Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Izpratnes par kārtību nozīme laulībā

kinza

black sand

Izdarīt lietas arī var dazadi, dažādos laikos, intensitāte, kvalitāte un kvantitāte. Vairums strīdu attiecības ka nojaušu nav par to ka nedara vispār (ja kāds pasteidzas un izdara pirmais tad gan tā sanāk) bet dara lietas sava ritmā un laika un kamēr kaut kas nav sasniedzis to netīrības vai nekārtīguma sajūtu tad tiešām konkrētajām cilvēkam netraucē un virsu neskrien. Par cik sieviete māju parasti izteiktāk izjūt ka savu teritoriju kura valda viņas kārtība un likumi tad arī strīdi par tīrību sanāk biežāk tieši šajā teritorija.

Tā pati sieviete iespējams var braukt ar auto kuram viss panelis mirgo ka jaungada eglītē un degviela tūlīt beigsies bet neizjūtot to ka savu vidi viņai arī apbrīnojama kārta ieslēdzas selektīva uztvere

Es gan arī nesaprotu to ņemšanos ar trauķenes krāmēšanu. Mums kā kāds trauks netīrs, tā to uzreiz ieliek trauķenē. Kā pilna, tā liek mazgāties. Izņem tīrus un atkal, kā netīrs, tā uzreiz liek trauķenē. Nekādas netīru trauku čupas ne izlietnē, ne uz virsmām neveidojas un nevienam nekas speciāli nav jākrāmē.

bumburums
Droši vien tā ir arī ar citiem darbiem - dara, bet ne tā kā tu darītu.

Bet tur jau tā lieta, šķiet, es iepriekš mēģināju to izskaidrot un uzdot arī par to jautājumu - kā vislabāk organizēt sadzīvi situācijā, kad mūsu vajadzība pēc kārtības un izpratne par to tik ļoti atšķiras. Nezinu, vai lasīji arī piemērus ar sniegu vai lapām. Es arī saprotu, ka tev šķiet ok, ka mūžīgi pie izlietnes stāv kaut kādi netīrie trauki (neieslīgšu sīkumos par netīrajām pannām, ko nevar mazgāt trauku mašīnā u.c. niekiem), savukārt man tas vienā brīdī vairs nešķiet ok. Un, kā jau iepriekš rakstīju - es saprotu, ka nemainīsies ne tas, kuram vajag mazliet vairāk kārtības, ne tas, kuram vajag mazliet mazāk. Mans jautājums bija par pozitīvajiem kopdzīves un sadzīves organizēšanas piemēriem šādās situācijās. Ja vari man tādus izstāstīt, būšu pateicīga!

black sand

Vīrieti arīdzan pēc putekļu daudzuma maja neviens nevērtē tādēļ kads brīnums ka viņam saka jomā ir selektīva redze

bumburums

kinza
konkrētā stratēģija darbojas pāris nedēļas un tad uzrodas visādas citas steidzamākas lietas un nekas vairs nedarbojas, piem., garāža bardakā, zāle nepļauta.
Kas ir tās steidzamākās lietas? Ja nedēļu žūpot ar čomiem, tad ir ziepes.

Ja mājai plīst centrālapkure un tad garāžā nav viss nolikts vietā, jo remontē centrālapkuri vai arī jāmaina jumts un tāpēc paliek zāle nepļauta, tad tas ir tikai veselais saprāts - visam resursa nav, jāizvēlas prioritātes.

Nekas no ataugušās zāles vai garāžas, kurā itin viss nav savās vietās, būtiski nemainīsies, bet no caura jumta vai nestrādājošas apkures gan būs ilgtermiņa sekas.

Papildināts 08.08.2022 18:53:

kinza

Labs piemērs. Par traukiem es varu izbesīties līdz baltajām pelītēm un man var būt pilnīgi vienalga. Atkarīgs no tā, cik man daudz brīva laika un cik esmu izsalkusi un nogurusi.

kā vislabāk organizēt sadzīvi situācijā, kad mūsu vajadzība pēc kārtības un izpratne par to tik ļoti atšķiras.. Mans jautājums bija par pozitīvajiem kopdzīves un sadzīves organizēšanas piemēriem šādās situācijās. Ja vari man tādus izstāstīt, būšu pateicīga!

Katra sadzīve jau atšķiras, bet galvenais: dienišķi pieminēt tās lietas, kuras abpusēji vienojošas, ārpus ļoti atšķirīgās sadzīves kārtības un tīrības izpratnes. Labi, šajā aspektā jūs esat dažādi.

