Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rīga VS cita lielāka pilsēta.

Zakis_pelekais

Meitenes, kas baudījušajai dzīvi ar bērniem gan Rīgā, gan citā pilsētā un kam pilsētas dzīve sirdī, kādas Jūsu pārdomas? Kur patika labāk? Mazākā pilsētā vai Rīgā?
Pati dzīvoju citā lielā pilsētā ārpus Rīgas, ko citi uzskata par superīgu vietu, taču attālums 100+km no Rīgas tomēr par tālu manām darba, bērnu pulciņu un ģimenes izklaides iespēju vēlmēm. Pastāstiet, vai esat nožēlojušas pārcelšanos uz Rīgu sadu faktoru dēļ? Kā arī, ja izvēlējāties Pierīgu, kādi secinājumi? Priecāšos par Jūsu pārdomām.

Rīga ļoti atšķiras pa rajoniem. Viena dzīve būs Ķīpsalā, cita Maskačkā, cita Juglā utt. Pierīgas arī ir dažādas, ar Rīgas sabiedrisko vai bez...

Rīga jau nav tikai centrs. Attiecīgi mikrorajonos nav daudz iespēju (es pati izaugusi mikrorajonā, mums tolaik nekā nebija, tikai skola ar kori un tautasdejām un centriņš, kur rokdarbu pulciņi, bet viss pārējais jābrauc ar sabiedrisko). Domāju, ka nekas daudz nav mainījies. Tad tagad pilsētā, kas nav Rīga, mani bērni paši ar kājām var aiziet uz skolu (kamēr nemācās Rīgā), treniņiem, mūzikas, mākslas skolām, aiziet ciemos pie praktiski jebkura drauga, uz veikalu, tuvāko pilsētas bērnu laukumu, tepat var peldēties, 10 gadīgā meita iet skriet viena pati, pēdējā laikā jau pa tumsu.Teorētiski ir kaut kādi pasākumi kultūras centrā, ko reizēm izmantojam, bet viss lielums Rīgā, arī visas lielās iepirkšanās un izklaides tāpat Rīgā. Kafejnīcas ir, bet pēdējā laikā naudas visiem daudz, pārbāzts. Rīgā iespēju vairāk. Mans secinājums, kamēr bērni mazi un ja nav iespējams dzīvot pilsētas centrā, tad nepārvāktos. Apsvēršu tikai, kad visi būs gana lieli.

Papildināts 22.11.2022 08:53:

Katrā ziņā man ļoti svarīgi, lai bērni visu var paši, bet daudzmaz drošā vidē. Rīgā attālumi lielāki, jāmenedžē vadāšana un nogurst no vizināšanās.

Mēs Rīgā paspējām padzīvot ar zīdaini, bet tas bija Miera ielas rajons, gāju pastaigās pa kapiem. Kā sāka staigāt, sapratu, ka nav īsti kur. Kopš tā laika centrā ir daudz kas mainījies, tā ka nezinu.

Papildināts 22.11.2022 08:59:

Nu iespējams nav tik plaša ārpusskolas aktivitāšu izvēle kā Rīgā, bet mums pietiek. Ir izmēģinājuši daudz ko. Visi iespējamie komandu sporta veidi, tagad savairojušies visi tie roboti un programmētāji, māksla un mūzika ir, privāti arī ir iespējams. Baleta nav. Tas laikam vienīgais.

vienreiz
Paldies, tieši tas, ko gribēju zināt.

