Tīra, kārto tas, kuram traucē nekārtība?

S.Dzeina

Slēdza S.Dzeina: "Būs labi".
bumburums

Zirne
Nu katram gadās dulnumdienas, kad galvā cieši iemājo doma es vienmēr visu, bet tie citi nekad. Par ko man tas?

Tad aprunājies ar dzīvesbiedru/pārējiem ģimenes locekļiem un var izrādīties, ka viņiem tāda pati sajūta.

Bet tāda ārkārtīga ticība, hroniska, uzmācīga doma, kura ir jau gadiem, ka es vienīgais esmu tas pareizais, bet tie citi - pāraudzināmi lohi?

Tad kā minimums jāpapēta Pareto princips.

Change your mind and the rest will follow!

Bet ko darīt, ja izpratnes par kārtību nesakrīt

Izpratnes var atšķirties katram individuāli, bet veidojot ģimeni tie 2 cilvēki tomēr vienojas par noteikumiem, pienākumiem, utt, kas nodrošinās ģimenes funkcionēšanu.

Ar tik atšķirīgām vērtībām harmoniskas attiecības nav gaidāmas, un tādas arī neveido. Bet, ja nu gadījies, vai rodas izmaiņas procesā, tad jāsēžas pie sarunu galda, jārunā un 'jārok' cēlonis. Noteikti,ka tur ir '1000 kultūras slāņi' virsū. Katrā ziņā jāsaprot pašam - ko grib panākt, kas ir svarīgs, ko darīt/nedarīt, ko iegūs un kāds sausais atlikums. Cilvēks, kurš jūtas nenovērtēts otram nespēj pateikt pozitīvu pastiprinājumu, bet visa 'sāls ir sikumos'. Bet izskatās, ka šāds modelis ir abiem piemērots, jo tas raiti ripo savā rutīnas ritenī. Veci ļaudis saka, ja nespēj mainīt situāciju, maini sevi un savu attieksmi, jo mums vienmēr ir izvēles brīvība.

Papildināts 08.08.2022 02:23:

Un ģimene nav par es/ man vai tu/tev, bet gan mēs/ mums, jo tajā dzīvo visi ģimenes locekļi.

Un tas prasa zināmu drosmi pajautāt otram - kā mums dzīvojas kopā, kā mēs jūtamies kopā? Kā Tu ar mani jūties? Ko man vajadzētu pamainīt? Ko mums vajadzētu pamainīt? Kā es varu uzlabot Tavu ikdienu? It kā sīkumi, bet tie nav sīkumi.

Reiz man stāstīja gadījumu, kur laulātie gribēja šķirties, jo sadzīve bija aizslidējusi ka diskusijā. Bet vīrs nolēma nepadoties (lai arī viss bija slikti), viņš lēma katru rītu sievai jautāt - kā es varu uzlabot tavu dienu? Sākumā sieva neticēja, ignorēja, tad vairākas dienas atgruda, kliedza, lai beidz tēlot,utt, bet vīrs nepadevās un turpināja jautāt. Pēc laika sieva sāka dot vissliktākos darbus, ko vīrs bija ilgstoši nedarījis (pa vienam dienā). Un tā vairāk un vairāk, un sievai iepatikās un sāka to pašu jautājumu uzdot arī no rīta vīram - kā es varu uzlabot tavu dienu? Un viņu attiecības izmainījās, jo bija ieinteresēti otrā. It kā sīkums, bet nav sīkums.

Vasara un saule

S.Dzeina
palaid pašplūsmā kādu laiku un paskaties, kas notiks. Varbūt patiesībā visiem patīk tirība, tikai visi paļaujas, ka tu iztīrīsi un vi;niem nekas nav jādara?

Par labu atmosfēru, patīkamu vidi mājās un ģimenē ir atbildīgi VISI.

Papildināts 08.08.2022 09:15:

S.Dzeina
man nešķiet godīgi no manas algas apmaksāt mājkopi tikai tāpēc, ka esmu tā, kurai patīk tīrība.
Nav godīgi. Esmu pārliecināta, ka arī paērjiem patīk tīrība un vide, ko tu radi. Visi paļaujas, ka Tu bez maksas izdarīsi. Kādēļ piepūlēties?

Papildināts 08.08.2022 09:21:

Par grafiku mani atšuva. Nu jau esmu tik tālu, ka es uzsprāgstu un taisu tračus. Tas ir stulbi un destruktīvi, bet es nevaru izturēt.