Bet noteikti ir citas lietas, kurās jums abiem ir ļoti līdzīga vērtību izpratne (politika, reliģija, bērnaudzināšana?) un intereses (vienalga - detektīvi, dārzkopība vai daiļdziedāšana), kur jūs abi viens otru saprotat, kuru dēļ viens otru izvēlējāties, uz tām arī koncentrēties.

Un pieņemt, ka kārtība un tīrība nu ir tā lieta, kur jūs esat dažādi. Visu neatceros, bet deleģēt bērniem vai algot kādu palīgā ir mēģināts?

Nu nav un nebūs pilnīgi visur atbilstība, visās jomās. Ja ir saprašanās vissvarīgākajos aspektos, ja tīrība-un-kārtība nav gluži tava reliģija un vienīgais tavas eksistences attaisnojums - novērtē to labo, kas jums abiem ir un miers.

Pēdējās izmaiņas: bumburums, 08.08.2022 18:57.

Change your mind and the rest will follow!

ElbaRado

kā vislabāk organizēt sadzīvi
Tā, kā jums - tieši jums - ir visērtāk! Tas ir jāizdomā pašiem konkrētajos apstākļos!

Piemēru un nepieciešamo principu abās tēmās netrūkst. Iesaku pārlasīt. Bet tik un tā pašiem būs jānonāk pie savām metodēm un paņēmieniem.

Protams, ja ir cerība uz nez kādu brīnumu, tad jau nekā, protams.

1. Nepiedēvē man to, ko es neesmu teikusi. 2. Lasi uzmanīgi. 3. Lieto galvu arī domāšanai, ne tikai matu nēsāšanai.

ElbaRado
Piemēru un nepieciešamo principu abās tēmās netrūkst. Iesaku pārlasīt.

Brīdī, kad atvēru šo tēmu, otrā tēma bija tikusi līdz 60 lpp. un tur vienīgais, kas šajās 60 lpp. attiecībā uz manu jautājumu tika minēts - diviem tik kārtības jautājumā atšķirīgiem cilvēkiem kopdzīvē viss tikai paliks sliktāk. Tagad skatos, tēmā jau 90 lpp. Lasu pēdējos komentārus - diviem cilvēkiem ar tik atšķirīgām vajadzībām pēc kārtības harmoniska kopdzīve neesot iespējama. Var jau būt, ka atlikušajās 29 lpp.ir arī kāds pozitīvs piemērs minēts.

Bet šajā tēmā tiešām bija daži labi ieteikumi un pieredzes apraksti, par ko mana pateicība komentētājiem.

ElbaRado

Atvēru to tēmu un jau pirmajā lapā izlasīju četras konkrētas sadzīves organizēšanas stratēģijas un/vai taktikas.

1. Nepiedēvē man to, ko es neesmu teikusi. 2. Lasi uzmanīgi. 3. Lieto galvu arī domāšanai, ne tikai matu nēsāšanai.

black sand

Viens no paņēmieniem kuru minēju arī otra tēma ir deleģēt katram konkrētu pienākumu nevis vispārēji besities ka neviens neko nedara. Jo tas vispārīgais nekas ir grūti aptverams bet ja konkrēti Jānis nav ticis galā ar saviem trauku pienākumiem un nav no kā ēst, ir konkrēta skaidrība.

Elza

Ir tikai viena stratēģija, kura man šādos gadījumos patīk. Apakšpunkts 1. : kā pieauguši cilvēki bez rozā brillēm sadalām ietekmes zonas un sfēras, tipa, virtuve mana, garāža tava saimniecība, un otra zonā neliensm ar savu dziesmugrāmatu pat tad, ja dikti gribas. Tas gan nozīmē arī, ka pannu mazgāju es, un vienmēr. Un ka skrūvgriezi es lūdzu, lai man atnes vai pasaka, no kurienes ņemt, un pec tsm es nolirku turpat, kur ņēmu, vai atdodu devējam rokās.

Apakšpunkts 2. : tur, kur ietekmes zonas nav sadalītas, tekoši sastādām sarakstu ar darāmajiem darbiem, kurus pirmajā iespējamajā saimniecibai nolemtajā laikā, visbiežāk brīvdienā, darām abi kopā. Un kopā nolemjam gan priotitātes, gan kvalitātes rādītājus, gan kad uz pusdienām pārtraukties, gan kad pavisam mieru mest un iet pie seriāla vīniņu sūkt.

Šis komentārs ir sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18430307