Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzturēšanās ilgums ES valstīs

Labaa

Labaa

Braucot uz kādu ES valsti tiek minēts, ka tur drīkst dzīvot 3 mēnešus. Mani interesē ko darīt ja vēlamies palikt uz vēl 3 mēnešiem? Patstāvīga uzturēšanās nav vajadzīga un cik zinu diezgan pagrūti to nokārtot. Un kā vispār var izsekot kur esam, ja pārvietojoties pāri robežām mums pat pasi neprasa (tikai pirms prāmja bija jārāda)?

no kurienes tāda informācija?

savulaik vienkārši pārvācos un viss. nekādas formalitātes. ar laiku deklarēju dzīvesvietu ārzemēs, un ir laikus jāpadomā, kur taisies maksāt nodokļus. tagad jau 12 gadi pagājuši..

Labaa

Frivole
nva.gov.lv lapā pie Zviedrijas.

hm, kāds sakars NVA ar uzturēšanās atļauju? kaut ko es nesaprotu...

Labaa

Jā, es arī tā padomāju, kad ierudziju viņu mājaslapā šādu info, bet tur ir. Sakars drošvien tāds, ka strādājošiem cilvēkiem jāzin kā maksāt nodokļus. Tur ir par katru valsti manuprāt apraksts. Ejot pa tiem viņu linkiem un tulkojot no zviedru valodas nekur neatradu kkādu uzturēšanās atļaujas pagarināšanu, tikai par patstāvīgu uzturēšanos.

jā, tā varētu būt, ja darbā iekārtošana ir caur NVA. teorētiski nav vajadzīgas speciālas atļaujas strādāšanai ES valstīs.

Astoņmizu zobgrauzis

Tas ir nodokļu rezidences jautājums, ja tu gūsti ienākumus. Uzturēšanās atļaujas, ja tu esi ES pilsonis, nav vajadzīgas.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18432285