Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Izpratnes par kārtību nozīme laulībā

kinza

LaternaMagica

Jums ģimenē nav tā, ka pajautā, vai otram arī iesaistīties?

Tas ir OK, bet tā ne tuvu nav visur. Ļoti daudzās ģimenēs brīdī, kad kāds ķeras pie gatavošanas vai cita mājasdarba, pārējie laimīgi atslābst (no sērijas - fū, šoreiz noveicās!) un, ausi necēluši, turpina savas nodarbes.

Btw tās var būt arī pavisam normālas, saticīgas ģimenes.

LaternaMagica
Nu tad tur arī nav kāds sabēdājies, ka visu dara viens. Visus tas apmierina, arī to darītāju acīmredzot. Modeļi jau var būt dažādi, galvenais, lai tā saticība un visi mājās jūtas labi un komfortabli.

Zirne

Mums ir diezgan skaidri gadu gaitā nodalīts, ko kurš dara. Attiecīgi, ja es sāku mazgāt traukus, vīrs prasa, vai mēs esam sastrīdējušies. Jo tā ir viņa joma.

Ja godīgi, tad autores tekstos maigāk, bet tāpat nolasās Džeinas kontroles vēlme - lapu pūtēju nē, dārzam jābūt tādam utt. Vai nav tā, ka vīrs audzis dzīvoklī, bet autore mājā ar izdarīgu tēti?

Mums dzīvoklis ir tieši tāds - remontēts, neliels, bez liekām mantām, lai uzturēšana prasa pēc iespējas maz ieguldījumu.

bumburums

Zirne
Ja godīgi, tad autores tekstos maigāk, bet tāpat nolasās Džeinas kontroles vēlme - lapu pūtēju nē, dārzam jābūt tādam utt. Vai nav tā, ka vīrs audzis dzīvoklī, bet autore mājā ar izdarīgu tēti?
Vai algotiem izpalīgiem.

Līdzībās runājot - ja tiek algoti strādnieki, tad viņiem vari norādīt, kādā tieši leņķī dzīvžogu jācērp un kur jāstāda puķes. Jo strādniekiem tavā īpašumā nav nekādas teikšanas, viņu darbs ir precīzi izpildīt tavas norādes, par to saņemot samaksu.

Ja ir kopīgs mājoklis, tad vai nu tā lemšana ir kopīga, vai arī sadala jomas, kur nu katrs ir direktors-rīkotājs, un kur-izpildītājs: vīrs dārzu uztur kārtībā pēc sievas norādēm, bet sieva garāžu, šķūnīti un siltumnīcu tīra pēc vīra rīkojumiem.

Jo nevar tā būt, ka ģimenē viens tagad tikai visu teiks, kā un ko jādara, un cik daudz, bet tas otrs ar mēli pār plecu, muti ciet un teciņus jozīs darīt tā, kā Saimnieks izdomājis. Pat iegātnis ilgi tā neizturēs.

Change your mind and the rest will follow!

Turks

Es abās tēmās izlasīju, ka neviena no abām autorēm negrib bikstīt, teikt un izrīkot, bet grib, lai viss notiek, pēc līdakas pavēles vai vīra iniciatīvas, kurš nu tobrīd reālistiskāk.

Lai dzīvē var griezties kā pāru daiļslidošanā, ar lapu pūtēju vienā un putukaroti otrā rokā.

Šī gan nebija īpaši konstruktīva piebilde. Vienkārši gribēju to prātā nākošo daiļslidošanas bildi uzrakstīt.

Buržuāzijas diskrētais šarms.

Zirne
lapu pūtēju nē, dārzam jābūt tādam utt.

Tas ir ģimenes viedoklis nevis manējais. Tagad es pieļauju, ka nākamā norāde man varētu būt tāda, ka es droši vien to viedokli esmu ģimenei uzspiedusi (jo visam taču jānotiek pēc mana prāta). Un, ja vien mums būtu lapu pūtējs un perfekts mauriņš, viss būtu lieliski!

Vai nav tā, ka vīrs audzis dzīvoklī, bet autore mājā ar izdarīgu tēti?

Nē, diemžēl tā nav.

bumburums

Vai algotiem izpalīgiem.

Nē, nav man tādas pieredzes.

Turks
Šī gan nebija īpaši konstruktīva piebilde. Šim es piekrītu.

Bet kopumā man tagad sāk šķist, ka tie, kas nav saskārušies ar cilvēkiem, kas neredz un kam netraucē netīrība, nesaprot, par ko ir runa (es laikam nemāku pietiekami labi izskaidrot). No komentētājiem, kas atzina, ka vai nu paši tādi ir vai viņiem ģimenē ir pieredze ar šādām situācijām, es saņēmu dažus tiešām labus ieteikumus. Paldies jums!

