Pusaudzis un pienākumi

paroleparole

Slēdza paroleparole: "Pietiks.".
kristel

kas tie par mājdzīvniekiem un cik daudz? Kaķim taču var no rīita ielikt ēdienu un sauso atstāt bļodā, ūdens taču tāpat vienmēr ir. Ja tur piem. mājdzīvnieki kā te pieminētie truši, kuriem jāplēš zāle un jābaro, vai vēl kas specifisks jādara, tad kāpēc tas vispār ir divpadsmitgadnieka darbs. Jā, var palīdzēt, bet neba jau nu viņš izvēlējās kļūt par fermeri. Kas tos dzīvniekus baro, kad skolēns ir skolā un pārrodas vēlāk (ja vēl klāt kādi treniņi) un vecāks darbā?

Protams melošanu vajadzētu izskaust, bet neba jau nu noslēdzot visu nost un atstājot lasīt vienu grāmatu to var panākt.

Papildināts 20.07.2022 14:18:

Par ēst gatavošanu - nu netaisīs no nulles divpadsmitagdnieks, ja vien nav ēst gatavošanas fanāts, kuram tas principā ir kā hobijs, aizraušanās. Pie gatavas desmaizes badā nenomirs, pat ja to desmaizi apēdīs tikai trešajā dienā.


visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)


12-13 gados dēls bija absolūts pofigists. Vienmēr bija ar viņu normāls kontakts, bet vienlaicīgi arī savā kosmosā. Piekrītu par fizioloģiju, zinu, ka tā šķietamā nekā nedarīšana arī svarīga attīstības daļa, ok, galīgi pašplūsmā nevar laist, bet pārlieku žmiegt šajā vecumā ir bezjedzīgi. 15-16 gados jau diezgan sakarīgs cilvēks izveidojies no tād želejas iepriekš

kristel

Iespējama mājdzīvnieka ieviests, jo pusaudzis izteicis vēlmi un solījis par to rūpēties.

Inndra

Par ēst gatavošanu - nu netaisīs no nulles divpadsmitagdnieks, ja vien nav ēst gatavošanas fanāts, kuram tas principā ir kā hobijs, aizraušanās. Pie gatavas desmaizes badā nenomirs, pat ja to desmaizi apēdīs tikai trešajā dienā.
Man mazais bērns ir kā te teikts - ēst gatavošanas fanāts. Un jā, viņam labāk patīk, ka ir atstātas sastāvdaļas, nekā uzsildīt jau gatavu pagatavotu ēdienu. Lielais bērns ne uzsildīs, ne pagatavos. Labākajā gadījumā, ja vēders rūks, aplies sev pārslas ar pienu.


Maniem pusaudžiem tūliņ būs 13 gadi. Visu vasaru ir nodarbināti ar sportu. Līdz jūlija vidum pamatā bija treniņi 2 reizes nedēļā, pa vidu viena nedēļa burāšana Burtnieku ezerā (dienas nometne, katru vakaru vedu mājās). Tagad visu dienu atkal sporta nometne (vakaros mājās), nākamnedēļ uz Slovākiju laižam, pēc tam vienam sāksies atkal burāšanas 2 nedēļu dienas nometne, otram - basketbola diennakts nometne. Un tad jau būs augusta otra puse. Gan jau atsāksies regulārie treniņi.

Pa vidu vēl Ghetto games.

Jūnijā vēl ņēmām reizi nedēļā vācu valodas online stundas, bet šobrīd skaidrs, ka tām vairs nav laika

Ja atstātu uz visu dienu mājās bez gadžetiem, tad ietu ārā. Tā kā ir tuvumā draugi, tad nereti iet ar tiem uz skeitparku. Vai arī pie mājas spēlē basketbolu.

Ā, vēl dažreiz iet lasīt depozīta pudeles tas esot bizness. Bet maz varot atrast - nemētājas nekur

Suni pabaro. To saprot, ka nevar bez ēdiena un ūdens atstāt. Viens no abiem spēj ēst uztaisīt, otrs ēd, ja brālis ir pagatavojis. Ja nav brāļa, tad dzīvo uz maizēm un piena

Nekādus baigos pienākumus neatstājam. Precīzāk - reti atstājam. Pamatā tomēr ir jākontrolē un jāatgādina, ja mājās neviena nav, tāpēc man pašai slinkums un nav arī laika attālināti kontrolēt un labāk neko lieku neuzdodu.

Ja mēs ar vīru esam prom, tad paši spēj laikā piecelties, paēst un savlaicīgi izbraukt ar riteni uz rīta treniņu.To nav jākontrolē.

Dzīvesveids
Viņam pozitīvais - ir normālas, citreiz labas sekmes mācībās (ja grib), ir hobiji (tur piestrādāju, lai nepamet iesākto, lai uzņemas atbildību, čeko līdzi, kad kas notiek, kādas izmaiņas, vai viss vajadzīgais ir lietošanas kārtībā utt.), ir sapratne, kādu profesiju vēlētos apgūt, ir daudzpusīgs, patīk lasīt (kas man bija svarīgi), ir kopumā pozitīvs (ja grib), spēj dabūt sev labumu dažādās situācijās un negaida uz mūžīgo rociņas paturēšanu (piemērs ar vecvecākiem un samaksu, man arī atgādina, ja solīju par kādu viņa pirkumu naudu atskaitīt), ir radošs (tikai ideju izpilde ļoti pieklibo) utt. Ir mums kopīgas intereses utt..

paroleparole
Nu tad atslābsti uz tiem pienākumiem! Apraksts no pozitīvās puses ir ļoti pat OK.

Drīzāk tad padomā, kur tava dzīvē ir kaut kas par daudz vai kur neapmierini pati savas vajadzības un nepieciešamības, ka esi ķērusies pie pusaudža drastiskas audzināšanas. Pusaudzis nav otrs pieaugušais tavā ģimenē.

Dzīvesveids

paroleparole
kas man bija svarīgi)
Šito gan vari aizmirst un priecāties, ja sakrīt.

Jā, pārāk Tu tagad viņu mēģini līdzināt pēc sava mēra un izpratnes. Un vispār, šajā vecumā pamati jau ir ielikti un pāraudzināt vairs neizdodas.

paroleparole
Iesaku paklausīties Artūra Miksona lekciju par motocikliem un pusaudžiem ! Noderīgi!


Inndra

Viens no abiem spēj ēst uztaisīt, otrs ēd, ja brālis ir pagatavojis.
Mums identiski

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18429963