Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Izgāšanās jaunajā darbā

Lucida

Lucida

Sveikas! Vai kādai ir gadījies tā, ka dabū jaunu darbu, bet beigās saproti, ka netiec galā? Vai pašas aizgājāt, vai palūdza aiziet? Ir lielas bailes mainīt darbu, tā būtu pirmā nopietnā darba maiņa (ja neskaita darbus studiju laikā). Šī brīža darbā apnicis viss, bet bail mainīt, ja nu netieku galā.

Nav man gadījies neiekļauties jaunā darbavietā, neesmu gan bieži darbu mainījusi. Ja šī brīža darbā apnicis viss, tad labāk darbu mainīt pēc iespējas drīzāk. Labāk jau nepaliks. Protams, ka risks netikt galā pastāv, tomēr sakarīgā kolektīvā jaunos tīšām neiegāž, viņiem palīdz.. Nebaidies atzīties, ja ko nezini, un prasīt padomu. Es drīzāk baidītos no iespējas trāpīt kādā iestāvējušos nesaskaņu murskulī.

Patricia L

Neskaitot studiju darbus, šī man ir piektā darba vieta. Ir bijuši feili, pat nopietnas kļūdas sākumā, bet visur paturējuši pēc pārbaudes laika. Es arī vienmēr vairāk uztraucos par kolektīvu. Ar labu kolektīvu vieglāk tikt pāri sākumam, ātrāk iejusties. Un labāk intervijās nemuldēt par savām spējām, zināšanām un kvalifikācjju, tad noteikti tiksi galā.

Par darba interviju piekrītu. Man ir bijis, ka pasaku - ar to un to nav bijusi darīšana, īsti nepārzinu. Paņēma, jo viss pārējais patika. Ja centies un mācies, nu kas var neizdoties? Vienīgi sākumā vairāk laika un smadzeņu mežģi prasa kādas darbības, kas tagad jau šķiet elementāras. Pierakstu kladītē visu esmu pierakstījusi, nepaļāvos, ka gan jau atcerēšos. Man apkārt reti dzirdēts, ka kāds neiztur pārbaudes laiku. Ā, un atnācu uz darbu 1 dienu pirms paredzētā līguma slēgšanas, lai praktiski iepazītos ar veicamajiem pienākumiem, tā bija iespēja atkāpties, ja nu kas. Bet neuzskatu par kaut ko sliktu, ja Tu nedaudz pastrādātu un saprastu, ka tas nav Tev un tā arī godīgi pateiktu - jūtu, ka nav priekš manis, bet neko sīkāk arī nevajag skaidrot. Pirmie darbi man bija tādi, ka pieteicos, paņēma un tad jau jāstrādā, jo, redz, mani paņēma. Bet tagad es domāju, kad jau ir pieredze, varam izvēlēties. Nav jāmocas tur, kur nepatīk. Un nemest plinti krūmos par ātru, jo sākums jau visur pagrūts, ja vien darbs nav gandrīz kā 1 pret 1 ar veco darbu

Kamēr neesi uzsācis darbu nevar zināt, kas Tev der un kas nē. Uzreiz nevienam nekas nesanāk. Īpaši ja darbs i stipri individuāls un nav iespējas labot, koroget Tavas kļūdas. Parasti kolektīvā, vismaz kādam, jāatceras savu darba gaitu pirmsākumi. Pat ja ir neapmierinātība, ir jāsaprot savi mērķi. Ja ir motivācija-visam jāsanāk

teeja_bez_bulcinjas

Nezinu, vai tā ir visiem, bet man allaž (izņemot 1 darba vietu pedagoģijas jomā) tika piešķirti tādi kā mentori, kas pirmo laiku ir blakus. Parāda, izstāsta, izskaidro specifiskās datorprogrammas... Mentorēšanas ilgums atkarīgs no darba sarežģītības. Pieļauju, ka Rimi kasierēm tie mentori aiz muguras nestāv mēnesi, bet sākumā tak ir.

teeja_bez_bulcinjas
Mentorings ir laba lieta. Saku pati, kā mentors. Diemžēl kaut kādā brīdī tu saproti, ka tavs mentorējamais nebūs " karognesējs". Un te atgriežamies pie Latvijas reālijām - jāņem tas, kas ir. Citādi nebūs nekāds darbinieks. Un ir otra medaļas puse - tas cilvēks pēc pusgada, gada.. nav spējīgs (dažādu iemeslu dēļ) veikt savus pienākumus. Visparastākais iemesls - nav fiziska spēka (tas manā nzoarē) un ātras reakcijas. Nu un te arī būs kādreiz sekas - krītas darba kvalitāte. Lai arī, nosacīti, katrs atbild par sevi un savu darbu, kopējā maiņas noslodze var būt nesamērīga

Kad es iekšēji izbesos par kāda jauniņā kļūdām, pati uzreiz pielaižu kādu kļūdu. Tā ka visi kļūdās. Galvenais nestāstīt pasakas pārrunās.

Pārbaudes laiks ir domāts abām pusēm- gan darba devējam, gan ņēmējam un abas puses var izbeigt darba attiecības, par ko nav jātaisnojas un jākaunās.

Ja darbs nesniedz prieku un vai kautkādu jēgu jau pārbaudes laikā- pie tāda darba nav jāturās.

tēma jau divus mēnešus veca, ceru, ka autore ir atradusi sev pareizo risinājumu.

jebkurā darbā jaunais darbinieks nenāk pilnībā pārzinādams visu nepieciešamo, un neviens tādu darbu arī nemeklē, jo tas nemotivē. it īpaši jaunie absolventi - universitāte iemāca tikai pamatus, bet reālais amats tikai un vienīgi praksē tiek apgūts.

ja šeit ir šaubas par savām kompetencēm, tad es gan paliktu. jā, sākumā var nākties strādāt daudz vairāk un domāt par darbu dienu un nakti, bet tad kādu dienu tu aptver, ka tu taču visu saproti... un tas IR tā vērts.

lai veicas

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18430981