Turks
Es abās tēmās izlasīju, ka neviena no abām autorēm negrib bikstīt, teikt un izrīkot, bet grib, lai viss notiek, pēc līdakas pavēles vai vīra iniciatīvas, kurš nu tobrīd reālistiskāk.

Nu piedod, vai tu tam pats tici, ka abas dāmas zobus sakodušas cieš, bet ne vārda nebilst vīram? Un tikai cālim uztic savu sāpi?

Da tur ir strādājusi visa smagā artilērija, tikai viņa nav guvusi panākumus, tāpēc kā pēdējais piliens radās tēmas cālī- un ja nu tomēr ir kaut kāds knifs, lai to vīriešgabalu piedabūtu pie darba.

Kinza vienkārši nesaprot, ka tas, par ko viņa karo, nav īstais kara cēlonis.

Kastanja

Kinza vienkārši nesaprot, ka tas, par ko viņa karo, nav īstais kara cēlonis.

Terapeitiem ir tāds teiciens - dažreiz banāns ir tiešām tikai banāns.

Var jau būt, ka šī nav tā reize.

bumburums

kinza
Ja tā mierīgi apdomā, tad vai tavas ģimenes gadījumā ir tik traki? Jā, varētu vienmēr gribēt vairāk, bet vai vajag?

Jo, nu ok, kā tavs piemērs - nu savāc nevis katru trauku, bet vakarā trauķeni izlādē/piekrāmē. Droši vien tā ir arī ar citiem darbiem - dara, bet ne tā kā tu darītu. Bet galvenais, ka vispār tas nav jādara tev un tavi resursi atbrīvojas citām lietām.

Gan jau ir lietas, kuras tavs vīrs uzskata,ka tu varētu darīt optimālāk, vairāk, racionālāk, nedarīt nemaz, beidzot sākt darīt? Vai viņš tevi zāģē, ka tu nepareizi novieto mašīnu (grūti tikt garām), ne tā pārslēdz ātrumus (viņš pārslēdz saudzīgāk sajūgam), varētu kārtīgāk izklapēt karbonādes (viņam garšo mīkstākas) un vakaros bieži aizmirsti aizslēgt durvis (nav droši)?

Pie labas gribēšanas ģimenē var piekasīties pilnīgi jebkurai rīcībai, bet - kas no tā visa ir patiešām būtiski? Laikam jau durvis.
Pārējais ir subjektīva patikšana, kurai ir kaut kāda nozīme, bet kura nav izšķirīga.

Ja tevi mēģinās "audzināt" par pirmajiem trīs punktiem, kuri ir mazsvarīgi un gaumes jautājums, tad par ceturto, durvīm, tu arī vari noignorēt. Jo uztversi kā kārtējo zāģēšanu: lai ko arī tu darītu, tev piesienās un kritizē. Tak ej, tu, vīrs, galīgi!

Change your mind and the rest will follow!

Turks

Nu piedod, vai tu tam pats tici, ka abas dāmas zobus sakodušas cieš, bet ne vārda nebilst vīram? Un tikai cālim uztic savu sāpi?

Nē, es nevienā brīdī tā neteicu. Ja teicu un nepamanīju, tad atvainojos, būšu pārteicies.

Teicu, ka arī tad ja mudināšana, bikstīšana, zāģēšana, lūgšanās, šantāža vai kukuļošana strādātu, ar to būtu par īsu, jo ieraudzīšana un izrīkošana arī ir darbs un slodze, utt, utml.

Tāpēc abu tēmu vienojošais motīvs ir tas, ka abas autores gribētu, lai tas nav jādara un viņu vīrieši paši, bez norādēm un mājieniem, uzņemots iniciatīvu gan par savām specifiskajām atbildības jomām, gan kopējo labumu. Ar uzsvaru uz iniciatīvu.

Gan taisnīgi, gan ļoti saprotami, it īpaši, ja abi strādā algotu darbu. Manuprāt, tādā situācijā būtu ideāli, ja abi vecāki/partneri pēc visu darbu apdarīšanas un pienākumu izpildes nedēļas griezumā paliek ar apmēram vienādu brīvā laika apjomu.

Taču man ir arī šaubas par to vai autores ar tādu situāciju būtu mierā. Jo vienmēr, mazliet piepūloties, var izdarīt vēl. Labāk, vairāk, smukāk, instagramīgāk.

Buržuāzijas diskrētais šarms.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18430307