Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelties uz Valmieru

123Aptumsums

Sveikas!

Drīzumā ar vīru pārceļamies uz Valmieru no Rīgas. Dzīvoklis iegādāts, tik dzīvošanas vaina

Ceru, ka te ir kāda Valmieriete, kas var pastāstīt par dzīvi Valmierā.

Pārcelties uz Valmieru bija stipri spontāni

Esmu valmieriete, kas šobrīd dzīvo Rīgā. Bet plānoju pensijas vecumā atkal atgriezties. Ja ir darbs, tad dzīvošanai, manuprāt, Valmiera ir lieliska vieta.

Neesi minējusi vai darbs jau atrasts? Ar darbu gan, nav tik lieliski- nu kā jau ārpus Rīgas, lai gan viss atkarīgs kādā jomā meklē.

MissBea

Es arī esmu Valmieriete. Būtu vieglāk ko pastāstīt ja uzdotu kādu konkrētu jautājumu, kas tieši inteteresē

Ja par dzīvi kā tādu, tad mani pilnībā viss apmierina. Mūsu ģimenei ir labs dzīves līmenis un neesam mēs biznesmeņi vai ofisā sēdētāji. Nemaz nevilina doma par dzīvi Rīgā. Viss pieejams tepat, veikali gan savām gan bērna vajadzībām. Bērnudārzi, skolas, augstskola, ārsti. Harmoniska un mierīga dzīve, bez tās trakās Rīgas ikdienišķās cilvēku, transporta burzmas.

adaata

Ir lietas, kuras Rīgā ir pašsaprotamas, bet Valmierā  to nav vai izvēle ir ļoti maza, piemēram, sabiedriskais transports vai ēdienu piegāde un laba līdzi ņemamā kafija agri no rīta (ap 8). It kā sīkumi, bet grūti pierast, ka nav.

Nav piegāde un pick up no rimi, nav barbora.

Ja ir mazi bērni, tad vēl cita pasaule parādās

adaata
Nu šīs tādas specifiskas lietas, ko ne visi izmanto. Man par šīm trim lietām būtu pilnīgi vienalga.

adaata

vigija

Un kādēļ domā, ka autore neizmanto?

Te prasīja, ar ko Valmiera no Rīgas atšķiras. Tās visas ir Rīgā pierastas lietas - normāls sabiedriskais, laba līdzņemamā kafija uz katra stūra, pārtikas piegāde mājās. Gatavā ēdiena izvēle piegādei mājās

Es rīdziniece, kura daudz laika pavada Valmierā..

adaata
Valmierā ir sabiedriskais. Vairāki maršruti (kādi 6 vai vairāk), pēc sarakstiem spriežot, kursē regulāri. Autobusu parks jauns. Es gan neizmantoju, ar praktisko pieredzi nevaru padalīties.

Tā kā esmu gan Rīgā, gan Valmierā dzīvojusi ilgstoši, tad tieši satiksme, transports man Rīgā nereāli kaitināja. Valmierā visur var piebraukt un normali atstāt auto. Rīgā tās ir šausmas.

Barboras gan Valmierā nav. Tur piekrītu. Bet Valmierā var ērti piebraukt "pa ceļam" pie jebkura veikala, līdz ar ko tas nav tik traucējoši, kā varētu šķist.

Skolas sasniedzamā attālumā, vairākas labā līmenì valsts mērogā skatoties. Vietas b.d. nodrošinātas. No 2 gadiem toč visi aiziet pašvaldības PII. Ir lēti un labi pulciņi, sporta iespējas bērniem. Pašvaldība nodrošina papildus atlaides 3+ ģimenēm, bet arī pamatmaksa nav liela.

Ja par apģērbu veikaliem, tad nu Rīgai, protams, Valmiera līdzi netiek.

Par līdzņemamo kafiju - nav jau te tik tālu kur aizdoties, lai pa ceļam līdzi vēl pēc kaut kādas Kurta kafijas bristu.... Bet nu jā - kafiju līdzi ņemšanai te var dabūt Cirkuļos, Hesburgeros, Viada, Narvessen. Tas laikam viss.

Es izvēli atgriezties Valmierā izdarīju, jo man aonika nenormāli daudz laiku zaudēt Rīgas satiksmes sastrēgumos, milzīgie attālumi līdz nepieciešamajiem punktiem. Tāpat patīk, ka Valmiera ir izteikti latviska hn tīra. Patīk, ka dzīvojamais fonds prakstiski viss ir renovēts (nav grausti blakus centram kā Rīgā).

Protams, nav tik lielā apmērā sasniedzamas izklaides iespējas un arī iepirkšanās opcijas (pamatā viens lielveikals - Valleta, bet arī tas nav salīdzināms ar, piemēram, Akropoli).

Papildināts 06.11.2022 14:35:

Ja interesē kas kontrēts - droši var jautāt.

Papildināts 06.11.2022 14:41:

adaata
Vsp par to sabiedrisko Rīgā man sanāca smiekli... tas nu toč tur nav ļoti normāls. Atsevišķi maršruti mūžam piebāzti ar smirdīgiem elementiem katrā stūrī. Dažreiz ir nācies izmantot. Brrr... es caca. Tāpēc ar savu auto braucu. Valmierā tomēr to sabtransportos apkārtklejojošo bomžu un narkomānu praktiski nav. (Vismaz savā ceļā tos neredzu).

adaata

kikija123
Valmierā dzīvojot vajag savu auto, jo sabiedriskais, pieklājīgi sakot, ir tāds, kā ir.

Pārtikas piegādes ir ērti - nav pašam jāsiepj, bet nu, ok, ja patīk tērēt laiku veikalos... Un atgriežamies pie auto nepieciešamības. Vispār ir top veikaliem piegāde.

Kafija - ne-narvessen ir Lāčos Valletā agri no rita, var dabūt līdzi arī citās kafejnīcās.

Es Rīgā kājāmgājējs un ar sab. transp reti braucu, bet nu Valmieras transporta shēma - vienkārši pī, vasarā ar bolt skrejriteņiem var izlīdzēties, bet savādāk - neko nedod tie smukie autobusi, ja reisu maz un tie paši sapiņķerēti. Ja jābrauc biežāk, kā sestdien uz tirgu, ir kā ir.

Papildināts 06.11.2022 16:27:

Tās lietas, ko minēju, man pašai Valmierā pietrūkst, kaut arī Rīgā bieži neizmantoju.

Valmierā diemžēl nav nekā, sabiedriskais ir zem katras kritikas, dzīvokļu īre un komunālie tādi paši kā Rīgā vai pat dārgāk. Bd neiepējamā misija tikt. Iepirkties nav kur, jo kasieres maz, rindas garas, preču izvēle nekāda. Vienīgais Hesītis un Tinte, kam tas interesē. Pie dzīvokļiem reti kur ir kur nolikt mašīnas. Labāk jau ārpus Valmieras pāris kilometrus, vismaz dzīvošana labāka, mašīnas novietošana un bd.

adaata
Vakar braucu cauri Valmierai un manā maršrutā bija 5 kafijas automāti, kur kafiju var dabūt 24/7.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18432061