Tīra, kārto tas, kuram traucē nekārtība?

S.Dzeina

Slēdza S.Dzeina: "Būs labi".

Skaidrs, ka, atnākot no darba 22, nekādu kārtošanu nevar un nevajag sagaidīt. Taču es pieļauju, ka sāpe arī par to, ka finansiālais ieguldījums ģimenē nav adekvāts tam laikam un ka ir 50/50 ģimenes finanšu jomā, bet 90/10 kārtošanas jomā. Es arī nebūtu ar to mierā. Bet tad protams jāskatās, vai tiešām reāli ir tie 90/10 vai arī vīrs dara vairāk, tikai citādi (nepareizi).

black sand

Pedantiskie vīrieši ir ar saviem tarakāniem un bieži redzēts ka tad atkal sieviete nekad pa labam nevarēs izdarīt. Jo kopumā jau tas pedantiskums un vēlme visu savu vidi kontrolēt nāk no iekšējā nemiera un neapmierinātības ar sevi un tad nu labāk ja vīrietis ir ramas dabas pofigists kā mūžīgi iekšēji gruzdošs perfekcionists.

Lācis

Nesaprotu par ko Džeinai te visi brauc augumā. Es neesmu pedants, pat ne tuvu, man nepatīk tīrīt un kārtot, bet es saņemos un daru, jo kādam tas ir jādara, ja negrib dzīvot kā ruk ruk. Man ir vīrietis, divi bērni, hobiji, bērniem pulciņi, suns un kaķis. Dzīvoklī bardaks ieviešas nenormālā ātrumā un es protams burkšķu, jo uzskatu, ka nevar dzīvoklī dzīvot četri cilvēki un visi četri mēslot + vēl divi dzīvnieki ar savām spalvām, bet tikai viens tīrīt. Es neesmu mājkalpotāja. Ja visi šeit dzīvo, tad visi arī tīra un kārto. Ja atbraucot no darba, virtuvē bērni pa dienu ir uztaisījuši sprādzienu un vēl uz dzīvojamo istabu bardaku aizvilkuši, es esmu nikna, jo man riebjas, atbraucot mājās un atverot durvis, ieraudzīt, ka visur jau viss mētājas, koridorā ir smiltis no apaviem, virtuvē ir netīrie trauki, drupačas un uz galda izliets piens. Vīrietis savāc aiz sevis un ir iegājies, ka tīrīšanas reizēs viņa atbildība ir grīdas izsūkšana un mazgāšana, bet....viņš to nekad nedarīs pirmais. Dzīvokli var netīrīt arī 3 nedēlas, uzvilks kājās čības, ja smiltis lips pie kājām, bet grīdu neizsūks. Tikai tad, kad es sākšu dzenāt putekļus, viņš arī celsies un sāks darboties. Un jā, man besī, jo tikai es vienīgā redzu, ka logus vajadzētu nomazgāt, puķes apliet, plauktiem putekļus noslaucīt,plīts virsmu notīrīt utt.. Ja es to nedarītu, neviens cits arī nedarītu ne tagad, ne pēc gada. Pat spoguli koridorā nenotīrītu, kaut arī sen jau cauri viņam neredzētu. Varam netīrīt šajās brīvdienās, bet braukt ekskursijā, varam netīrīt arī nākamajās brīvdienās un baudīt brīvo laiku, bet kaut kad būs jātīra un kāpēc tā ir tikai mana atbildība? Ja Džeina to visu nedarīs vai vismaz neliks to kādam izdarīt, neviens cits to arī nedarīs. Arī viņas logus, durvju ailes un grīdas līstes neviens cits netīrīs ne šodien, ne pēc nedēļas, ne nākamgad. Viņas besi saprotu, jo ja dzīvoklī dzīvo divi pieauguši cilvēki, kāpēc tikai viens ir atbildīgs par tīrību? Nu nevar visi gribēt dzīvot kā sivēni.

black sand

pabadamm
Un ja viņš uzturētu sievieti 100% tad varētu izrīkot viņu ka kalponi?

Drizak jau tas ka cilvēks kurš faktiski mājas tikai pārnakšņo arī īsti neizjūt arī nekādu diskomfortu tajā vide, nometi dvieli, kāds to paceļ un izmazgā, atnāc vakara un skat Tavu brīnumu pats par sevi dvieļus stāv tīrs plauktā! Tas kurš to vidi paliekot mājas ikdiena lieto savukārt nevar visu laiku kāpt pāri nomestam dvielim neizjūtot diskomfortu un ir spiests ko darīt lietas labā. Nemaz nerunājot par to ka tad kad Tu tajās mājas beidzot esi tad gribas atpūsties un pavadīt laiku ar ģimeni nevis dzenat putekli pa stūriem

Lācis
Labi. Vīrs kāds nu šmulis gadījies, tāds gadījies. Bet kur tādai kārtīgai tik nekārtīgi bērni?

Lācis

dezavu
Jo tie ir bērni un viņi neredz netīrību un viņiem ir slinkums. Un es neesmu nekāds tīrības un kārtības etalons. Ja tā būtu un ja man patiktu to visu darīt, tad pārējie manis pēc varētu neko no tā visa nedarīt, pati ņemtos un tīŗītu. Toties, ja pārējiem patīk dzīvot tīrā vidē, bet piepūlēties un kaut ko satīrīt aiz sevis nevar, kamēr es nepaceļu balsi, tas man nepatīk. Kāpēc man vienai ir jātērē savs brīvais laiks, lai tīrītu un kārtotu, bet tā augļus izbauda visi? Arī vīrietis noslaucīs putekļus, aplies puķes un gultasveļu nomainīs, ja es to konkrēti palūgšu, bet pats nekad pirmais to neizdarīs.

black sand
Nevis izrīkot, bet tad viņi dzīvotu tradicionālajā modelī- vīrs strādā ārpus mājas, sieva strādā mājās. Tagad Džeina raujas visās frontēs, vīrs tikai ārpus mājas.

black sand

pabadamm
Manuprāt neatkarīgi no tā cik kāds ienes ģimenes budžetā naudu, pārim ir visas iespējas sadalit pienākumus un vienoties. Daļēji jau iespēja kaut ko darīt mājas vīrietim buksē jo ir tikai vispārīgā ideja ka derētu kārtība nevis konkrēti darbi par kuriem vins atbild un bez viņa tie netiks izdarīti.

Man sakopt māju paņem pusstundu. Putekļus, spoguļus, drēbes satīru un novācu pa ceļam. Logi - divreiz gadā, kad uznāk iedvesma (pavasarī, rudenī) Principā dzīvojam ar likumu - katrai lietai sava vieta. Vairàk laika paņem ēst gatavošana . Agrāk nebija ne autom. veļas mašīnu, ne robotu, ne veikalu piegādes. Veļu mazgāju visu sestdienu. Toties bija lajku darbi un dārzs. Brīnums, ka nenomirām un esam vēl dzīvi. Ko var gausties, ka NAV LAIKA sakopt aiz sevis ? Autorei vēl liela meita, kura arī var ko padarīt un palīdzēt.

black sand

Bez tam cik sapratu no lasītā tad nav jau tā ka vīrietis neko nedara bet tad kad dara tad tas nav pietiekami augstā līmeni, kā tika pieminēti trauki kuri pēc mazgāšanas netika noslaucīti vai drēbes kuras izklātas nevērīgi un citi sīkumi.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18430213