Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu atsaukties mazo uzņēmumu īpašnieki,

Lieliskaasieviete

kas paši sev maksā algu, veic soc iemaksas un ir nokàrtojuši hipotekāro kredītu! Vai tādi eksistē?

Lieliskaasieviete
Ir, ir! Gan privāti kredīti ņemti, gan līzings uzņēmuma vajadzībām, galvenais, lai nodokļi tiek maksāti pienācīgā apmērā un tiek pierādīta maksātspēja.

Sammymammy
Ko nozīmē pienācīga apmēra nodokļi?

Es strādāju sev-pati maksāju sev algu,kas atkarīga no padarītā. Vienu mēnesi varu atļauties sev samaksāt 200, citu mēnesi 900. Attiecīgi no tā arī grāmatvedis izrēķina nodokļus.

<Martina>

Ancora
Gluži ne pa tēmu, bet, ja kādu mēnesi maksā nodokļus no 200 eur, tad jau drīz saņemsi no vid ziņu, ka Tev ir nodokļu parāds... iesaku tomēr, katru mēnesi tad maksāt no minimalās algas, nevis vienu mēnesi no 900, citu no 200.

Ancora
Pārāk zema alga, kas atšķiras no citiem mēnešiem nevar būt, tas VID nepatiks, var sūtīt vēstules ar jautājumiem un bankām arī nederēs, tur vajag -/+ vienādus maksājumus pat pēdējos 12 mēnešus. Ja tiek plānoti kredīti, tad jācenšas maksāt lielāku algu un nodokļus, minimālā hipotekārajam kredītam domāju nederēs.

<Martina>
Sammymammy
Man zemā alga ir tāpēc,ka strādāju vienu dienu nedēlā un četras stundas.Algas lielumu sastāda klientūra. Ur klienti-ir nauda, nav klientu-naudas nav. Ir pamatdarbs, kurā esmu visas pārējās dienas.Nekādas draudu vēstules no VID neesmu divu gadu laikā saņēmusi.

Kredītus neplānoju, jo man izdodas vienoties par nomaksu ar pārdevējiem.

Papildināts 06.10.2022 06:56:

No kā maksāt algu,ja nav ienākumu?

<Martina>

Ancora
Nu es jau ar strādāju 1 dienu nedēļā. Bet nu likums tāds, ka mazāk par minimālo algu sev maksāt nevari. Tas stājās spēkā nesen. Šogad, laikam? Nē, nu maksāt jau vari mazāk, bet nodokļos jāatdod kā par pilnu slodzi. Nu nākamā gada sākumā jau saņemsi kādu vēstuli par nodokļa parādu, uzreiz jau nesūta, jo teorētiski pa visu gadu vari darīt kā aprakstīji, tikai nākamā gada sākumā atnāks tas pārrēķins par šo gadu.

<Martina>
Es pieņemu, ka tu nezini Ancora ciparus - tad kāpēc jābaida cilvēks? Vēl pārrēķinu saucot par "parādu"? Pirmkārt, minimālās iemaksas skaita pa ceturkšņiem, nevis katru mēnesi atsevišķi. Otrkārt, nodokļus nerēķina no "slodzēm", bet gan no minimālās algas. Ja Ancora vienu mēnesi maksā sev bruto algu 200 un otru mēnesi bruto algu 900, tad nekāds pārrēķins viņai nebūs. Un treškārt - tas ir nodokļu pārrēķins, nevis PARĀDS. Tiek dots vēl vesels mēnesis laika kā nodokļa piemaksas termiņš pēc vēstules saņemšanas. Un vispār ceturtkārt - cilvēks raksta, ka viņam ir vēl pamatdarbs. Attiecīgi visi ienākumi vispār tiek skaitīti kopā, lai noteiktu vai viņam ir vismaz minimālā alga mēnesī. Un vēl piektkārt - varbūt Ancora ietilpst to cilvēku kategorijā, kam nav jasaņem minimālā alga pa visiem darba devējiem kopā (ir pietiekoši daudz tādu cilvēku). Ai apnika uzskaitīt visus iespējamos variantus...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18430975