Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Programmēšanas kursi

Ronis80

Sveikas !

Ir doma mainīt profesijas maiņu, jo arvien vairāk patīk doma, ka varētu strādāt attālināti ne LV. Izvēle ir kritusi uz IT jomu, kur ir vairāki plusi :

- iespēja strādāt attālināti;

- labs atalgojums;

- pieprasīta profesija.

Jautājums profesionāļiem kas darbojas šajā jomā - cik labā līmenī nepieciešamas angļu valodas zināšanas ?

Varbūt kādai ir pieredze ar šo:

https://rigacoding.lv/?gclid=EAIaIQobChMI-_ulydf9-gIV_QWiAx0fNw2REAAYASAAEgL44_D_BwE

Man ir 45 gadi, it kā vēl nebūtu par vēlu kaut ko mainīt savā dzīvē

Eileili

Ronis80

Šaubos, ka šis vēl ir aktuāli, bet varbūt kāda cita kādreiz priecāsies par atbildi

Nav man nekāda dižā pieredze, strādāju tikai pusgadu, un sāku mācīties mazliet vairàk kā gadu atpakaļ. Tad nu domāju, ka vismaz par angļu valodu būšu gana kompetenta nokomentēt - angļu valodas zināšanām ir jābūt pietiekamām, lai varētu lasīt ar izpratni dokumentācijas, pamācības un visu pārējo, kā arī, lai google varētu noformulēt jautājumu meklējot atbildi uz savas problēmas potenciālo risinājumu.

PelePele

Ronis80
ļoti daudzos IT kantoros angļu ir darba valoda. Nepastāv tāda viena programmēšana. Jāzina kas labāk padodas, var vnk būt kaut kas, kas pats praktiski ne dizainu taisa, ne kodus raksta. Algoritmiskai domāšanai vienalga jābūt un pamatzināšanām.

Eileili

PelePele
Gan pamatus, gan domāšanu var iemācīties regulāri praktizējot. Programmēšana ir gana vienkārša lieta, tomēr daudzi padodas pie pirmajā grūtībām. Uzskatu, ka ar pietiekamu interesi un pašdisciplīnu visu var iemācīties ātri vien.

Par angļu valodu piekrītu, daudzos uzņēmumos to prasa, bet pārsvarā tie ir lielie, starptautiskie uzņēmumi. Ir arī gana daudz darba vietas kurās angļu valodu neprasa.

kopumā piekrītu Eileili.

programmēšana nebeidzas ar "izej kursus un programmē". kursi ir nepieciešami, lai prastu kodu "lasīt", izprastu kontekstus, taču jāzin, ka arī pieredzējuši programmētāji un IT speciālisti jebkurai programmai lasa dokumentāciju un meklē internetā citu pieredzes, jo sastaptās problemātikas ir unikālas. lielākais informācijas klāsts ir angļu valodā. tā ka pamatzināšanas ir nepieciešamas. es gan neesmu programmētāja, bet ar 7 gadu pieredzi IT ekspertīzē, konfigurēju sistēmas un strādāju ar programmētājiem.

minētajos kursos ir labi tas, ka tiek mācīta arī Agile projekta vadības pamati.

Eileili

Jā, kursos tiek ielikti pamatu pamati (un svarīgi, lai šie pamati ir stabili), darba meklējumu procesā, kā arī pēc darba atrašanas - mācības turpinās patstāvīgi. Līdz pat pensijai.

Starcitu, tas ir tieši tas kas man patīk šajā profesijā, visu laiku varu iemācīties ko jaunu, smadzenes tiek nepārtraukti aktīvi lietotas.

PelePele

Eileili
kādus kursus Tu vari ieteikt?

Tieši šobrd NVA dala kuponus visādiem datorkursiem. Paskaties, varbūt elemetary līmenī ieskatu vari dabūt par velti un tad saprast vai der.

https://www.nva.gov.lv/lv/form/muziglitiba-datorzinibas-2023?source_entity_type=paragraph&amp&source_entity_id=1853454&utm_source=https%3A%2F%2Feiropascentrs.lv%2F

Eileili

PelePele
Man personīgi ir bijusi saskarsme tikai ar vieniem kursiem. Tie man patika, bet pagaidām tur ir iespējami tikai "pilna laika" kursi kuri nav apvienojami ar darbu, taču dzirdēju, ka drīzumā varētu atvērties jauna "programma" kuru varētu savienot ar darbu, bet tad arī macību ilgums būtu krietni ilgāks.

Izgāju "profesijas maiņas" intensīvos kursus, galva kūpēja, bet 3 mēnešu laikā iemācījos gana daudz lai atrastu darbu

Papildināts 16.03.2023 16:42:

Starp citu, tur kur izmācījos, pirms intensīvā kursa ir bezmaksas nodarbības, lai cilvēki varētu gūt ieskatu programmēšanas pasaulē, kā arī lai saprastu vai vispār patīk/interesē.

Teona

Eileili
Sveika!

Vai vari pastātstīt sīkāk?

Kur tieši mācījies?

Vai darbu viegli atradi,un kāds apmēram ir vidējais atalgojums sākumā?

Ja nevēlies publiski,varbūt vari man vēstulitē atrakstīt?

Paldies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18431951