Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelties uz Valmieru

123Aptumsums

Rīga šobrīd ir krietni mazāk krieviska, nekā pirms dažiem desmitiem gadu. Valmiera arī nav 100% latviska, taču salīdzinājumā ar Rīgu, Valmierā ilgstoši valda latviska kārtība. To sakārtotību, kuru nevar nepamanīt, es kā rīdzinieks varu tikai apskaust.

Rīga nevienos laikos nav bijusi izteikti latviska pilsēta. Vienmēr ir bijuši daudz cittautiešu, kas ienes savas vēsmas.

Bet jā, Valmiera ir ļoti latviska. Vienmēr, kad atbraucu, izbaudu ka apkārt skan tikai latviešu valoda.

adaata
"Manā Valmieras kaktā vasarā autobuss iet reizi vai divas stundā, līdz tuvakajai pieturai, kur ir vēl kāds autobuss vairak, ir krietnas 10 min, bet līdz centram 25 min kājām."

Tu točna esi Rīgas izlutināta. Es tur neredzu neko briesmīgu. Tu briesmīgu sab. transportu redzējusi neesi.

Papildināts 18.02.2023 22:35:

Princa
Tas pats ar Ventspili. Ko tie krievi tur tik nenormāli daudz? Katru reizi aizbraucot nošokējos, ka latviešu valodu dzird ļoti maz. Visur krieviski, uz ielas, pastos, veikalos, pārdevējas. Sajūta kā Daugavpilī. Neatceros, ka senāk tik izteikti tā bija.

VioletsSaulriets
Atliek vien dzīvot Smiltenē.

adaata

VioletsSaulriets

Arguments, ka citur sliktāk, nepadara to par super ērtu un labu.

pupuzupa

Var jau dzīvot arī Sedā vai Zil.kalnā...Daba, gaiss brīvība...vāri kafiju pats, kad gribi, bracu ar velo kur gribi utt Dievinu Valmieru, žēl,ka nācās pārcelties,bet tā ir mana mīļākā pilsēta pasaulē,kā nekā dzimtā ...ļoti pietrūkst! Kad ir Valm, svētki Valm dz.diena vienmēr braucam ar ģimeni ciemos! Valmiera ir tīra! Valmiera ir skaista ..un kā nekā cauri tek Gauja...

Papildināts 28.02.2023 11:27:

Nuuu un to autobusu kustību...jā bik piekrītu , bet Valm nav tik liela, lai neizstaigātu kājām...tik jāzin īsakie ceļi...

Papildināts 28.02.2023 11:31:

123Aptumsums
ir suns, pašlaik iespaids, ka salīdzinoši draudzīga pilsēta suņiem - protams!

Zināji, ka Valm bibliotēkā jau 10 gadus ir "Lasīšana kopā ar suni? " lasīšanas veicināšanas pasākumi bērniem,kanisterapijas suņi kopā ar bērniem nodarbībās forši atpūšas un lasa. Man divi bērni tris gadus atpakaļ gāja uz nodarbībām,super forši! Un par brīvu! Ja ir apm nojausma cik vispār maksā kanisterapinas nodarbība...tas tā no sērijas par suņiem

NjuNju

nesen cirkulēja kaut kāds pētījums, ka Valmiera ir vislatviskākā pilsēta valstī. Laikam 85% latviešu
Pētījums nedaudz nekorekts, pareizi būtu vislatviskākā no valstspilsētām. Bet jāatzīst, ka tie 15%, ja ne visi, tad lielākā daļa gan saprot gan runā latviski.

Es Rīgā kājāmgājējs un ar sab. transp reti braucu, bet nu Valmieras transporta shēma - vienkārši pī

Šitas gan smieklīgi, Rīgā var visu ar kājām izstaigāt, bet Valmierā ne. Rīgā arī ir stipri daudz kakti, kur sabiedriskais kursē reizi stundā, tikai piedevām vēl smird un ir bomžu apsēsts.

Pēdējās izmaiņas: NjuNju, 01.03.2023 19:50.

adaata

NjuNju
Tak atbrauc uz Valmieru ar vilcienu un izbaudi Valmieras ērto sab. transportu

NjuNju

adaata
1. nekur neesmu rakstījusi, ka Valmieras sab.transports ir ļoti ērts, salīdzinājums ar Rīgas sab.transportu bija ņemot vērā to, ko rakstīji par Rīgu. Un jā, man personīgi ir nācies Rīgā izkāpt ne reizi vien no transporta smirdīgo bomžu dēļ, nu tāda organisma reakcija tāpat nemeklēšu tagad Rīgas maršrutus, kuros ir bijušas problēmas nokļūt, jo viens transports stundā un tas pats neatnāk.

2. kāpēc lai es brauktu uz Valmieru ar vilcienu, ja reiz braucot uz/no Rīgas izmantoju sabiedrisko, tad braucu ar autobusu. Pietiekami ērti un bieži, autobusi tīri, šoferi laipni, Valmierā iebrauc no man ērtākā gala. Savukārt, cik man zināms stacijas gala sabiedriskais buss ir pieskaņots vilcienu sarakstam.

3. par taksi Valmieras robežās nekad nav nācies maksāt vairāk par 3.50-4.00

adaata

NjuNju

Protams, sabiedrisko atzīsim par labu tikai tāpēc, ka bomžu nav un ir tiem dažiem vilciena reisiem pieskaņots.

Tas, ka nav ērti un ir reti (pagāšreiz, kad bija vajadzība to izcilību izmantot, ievērtēju - 2 autobusi stundā, ar 5 min intervālu darba dienā pēc 16:00), neņemsim vērā.

Te vispār ierakstās kāds Valmieras iedzīvotājs ar bērniem, kuram nav sava auto un ikdienā tikai ar sabiedrisko pārvietojas? Savādāk te ļoti teorētisks tas labais sabiedriskais Valmierā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18432061