Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Skolēns un bankas karte

polarlapsa123

Kaapurs

pece
Papildus iespēja nopelnīt- ja mājās ir nododamā tara drīkst nest uz taromātu un naudu savākt sev
o, jā, šis darbojas arī mūsmājās. tikai parasti saņemtā summa uzreiz tiek veikalā ''atprečota''


viedaminka

Ir tāds negribēts un piespiedu kārtā pienākums kā mūzikas skola un kā motivators kalpo "alga" par darbu atkarībā no atzīmēm.

No šī pienākuma bērnu būtu jāatbrīvo, jo tās ir vecāku ambīcijas. Ja bērns negrib mūzikas skolu, tad mūziķis nebūs un uz tas mūzikas skolas diploms būs tualetē uz nagliņas pakarināms. Savā ziņā mūzikas skola daudziem pārvēršas par murgu tieši vecāku ambīciju dēļ - mazs bērns grib spēlēt mūzikas instrumentu, bet paaugoties vairs negrib un tad ir vecāki, kuri spiež pabeigt. Ja bērns būtu sācis basketbola treniņus un pēc dažiem gadiem pārdomātu vai mainitos intereses- arī spiestu turpināt? Šo mūzikas skolas fenomenu es nespēju saprast. Tik daudz cilvēku ar sabojātu bērnību un putekļus krājošiem mūzikas skolu diplomiem.

Un te nu ir gadījums, kad 3 dienās notriec visu septembra algu (50 eur, par ko vienojāmies atkarībā no atzīmēm).

Tam jau kabatas nauda domāta. Ja tev kā mātei ir pretenzijas, ka bērns notriec mēneša naudu 3 dienās, tad izmaksā kabatas naudu ik nedēļu nevis ik mēnesi. Kad apgūs naudas plānošanas iemaņas nedēļas ietvaros, varēsiet pāriet uz 2 nedēļu kabatas naudas periodu. Un kad tas būs apgūts, tad uz 1x mēnesī. Finanšu pratība ir tāda pati māksla kā jebkas cits. Citam veicas labāk, citam grūtāk, bet visiem var iemācīt.

Varbūt, kādas naudas apgrozās, lai bērns justos līdzvērtīgs draugiem, kas ir par daudz/ par maz, adekvāti?

Kabatas naudas apjoms jāpiemēro individuāli bērna vajadzībām. Ja jaunietis ir dziļos laukos dzīvojošs, introverts un viņa hobijs ir grāmatu lasīšana, kuras ņem bibliotēkā, vajadzība pēc kabatas naudas būs mazāka nekā sabiedriski aktīvam jaunietim Rīgā, kurš visu laiku pēc skolas pavada kopā ar draugiem- izklaidējoties vai kopā apmeklējot pulciņus, pasākumus, draugu dzimšanas dienas, izklaides vietas, ir finanšietilpīgi hobiji.

Kabatas naudai ir jābūt tādai, lai bērnam pietiek viņa vajadzībām, bet vienlaikus nav par daudz vai par maz. Ja naudas vienmēr ir par maz, bērns neiemācīsies plānot, jo nevar neko izplānot, ja nepietiek.


inkarmo

Kabatas naudai ir jābūt tādai, lai bērnam pietiek viņa vajadzībām, bet vienlaikus nav par daudz vai par maz. - aha, aha! protams! vajadzības un gribēšanas aug līdz ar naudas summām, ir tādi, kam dod cik gribi, kā caurā mucā. ščas vecākiem ir tik vien ko darīt, lai sekotu līdzi, cik tad nu nebūs par daudz dūkulītim, vai par maz. nemūžam, runčuk

es par mājas darbiem naudu nemaksāju. trauki, kārtošana, veļa, tīrība attiecas uz visiem, kas dzīvo mājās, nevis vecāks ir apkopējs. tāpat par mācībām - tas ir obligāts pienākums, tas vnk nav apspriežams - kāda nauda!

