Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Atrast savu aicinājumu, nodarbošanos, aizraušanos.....

GerdaBe

Sveiciens!

Kā jums izdevās atrast to Savu aizraušanos? kas bija punkts uz i uzrakstot atlūgumu darbā un darīt to savu lietu?

Pēdējā gada laikā domas tikai pieaug ka vēlos mainīt nodarbošanos . Tas ko tagad daru galīgi nav mans un ari dēl algas nav vērts. Jūs teiksiet - ej prom. jā , tik tālu takā saprotams. bet tālāk?

man tieši interesē kā nu kā cilvēks atrod to savu nodarbošanos/ hobiju par ko deg acis un ar to ari pelna?

Esmu atvērta iziet kursus/ mācīties ... Bet tā problēma es nezinu kas man patīk un tieši ko es vēlos darīt. Protams , protams te arī neviens nepateiks dari to un to

Bet es tieši gribu dzirdēt stāstus - kā līdz tam tikāt....

šobrīd doma par 2 kursiem... pilnīgi katrs no citas operas , bet tā sajūta man nav- kas tas ir TAS ko es patiesi gribu. Mani tas dzen izmisumā...

Smieklīgi ja vien nebūtu reizē bēdīgi.

Patricia L

GerdaBe
Nu bet tad izej tos abus kursus un sapratīsi, vai ir īstais lauciņš. Ja nav, meklē nākamos. Vēl jābūt skaidrībā, vai vēlies savu biznesu vai strādāt onkulim, bet kaut ko citu. Es, piemēram, zinu, ka nevarētu būt sava biznesa sieviete un laikam pat priekšniece. Kaut teorētiski gribu sabu bjutiku. Bet visvairāk redzu sevi sava vīra biznesā kā asistente. Vēl gribu strādāt kur strādāju, bet papildus pelnīt ar savu hobiju-rokdarbiem. Bet tur nevelk vēl līmenis. Daudz brīvā laika paiet funktierējot pie tā, līdzekļi aiziet vairāk nekā ieņemu.

Varbūt kāds karjeras konsultants var palīdzēt saprast savas stiprās puses.

astuti

hobiju par ko deg acis un ar to ari pelna?
Ja ir tāds hobijs, ar to nevajag mēģināt pelnīt iztiku!

Ja ir tāds hobijs, ar to nevajag mēģināt pelnīt iztiku!

Piekrītu. Tad tas vairs nebūs hobijs, no kā deg acis. Bizness, diemžēl, nav tas, ko dara tāpēc, ka deg acis, bet gan tāpēc, ka jāpelna nauda.

astuti

Es gan nerakstīju darbā nekādu atlūgumu, vienkārši sāku mēģināt papildus piepelnīties ar hobiju. Sākumā bija prieks, ka sanāk, bet tagad jau apnicīgi. Tas gan saistīts arī ar to, ka agrāk bija interesanti projekti, bet tie jau labu brīdi kā izbeigušies.

Patricia L

Vai vispār ir daudzi, kuriem darbā deg acis. Vienalga vai ofisā vai hobijdarbā. Nedomāju, ka šuvējai uz katru kleitu, ko pasūta, deg acis. Tāds pats rutīnas darbs sanāk. Ja tās kleitas var radīt tikai tādas, kā pašai patīk un tik, cik acis deg un tirgot, cita lieta. Bet šaubos, ka varēs nopelnīt. Acis degt var hobijā, kad katrs jaunais nopirktais loriņš izraisa patīkamas trīsas.

Es ar to domàju tàdus darbus kà skaistumkopśanas speciàlists, manikîres, masieres, kosmetologi, frizieres, skropstu meitenes, utt. Loti daudzas apgalvo, ka darot to ko dara - tas patîk un aizrauj.
Varbut te ir śajà jomà? Kà izdomàja- nu luk gribu likt skropstas.Jà, man interesè tieśi śis lauciñs.

Zilspukuzirnis

Kādreiz domāju, ka es varētu kļūt par paraplāna instruktoru - lidot tandēmā ar klientu. Tātad izlidināt klientu un pati vēl izbaudīt lidojumu tās padsmit minūtes. Likās foršākais darbs ever. Bet nē, neredzu praktisku iespēju, lai arī cik ļoti es mīlētu lidošanu.

Nesen apsvēru domu studēt apģērba dizainu, kas RTU ir 4 gadi. Man jau ir viens 4gadīgs bakalaurs, lielas šaubas rodas. Jo varbūt tieši tā arī sanāk, ka tie absolventi vai pat neabsolventi pēc tam iet strādāt Laumā vai printiful šūt legingus un t-kreklus. Man jau šķiet, ka nav daudz tādu latvju dizaineru kā Inga Ezergale ar savām rožu kāzu kleitām.

Par sava aicinājuma atrašanu padoma nebūs, jo šī atklāsme par profesiju bez variantiem pie manis nonāca jau bērnībā.

Mani vairāk izbrīna šī kursu mode ar domu "piemācīšos dažus mēnesīšus un nu tik būšu pieprasītāks darba tirgū", kas ir stipri maldīgi. Palasiet sludinājumus, kur jebkurā kaut cik labi apmaksātā amatā prasa nozarei atbilstošu izglītību un/vai vairāku gadu pieredzi līdzīgā amatā. Variants par kursiem ir cerīgs vien IT nozarē un varbūt vēl dažos veiksmes gadījumos. Reālā dzīvē "ieguldīšu maz, bet saņemšu visu" princips nedarbojas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18430315