Krīze

Eek.the.cat

Slēdza Eek.the.cat: "Būs labi.".

Man ir psihoproblēma.

Man ir bailes no krīzes. No rudens. Ziemas. Es tiešām kaut kā nevaru nomierināties, nemitīgi domāju par to kā būs. Šķiet, ka nekad neesmu bijusi tik noraizējusies kā tagad. Darbā kolēģi visi par to šausminās, pirms pāris nedēļām draugu kompānijā arī visi runā par elektrības, pārtikas cenām un es tikai jūtu, kā man iekšējā panika kāpj un kāpj, un reizēm gribas vakarā ielīst gultā un paraudāt. Mamma vaimanā, darbā vaimanā. Draudzenes jau paniko, sāk meklēt otros darbus, cik traki būs, cik traki būs. Pērk makaronu sun krāmē plauktos. Kā jums liekas - vai būs tik traki?

Ikdienā, kad sazvanos ar savu vecmammu, vectēvu - ikreiz vienīgais temats ir par to. Izstāsta, kas ziņās ir teikts un vietējā laikrakstā par apkurēm teikts. Esmu nogurusi. Pati vairs neko nelasu, neklausos. Dzīvojam normāli. Ko gribam, to nopērkam. Cenas pagaidām skurpulozi nepētam. Ēdam, kas garšo. Pērkam, kas jāpērk. Bērnus gatavoju rudenim, pērku normālas drēbes. Vasarās braucam atpūsties Latvijas robežās gandrīz katru nedēļas nogali. Ar nakšņošanām, ar komfortu. Diezgan bieži ēdam ārpus mājas, ēdam ko gribam, nav jāskatās lētākais. Normāla dzīvošana, bet tā baile iekšā ir pietiekami liela.

Pelnam labi. Strādājam abi. Ir čupiņa bērnu. Dzīvojamā platība ir paliela, apkure vienmēr ir bijusi dārga, bet bailes par to, cik būs šogad. Dārzu nav, konservus nelieku, nav mums omes, opji ar dārziem, kam varētu un gribētu piesūkties, lai būtu rezerves ēdieni.

Bieži vien gribu ar vīru izrunāt savu satraukumu, bet viņš neredz satraukumam pamatu. Izdomāt kaut kādu plānu, vai kā to nosaukt. Ko mēs darīsim, ja trūks vai kaut kādu mierinājumu - uz ko taupīsim, ja tiešām būs tik briesmīgi, kā visi šausminās.

Es laikam esmu vienīgā, kas sāk krist vieglā panikā gaidāmā rudens un ziemas dēļ. Laikam bailes ir no dzīves kvalitātes pasliktināšanās.

Norma Džīna

Te tak jau ir un ir bijušas pāris krīzes panikas tēmas. Tā kā tu neesi ne pirmā ne pēdējā.

Papildināts 08.08.2022 13:07:

Bieži vien gribu ar vīru izrunāt savu satraukumu, bet viņš neredz satraukumam pamatu.
JA vīrs neredz satraukumam pamatu, tad jau nemaz tik traki ar jums kā ģimeni nav.

Papildināts 08.08.2022 13:08:

KAs ir ļaunākais, kas var notikt ar jums?

tad jau nemaz tik traki ar jums kā ģimeni nav.
Nu jā - šobrīd netrūkst nekā. Kaut kas paliek pāri. Ir nelieli iekrājumi, kurus negribētos aiztikt tāpat, jo tad pazustu vispār tā drošības sajūta, k anu ir tajā zeķē tur vēl ko izkabināt...

Laikam pietrūkst tās varēšanas izrunāt ko un kā, ja kas.

Paēdīsiet retāk ārpus mājas un retāk aizbrauksiet ceļojumos. Jauztraucas pamatoti būtu tiem, kas jau tagad nevar atļauties ēst ārpus majas un ceļot.

Eek.the.cat
Neizklausās, ka jums draudētu kāda megakrīze. Ja galīgi nevari nomierināties, iedzer kādu lexotanilu vai vismaz nervostrongu.

PelePele

es nevaru atļauties ēst ārpus mājas, bet nav pilnīgi nekāda satraukuma. Esmu ne tādas vien krīzes pārdzīvojusi.

Satraukums ir tiem, kas baidās, ka vajadzēs dzīvot mazliet taupot. Nav pieraduši, negrib atteikties no dārgiem ieradumiem.

Ziniet, ja es neko nedzirdu, neko nelasu - man ir mierīgāks prāts. Tā par covid, tā par karu. Kā sāk panikotāji zvanīt, runāt, nu jau arī svētkos pie galda par to trakumu, kas būs, es negribot sāku domāt ko un kā darīt.

Zirne

Man ir satraukums un tāda kā nepatika. Es pieņemu, ka par to, ka pašlaik ir jēdzīgs finanšu plāns kā visas prioritārajam sanāk, iekrājumiem sanāk un vēl kādu prieciņu var atļauties. Baža, ka būs jāiegrābjas iekrājumos.

Papildināts 08.08.2022 13:28:

Un bēda par to, ka pēdējos skaistos gadus ( ) - man tūlīt 45, negribas pārdzīvot atkal cīnoties par iztikšanu. Negribu 90tos, biju jauniete, bija ļoti grūti, bija tikai humpalas un santīmu skaitīšana.

No savas puses varu pateikt - kopējais fons ļoti ietekmē. Es jau rakstīju, ka iemanījos ļoti ekonomēt gan uz ēšanu, gan citu. Bet, kā jau teicu, uz visapkārtēja fona viss ir bēdīgi. Varētu būt, ka neskars krīze tos, kam ir privātmāja bez gāzes apkures un arī kaimiņiem ir tāpat. Daudzstāvenēs (parastajās) raudu jūrā ir grūti pamanīt savu sauso saliņu. Grūti jau tagad veikalā skatīties uz pensionāru, kas plaukstā pārskaita monētas pie kartupeļu kastes. Un tādu ir daudz un visiem nepiemetīsi naudiņu. Es arī baidos no krīzes. Tieši aprakstītā iemesla dēļ...

Norma Džīna

Kā sāk panikotāji zvanīt, runāt, nu jau arī svētkos pie galda par to trakumu, kas būs, es negribot sāku domāt ko un kā darīt.
Tu gan pati izklausies pēc panikotājas, jo neizskatās, ka pašlaik būtu kraujas malā un jums pietrūkst tikai viens neveikls solis.

Bet ja ir tā, ka baiga trauksme es droši vien ietu pie psihologa uz pāris konsultācijām, lai saprastu, kas tieši mani tik ļoti biedē.

Papildināts 08.08.2022 13:32:

Nu man šķiet krīzes vienmēr ir bijušas un būs. Viņām tāds zināms cikliskums ir nenovēršams.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18430383