bērns. Tu pat suni tā neizdresēsi - ar nekonsekventām, vecumam neatbilstošām prasībām, bez apbalvojumiem par padarīto, bet bagātīgu un sistemātisku kritizēšanu.

Change your mind and the rest will follow!

Zirne

Nu, tīri reālistiski - maniem bērniem nav gandrīz nekādu pienākumu, viņi ir pa lielam izlaisti cukurdupši. Dzīvojam mēs labi uzturētā dzīvoklī, kur pa lielam bez putekļu slotiņas un sūcēja dažas reizes nedēļā nekas nav darāms. Drēbes kopīgi mazgā mašīna, ēst es kaut ko vienmēr atstāju. Kaķis ir mīlulītis un vecāku bēbītis, un ir vecāku aprūpēts noteiktos laikos un visos viņam nepieciešamajos veidos.

Toties, ja izbraucam kur ar vīru divatā (un tas notiek gana daudz), tad ēst sev atrod, kaķi ar uzmana un nekādas šausmas nenotiek. Tātad dzīvē nepazudīs.

bumburums
Pabarot mājmīluļus ir svešus un bezjēdzīgus mērķus? Nu labi, labi ...

Zirne

Pienākumi līdzītgi sadalīti sttarp visiem bērniem?

Klasiski atceros, ka vecāku ģimenē pienākumi bija tikai man, jo es biju vispaklausīgākais bērns.

Papildināts 25.07.2022 15:17:

paroleparole
Es mājmīluļus ielieku bēbīšu kategorijā, par ko atbild pieaugušie. Nemērdēs kaķi, jo bērni ir aizmāršīgi ķēmi...

bumburums

paroleparole
Pabarot mājmīluļus
Tikai un vienīgais? Ne taču.

Tak dzīvo nost, kā ieradusi. Bet beidz brīnīties, kāpēc tevi neklausa .

Pēdējās izmaiņas: bumburums, 25.07.2022 15:49.

Change your mind and the rest will follow!

paroleparole
Klausies, arī gadījumos, kad bērns lūgtinlūdzas pēc jebkāda mājmīluļa, svēti sola to vien darīt, kā par viņu rūpēties, tiek izvērtēta neatkarīgi no vecuma to patstāvīgi bez atgādinājumiem paveikt.

Papildināts 25.07.2022 15:51:

spēja un apzinīgums to patstāvīgi paveikt.

qwerty159
Bērnam nav jāmācās, ka visam ir savas sekas? Izaugs un joprojām nesapratīs, ka pastāv dažādas sodu un atbildības sistēmas? Ja bērns nesaprot vai negrib saprast ar runāsanu, tad viņam tas ir jāparāda ar darbiem.
Ja bērns nesaprot ar runāšanu, tad jāatrod cits veids kā ar bērnu runāt un palīdzēt izprast cēloņsakarības.

Bez tam nogriezt pieeju internetam pilsētā ir diezgan triki, jo ir tik daudz publiski pieejamu tīklu, kuriem pieslēgties. Varēs vecāki domāt, ka bērns ar draugiem bumbu dzenā stadionā, bet realitātē sēdēs lielveikalā un trenkās spēlītes.

Papildināts 25.07.2022 16:03:

paroleparole
Par mīļdzīvniekiem - es tā arī nesapratu, kāpēc mīļdzīvnieku barošana un apkopšana ir tieši šī bērna pienākums. Viņš tos ieviesa? Un kādi ir pārējo bērnu mājas pienākumi. Vai pienākumi mājās ir tikai šim konkrētam bērnam, bet pārējie tik plenderējas apkārt?

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18429963