Te jāparok dziļāk. Kādēļ kāds, kurš nosaka lietu kārtību, vēlas tračus mājās? Ir cilvēki, kuri vēlas tādas emocijas un tīšām rada, jo tādā veidā barojas ar enerģiju.

Apkārtnē redzu. Ģimenēs, kurās ciena sievu un sievieti, visi sanāk kopā un atrod labu risinājumu. Vai tā būtu mājkope, kuru finansē kopīgi visa ģimene. Vai sadala darbus visai ģimenei un kopā izdara.

Ģimenēs, kur kāds barojas no kašķiem un strīdiem, tie tiek īpaši radīti un mājas darbu sadalīšana ir viens no veidiem, kā gūt negatīvas emocijas. Piemēram, paziņojot, ka tie jādara tikai strādājošai sievietei. Bērneim nekas. Vīram nekas.

Papildināts 08.08.2022 09:29:

Bet vispār sušķiem ir jādzīvo kopā ar sušķiem. Tīrīgajiem - kopā ar tīrīgajiem.

Tiem, kas vēlas savas mājas, savu īpašumu, savu vidi - ir jādzīvo kopā ar tādiem pašiem.

Tiem, kuriem "neko nevajag", ka tik jumts virs galvas, arī jādzīvo ar tādiem pašiem. Tikai žēļ, ka šādi vienmēr meklē tos, kuri cenšas radīt to savu īpašo, patīkamo vidi.

Papildināts 08.08.2022 09:38:

Daži cilvēki jūt prieku, radot ap sevi haosu. Mājās, ģimenē, darbā, attiecībās, mašīnā. Juatājums, kā tas konkr;etai sievietei liek justies. Vai šādu vīrieti vēlas savā dzīvē. Vai gatava haosa likvidēšanai visās jomās tērēt savu dzivi.

Rosalia

Vasara un saule
Ģimenēs, kurās ciena sievu un sievieti, visi sanāk kopā un atrod labu risinājumu.
Vienvirziena cieņa nedarbojas. Visiem pieņemamu risinājumu izdodas atrast tikai tad, ja cieņa ir vienam pret otru, respektīvi, gan pret sievu un sievieti, gan pret vīru un vīrieti, gan pret bērniem.

ElbaRado

ko darīt, ja izpratnes par kārtību nesakrīt
Tā īstā problēma jau ir ne tik daudz atšķirīgās izpratnes par kārtību, bet atšķirīgās izpratnes vai drīzāk novērtējumi par to, ko es un tas otrs iegulda ģimenes dzīvē un attiecībās. Ja cilvēks domā, ka lietas notiek netaisnīgi, tad katrs sīkums var uzvilkt, un nekādu vienošanos par turpmāko arī nevar panākt, jo nav ticības, ka otrs ir "godīgs" un uz viņu varēs paļauties, un vispār! - vispirms ir jāizvillojas par līdzšinējo "izciesto", kas savā ziņā ir nereāli. Un tā tas aiziet pa apburto apli.

1. Nepiedēvē man to, ko es neesmu teikusi. 2. Lasi uzmanīgi. 3. Lieto galvu arī domāšanai, ne tikai matu nēsāšanai.

Alija

ko darīt, ja izpratnes par kārtību nesakrīt
Samērā mierīgi varu šrubīt arī aiz vīrieša, ja man nav jādomā par auto, kā salabot krānu, kā salabot boileru, kā atgriezt pie dzīves veļasmašīnu utml.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Reina

Alija

Ļoti precīzi teikts!

Ja kopējais ieguldījums ir līdzvērtīgs, nav starpības, kurš ko dara.

ak kungs, nu jau tiešām skaita, cik minūtes kādas virsmas tīra! Interesanti, ka neviens par dārzu neko nav prasījis, bet es taču pieminēju vairākkārt.

Papildināts 08.08.2022 23:17:

ElbaRado
Ja, nu tur jau tā lieta, ka sasniedzot attiecīgu stadiju, vajag pavisam maz, lai justu aizkaitinājumu. Šajās dienas sanāca būt ciemos, kur patiesām bija šausmas un trakumi, atbraucam mājas, pat dzīvesbiedrs nopriecājās, ka labi, ka pie mums tik kārtīgi. Nezinu, vai tā bija fakta konstatācija vai varu kvalificēt ka komplimenti...

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

S.Dzeina
Nu, kas tur par to dārzu jāprasa? Dārzā viss tev pa prātam sastādīts?

dezavu
Tas bija laika patēriņa konteksta, kad skaitīja, cik minūtes patērē loga tīrīšana.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18430213