Duujaa

Zakis_pelekais
Nekad Rīgā ar bērniem nedzīvotu. Tāpat jābraukā, jo viss neatrodas blakus. Plus kontingents, ka bail pa durvīm ārā laist. Jā, varbūt pārspīlēti, bet nu gaiss Rīgā arī ir traģisks. Aizbrauc citur un liekas, ka viss tik svaigs, tīrāks, cilvēki pieklājīgāki, ka negribas uz Rīgu vairs braukt. Pulciņu piedāvājums visur, kur manīts, ir gana liels. Rīgā piedāvā to pašu, nekā tik unikāla nav, ka vajadzētu tieši tur iet. Ir zināmi, kas braukā uz hokeja treniņiem, bet izbraukā tāpat, tāpēc jau nedzīvo blakus hallei. Izklaides iespējas man liekas nu jau par daudz ir visur, cilvēki nemaz tā neiet - uz katra stūra kaut ko piedāvā. Arī Rīgas teātri apkārt braukā, koncerti, kino, baseins, slidošana utt. Nav jau vairs tie laiki, kad viss bija tikai Rīgā, nu jau sāk vākties no turienes prom.

Papildināts 25.11.2022 22:00:

Vienīgais aspekts ir darbs. Ja tikai klātienē, tad nogurdinoši. Ja var arī vai gandrīz pilnīgi attālināti, tad problēmu nekādu.

Resnā Žurka

Rīga jau nav tikai centrs. Attiecīgi mikrorajonos nav daudz iespēju

Vispār jau ir gan, pa visu Rīgu ir izkaisīti interešu centri ar lielāku vai mazāku pulciņu piedāvājumu. Protams, ja interese specifiska un pieejama tikai vienā vietā pilsētas otrā galā, tad jā, tā ir problēma.

Katrā ziņā man ļoti svarīgi, lai bērni visu var paši, bet daudzmaz drošā vidē. Rīgā attālumi lielāki, jāmenedžē vadāšana un nogurst no vizināšanās.

Konkrēti maniem tālākie pulciņi, kur nevar kājām aiziet, brauc ar sabiedrisko 20 - 30 minūtes, kājām ejamo daļu ieskaitot. Citreiz ar auto aizvedu, 10-15 minūtes. Nu nekādi nav sarežģīti arī sākumskolniekam. Protams, Rīgā ir daži rajoni, kur arī bez bērniem nav laba izvēle, bet citādi tā noniecināšana ir stipri pārspīlēta.

Resnā Žurka
Es nenoniecinot, bet godīgi. Manā bērnības mikrorajonā jaunrades centrs ir 3 tramvaja pieturu attālumā, plus ar kājām 10min līdz tramvajam un pēc tam 10min no tramvaja līdz pulciņam. Jā, ar auto būtu 10min. Bet tur tak mūsdienās vairs nav kur likt auto, viss pilns, ja vienreiz pie mājas esi nolicis, labāk tajā vakarā auto nekustini, jo atkal vietas nebūs.

Salīdzinoši man te neRīgā mājas, skola, mūzikas skola, bibliotēka, sporta skola, stacija, muzejs, kultūras nams, ģā, laboratorija, frizieris, principā viss, ir 20 min kājāmgājiena rādiusā. Es vēl vakar vīram teicu, ka esmu ļoti iemīļojusi savu neRīgu. Lai gan vispār kaut kad gribu dzīvot Rīgas centrā. Un brīvdienās laukos.

Vai tad LV ir vēl kāda lielaka pilsēta bez Rīgas? Visas pārejas ir zem 100000 iedzīvotāju.

Resnā Žurka

principā viss, ir 20 min kājāmgājiena rādiusā
vienreiz
Nu no visa uzskaitītā man Rīgā šādā radiusā nav tikai muzejs (bērnu skolas muzeju neskaitām) un mūzikas skola, ko neapmeklē. Veikalus pat neskaitīšu. Auto stāv pie durvīm. Tāpēc man šķiet pārspīlēti pilsētā, kur katrs mikrorajons ir kādas Latvijas mazpilsētas apmēros, vienu rajonu uzdot par visas pilsētas situāciju.

reitings
Gan jau domātas tās apdzīvotās vietas, kam pilsētas statuss.

Te min, ka province viss ir tuvu, bet Rīgā ir tāda ekstra kà izvēles iespējas. Tas, ka kaut kas ir tuvumā, jau nenozīmē, ka tas kaut kas automātiski ir ļoti kvalitatīvs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18432487