Cenas, ieteikumi, padomi. Krīzes menedžments.

mahanta

Slēdza mahanta.

Var priecāties to pašvaldību daudzdzīvokļu māju ar centrālapkuri iedzīvotāji, kuras maksimāli atkratījušās no gāzes apkures.

Papildināts 01.09.2022 09:55:

Mums Rīgā būtiska daļa no siltuma laikam joprojām tiek ražota no gāzes.

Papildināts 01.09.2022 09:58:

No padomju laika daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem var priecāties tie, kuri mājas normāli nosiltinājuši. Der aizdomāties, kādēļ tādas nosiltinātas mājas Cēsīs, Valmierā vai Liepājā ir būtiska daļa, bet Rīgā reti kura ir siltināta.

Papildināts 01.09.2022 10:00:

Ar to atkratīšanos no gāzes apkures es domāju pašvaldību lēmumus, kas ietekmē centrālapkuri, ko piegādā pašvaldību komunālie uzņēmumi.

puisis180
Der aizdomāties, kādēļ tādas nosiltinātas mājas Cēsīs, Valmierā vai Liepājā ir būtiska daļa, bet Rīgā reti kura ir siltināta.
Es lieku arī uz cilvēcisko faktoru jeb postpadomju gara klātbūtni. Nam ņe kapajet, nas ņe zaļivajet.

Esmu kaut kur pa vidu - siltināta daudzdzīvokļu māja, siltums ar gāzi (sola 5x augstāku tarifu).

Nemot vērā tās ir tipveida mājas un ntie gadi atbalsta naudas, Rīgas kavēšanās šo procesu paātrināt ir bijusi loti neapdomīga

Hildura Boka

Par Rīgas māju siltināšanu. RNP dara visu, lai process būtu tik lēns un birokrātisks, ka beidzas pacietība.

Un, protams, iedzīvotāju proporcija - ja māja liela ar lielu daudzumu to,.kuriem viss vienalga, tad nekas tur nesanāk. Lai nosiltinātu māju, ir jābūt kādam uzņēmīgam, pacietīgam un ar dzelzs nerviem. Mūsmājā process tūlīt būs galā, redzēs, kā šoziem ies.

Mums Rīgā būtiska daļa no siltuma laikam joprojām tiek ražota no gāzes.

Gan jā, gan nē, no kuras puses skatās. Koģenerācija. TEC ražo elektrību, siltums ir tikai neizbēgams tās blakusprodukts. Un TEC gāzi var aizstāt ar dīzeļdegvielu.

Taaapati

Kā jūs tos sildītājus domājat lietot, papildus apkurei vēl sildīt?

Senāk gan arī bija jāsavāc procentuāli lielāka daļa iedzīvotāju parakstu, kas ir par siltināšanu. Tad vienā brīdī samazināja, lai vispār kaut kas notiktu. Manā Pierīgā arī tie siltināšanas procesi bija skarbi. Projekta bīdītāju beigās padzina par ne jau labdarību, bet bez viņa vispār nekas nebūtu kustējies. Iepirkums bija, maigi sakot dīvains. Neticu, ka objektīvi sastādītam konkursa nolikumam uz tipveida projekta daudzdzīvokļa ēkas siltināšanu varēja kvalificētes tikai 2 uzņēmumi, no uriem viens neatbilda prasībām. Tad pasivā ventilācija, ko prasa energoefektivitātei, bet kas reāli nedarbojas. Un šobrīd no fasādes lobās nost uzvilktā apdare, kas ir nepareiza uzklāšanas tehnloģija.

Un ar to visu es esmu apmierināta (iedomājieties šo latvieša pieticību!!!), jo IR labāk nekā bija. SIltuma noturība ir jūtama.

Fledermausis

Taaapati
Nevis papildus apkurei, bet ja apkure nebūs vai vēlu sāksies

Njā. Lasu, skatos prognozi, priecājos par gaidāmo ziemu, ceru būs sniegiem un salu bagāta, lai var arī bērni izsnovoties tepat uz vietas Latvijā. Un domāju-ak dies... nu kurš būtu to domājis, ka XXI gs. 20-os gados dzīvot bez centralizētas kanalizacijas, apkures, ūdensapgādes... būs bonuss un liela privilēģija. Ekonomija un garantēts siltums.
Куда мир катится!

chibuchabuchib

Pufis
Manā Pierīgā arī tie siltināšanas procesi bija skarbi. Projekta bīdītāju beigās padzina par ne jau labdarību, bet bez viņa vispār nekas nebūtu kustējies. Iepirkums bija, maigi sakot dīvains. Neticu, ka objektīvi sastādītam konkursa nolikumam uz tipveida projekta daudzdzīvokļa ēkas siltināšanu varēja kvalificētes tikai 2 uzņēmumi, no uriem viens neatbilda prasībām. Tad pasivā ventilācija, ko prasa energoefektivitātei, bet kas reāli nedarbojas. Un šobrīd no fasādes lobās nost uzvilktā apdare, kas ir nepareiza uzklāšanas tehnloģija.
Tā arī ir + tas nemaksā lēti.

Esmu dzirdējusi stāstus no mazpilsētām, kur tās mājas jau vizuāli izskatās ļoti slikti, faktiski būtu jāpākrāso, bet kurš tad tērēsies, ja vēl kredīts nav beidzies? Par sapelējušiem dzīvokļiem un skudrām siltinājumos pat neizteikšos.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18430563