Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Endometrioze

Balamute

Sveikas!

Vai kādai ir diagnosticēta šī kaite un kā veicies ar mazuļa plānošanas jautājumu?

Man pagaidām ārste iedeva padzert Visannette, jo uz sitiena pēc operācijas nebiju gatava pat kustēt, kur nu ķerties pie lietas. Pēc tam tabletes metīšot nost un tad došot kaut kādu preperātu, kas veicinot spriganāku darbību, lai esot vieglāk palikt stāvoklī.

Kāda ir jūsu stāsta sadzīvojot ar endometriozi?

LabaBaiba

Uzzināju par savu endometriozi pēc laptoroskopijas, kas tika veikta, jo neiestājās grūtniecība gadiem. Bija jau 3. stadijā un neviens iepriekš apmeklētais ārsts pat aizdomas par to neizteica Gadu pēc operācijas grūtniecība joprojām neiestājās. Iestājos mākslīgās apaugļošanas rindā, izgāju garo protokolu, tagad audzinām gadu vecu dēliņu un esmu otra mazuļa gaidībās.

Šī grūtniecība arī ir plānota un iestājās dabiski ar pirmo reizi

Tā kā, lai veicas

Liliāna

2013.gadā pēc laparoskopijas man noteica 3.stadijas endometriozi. Iztīrīja, izoperēja. 4 mēnešus lietoju Visanetta. Kaut gan ginekologs teica, ka MR nebūs, kamēr lietos zāles, man bija 2014.g.sāku plānot mazuli, izdevās tikt pie rezultāta jau otrajā mēģinājuma menesī. 2014.g.dzima pirmais bērns. Pēc dzemdībām lika pēc iespējas ilgāk barot ar krūti, lai kavētu MR sākšanos. 2016.g.dzima otrais bērns. Pašlaik viss labi.

Balamute
Drīkst uzzināt kā tev izpaužas endometrioze?

LabaBaiba
Cik ilga bija rinda/protokols? Liels prieks, ka tev viss nokārtojies un nu jau dabiski otrais bērniņš gaidāms.

Liliāna
Kā tev bija Visannette lietošana - neradīja nekādas blakusparādības? Man teica, ka var būt, var nebūt mr, var būt arī smērēšanās visu laiku vai tikai daļu laika - un ka tas būšot ok. To gan lasīju instrukcijā pie blakusparādībām, ka tad jāpārtrauc lietošana.

veesma
Godīgi sakot, es par tādu nebiju ne dzirdējusi, ne nojautusi. Man bija sāpīgas mr pirmajās dienās un pašai likās, ka arī spēcīgas. Par sāpēm vienmēr bija teikts, ka tas jau normāli, ka sievietei sāp. Mainīju dzīvesvietu un nonācu pie citas dakteres, kas teica, ka vajadzīga operācija. Es baidījos. Aizgāju vēl pie citas dakteres, viņa pateica to pašu, ka pat usg varot saprast, ka nav labi. Magnētiskā rezonanse arī apstiprināja. Nu tā es nokļuvu uz operāciju. Tagad atkopjos un līdz ko sākšoties mr, jāsāk dzert tās Visannette tabletes, lai neveidotos pa jaunam.

Verbena

Sveikas! Man arī ir endometrioze kopš padsmit gadu vecuma (vismaz es tā domāju), mēnešreizes vienmēr ar ļoti stipru asiņošanu bija, ar lieliem tumšiem asins recekļiem, stiprām sāpēm. Man arī Pcos un ierindas ginekologam visu laiku prasīju vai nevajag laparoskopiju taisīt. Teica, ka nevajag, bet tad nonācu pie Ivf ārsta, kurš jau pirmajā vizītē norīkoja uz diagnostisko laporoskopiju.Operācijā apstiprinājās endometrioze,usg man to redzēt nevarēja. Lietoju Seidivid sešus mēnešus. Tad sekoja Ivf-dzemdības, tad cikla atsākšanās bet jau ar normālām mēnešreizēm. Tagad esmu otrā Ivf bērniņa gaidībās. Saprotu, ka endometriozi labi koriģē izmaiņas uzturā, resp. samazināt iekaisīgos procesus organismā, kas nozīmē ņemt nost rafinētos cukurus, miltu produktus, ierobežot piena produktus, lietot gurķenes eļļu kapsulās. Interesanta lieta ko uzzināju no dr. kas strādā Stradiņos, ka ja ir endometrioze, tad grūtniecībā augot dzemdei tie saaugumi var ļoti sāpēt

Papildināts 26.09.2022 11:18:

saaugumi, kas ap dzemdi un iekšējiem orgāniem. Bet, protams, viss atkarīgs no pakāpes un vai pirms gr. ir bijusi saaugumu atbrīvošana laparoskopijā.

Lai izdodas!

Nevaru teikt,ka man mēnešreizes ir ļoti spēcīgas,asinoju divas dienas un tad 3 smeresanas, bet ārā nāk tādi recekļaini gabali. Ierindas ginekologe teica,ka man ir nosliece uz endometrija hiperplaziju, bet ivf daktere neko tādu nav teikusi,vismaz es neatceros.

Liliāna

Balamute
Blakus parādības bija karstuma viļņi kā uz menopauzi. Bet nekas vairāk.

Paldies par dalīšanos ar pieredzēm! Man tagad būs nedēļa kopš dzeru tabletes, bet man sāk palikt arvien sliktāk. Pilnīgs vājums, karstuma viļņi, galva reibst, gandrīz paģību, slikta dūša, knapi kaut ko ieēst, klepus parādījies utml. Protams, varbūt apaukstējos, bet nu tas viss kopā ne visai labi izskatās, palasot iespējamās blakusparādības vai pazīmes, kad nedrīkst lietot visannette. Un es tagad satraucos, jo ja man ķermenis viņas nepanes, tad vai eksistē citas zāles ar to pašu vielu? Tad jau man nav veida, kā endometriozi apturēt.

Piiikachu

Sveikas!

Man ginekologs pēs conogrāfijas uzrakstīja ka ir endometrioze, bet neko vairāk arī nepaskaidroja un nekur citur nenorīkoja, tagad vispār cenšos saprast kas būtu jādara tālāk? šī gada sākumā arī bija neveiksmīgs IVF, brīnos ka nevienam ārstam pat nebija aizdomas uz šo...

gribēju no jauna iet uz transferu un vnk pie parastā ārsta aizgāju lai dabūtu norīkojumus uz DNS testiem..

Tātad jautājums, cik saprotu šo diagnozi visprecīzāk diagnosticē laparaskopiskas laikā? Kur jūs šo operāciju veicāt, kur būtu labākie speciālisti?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18431343