Cenas aug -mēs tām līdz!

Hiāra

Slēdza NobodyIsPerfect: "Limits".

ExCuca
Nu šo es ari zinu. Bet cilvekiem tā ir bauda. Ja tiem dārzkopības entuziastiem arī, tad viss bumbas. Bet nevajag to pasniegt kā ekonomiju.

tadas ērkšķogas ka neviens neēstu ne svaigas, nevēl vairāk- atkususas.

tagad stāv arī spainis ar plūmēm. Savam .un ko ar viņam?

lutekle
Ij nesaki. Man ir visgaršīgākā no plūmēm (patiesi) - Skoropļut..a, oi -Skoroplodnaja. Cik apedam dārzā, tik apēdam. Nekad iekšā nenesu. Nu neko ar tām nedarīsim. Un vēl jau septembrī būs vēlā Viktorija. Arī jāņogas un krizdoles, ķiršus.. atstāju kokos. Cik apēdam tik labi. Bet koki un krūmi neprasa ravēšanu un nekādu papildus apstrādi.

Papildināts 14.08.2022 15:36:

Sanestas mājās tās vairs nenesīs prieku. Būs papildus izdevumi. Bet iziet dārzā un no koka paēst - ir forši

MazaisMurmulis
Par tiem gurkiem uz ziemu bez pasterizēšanas lūdzu sīkāk. Kā? Sālīti?
Sālītiem gurķiem nevajag nekādu karsēšanu, pasterizēsanu u.c. baigo ņemtni. Vajadzīgs tik biki laiks+izejvielas, kuras pilsētā,dzīvokļos dzīvojošajiem varbūt gūtāk dabūjamas, bet tiem, kuriem ir vismaz mazdārziņš ar to problēmu nav.

Kādā palielākā traukā ,apm. astoņas stundas nostādina ūdeni, kuram uz litru ūdens ir divas karotes sāls izšķīdināts (esmu likusi arī mazāk, bet vīram garšo, ka ir sāļāk). Tad nostādināto ūdeni lej uz burkās saliktajiem gurķiem + garšvielām (upeņu lapas,ķiršu lapas, mārrutku lapas,ķiploki, diļļu galviņas, ozollapas, esmu arī vīnogulāju lapas likusi un ir,kas liek arī krustnagliņu, es to nelieku) , burkas aizvāko ar plastmasas vākiem un apm. trīs dienas raudzē (kamēr gurķi maina krāsu). Kamēr raudzējas, labāk lai burkām ir kkāds paliktnis dziļāks, jo var šķidrums iet pāri rūgšanas procesā. Tad uz pagrabu prom, i viss-glabājas ļoti labi.

Nu , mans virs nostalģiska tonī( ka tajā pelmenu reklāma) novilka, ka viņam mamma esot kompotus taisījusi. Nu malace. Atbildēju precizi ka par tiem pelmeniem.

MazaisMurmulis

lutekle
Kaaa var neēst ērkskogas??? Lab, ir kautkādas vecās šķirnes, kas skābas un ērkškainas bez gala, bet normālas, saldas...

Un saldētas ogas nevajad speciāli atkausēt. Varianti:

1) uzber karstai putrai ( iemaisa vai nē - gaumes jautājums), pa visru kļavu sīrups vai medus

2) iemaisa jogurtā vai overnight oats

3) liek smūtijos

Protams, ka atkausētas pļeckas nav ēdamas.

Papildināts 14.08.2022 15:40:

cielava777
...ja man būtu pagrabs...

lutekle

Tas par plumem

Varbūt saņemšos un sakaramelizesu kādu pannu. Būtu ko pie siera , vīna un filmas piekost.

Papildināts 14.08.2022 15:44:

MazaisMurmulis
Viss labi. Visas ogas tā ari lietoju, bet erksogas neesmu izpratusi. Tāpat ka jāņogas, aktinidijas un Latvijas kirsus . Par alicam nerunajot.

Alija

lutekle
kā to dara? Manu nupat maišeli atveda. Vairs neēdas. Domāju - tkemali varētu uztaisīt. Bet tava ideja izklausās garšīga.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

MazaisMurmulis

lutekle
Plumes ar marmelades cukuru, čut ķiploku, smaržīgo piparu un chilli (normāla daudzumā, lai jūt) vienu mazu porciju var pamēgināt. Plumes un meža mellenes ir pie tiem, kas saldetas nav ēdamas nekādi

MazaisMurmulis
..ja man būtu pagrabs..
Nu-vienu burku jau var arī ledusskapī ietūcīt. Man vnk parasti ir daudz, jo ziemā visādos salātos aiziet ko piegriezt un arī izdāļāju pilsētas radiem.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18430189