ir kabatas nauda uz kartes reizi mēnesī, atkarībā, kādi tēriņi bijuši/plānoti/kādi brīvie līdzekļi - ir, kad ieskaitu vairāk, ir, kad knapi padsmit eu. Bet tas nenozīmē, ka nedod papildus - pa divītim priekš bulkām, salčukam pēc skolas, neatkarīgi no kartes, vai kad vnk paprasa kaut kam. Pie bērniem dodamās tēriņu naudas neskaitu naudu draugu dāvanām, kino reizēm, kaut kādām izklaidēm, apģērbam, kancelejai utt. - tie tomēr pieaugušo izdevumi neatkarīgi no tā, kurš tad bodē samaksās.

ja ir iespēja bijusi, kur var piepelnīt klāt pastrādājot, tad to arī tērē, kā grib. mēdzu šad tad iedot naudiņu kā motivāciju par sacensībām, par vietām. gan eiro - divus, gan arī kādu 10nieku, ja bijis īpaši smags posms vai īpašs sasniegums. vnk priekam.


... jo tu esi jau tik sen, vārdus vējš kā lapas dzen. ja jau es tev esmu lieks, manī vēji, tevī prieks

Lolipops

Paceļu tēmum. Briestu vasarā bērnam uz 13 gadiem uzdāvinat savu bankas karti, kādu laiku jau prasa. Ar kādām papildus izmaksām jārēķinās man kā vecākam un kas obligāti jāņem vērā? Pašai SEB banka, ieteikumi? Zinu, ka ikdienā maz izmantos, jo nav Rīga un skolai dažreiz dodu skaidrā naudu kaut kam ēdamam, naudu krāj lielākiem pirkumiem. Saprotu, ka obligāti jāliek ierobežojums uz izmantošanu internetā? Cik papildus vispār karte un bankas kons izmaksā gadā? Nav bijusi saskare.


Lolipops
SWED skolēnu karte ir kopā ar ISIC. Noder uz dažadām atlaidēm veikalos. Skolēnu kartēm parasti nav pirmā gada maksas.

Lolipops
Visērtāk ir karte bērnam tajā pašā bankā kur tavs konts, bet protams var izskatīt arī citus variantus. Piemēram SEB piedavā karti jauniešiem sīkāk šeit.

SWED ir karte skolēniem kopā ar ISEC karti - šeit info.ISEC ir arī sava veida atlaižu karte.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Katram savs

Skolēnu kartēm parasti nav pirmā gada maksas.
Swedbanka raksta, ka mēneša maksa skolēniem 0,25 eur. Es ne savā, ne bērna konta izrakstā nekādu maksu nemanu.

Briestu vasarā bērnam uz 13 gadiem uzdāvinat savu bankas karti, kādu laiku jau prasa.
Dīvaina "dāvana".

Kartes nokārtošana pirmo reizi būs klātienē. Ja pareizi atceros, lai nokārtotu ISIC, prasīja izziņu no skolas.

Indza

Katram savs
Dīvaina "dāvana".
Kāpēc? Mūsu dēls arī saņēma karti dāvanā. Protams, jākārto klātienē, tādā ziņā dāvana komplektā ar naudas summu kontā.

Visērtāk ir karte bērnam tajā pašā bankā kur tavs konts
+1

Saprotu, ka obligāti jāliek ierobežojums uz izmantošanu internetā?
Mūsu puikam nav iespējas ar savu karti iepirkties internetā, arī internetbankas pieeja ir tikai tēvam.

Bankas karte ir arī kā ISIC karte, Swedbankai izziņu no skolas nevajadzēja.


The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

felina

Kartes nokārtošana pirmo reizi būs klātienē.
Nebūs.

Puikam pirms pāris mēnešiem tēvs LUMINOR karti uztaisīja internetā. Arī draudzene savai meitai nupat bankas karti internetā pasūtīja. Tikai iepriekš vajag paskatīties, kādi dokumenti būs nepieciešami (bērna ID karti ieskanēt, piemēram, utml.).

Ja pareizi atceros, arī Swedbank bija piedāvājums karti bērnam internetā uztaisīt.


Indza

felina
Ja pareizi atceros, arī Swedbank bija piedāvājums karti bērnam internetā uztaisīt.
Iespējams, ka pēc kovida noteikumi ir mainījušies. Pirms 3 gadiem, noformējot pirmo karti, puikam vajadzēja būt klāt.


The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18431647