Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rīga VS cita lielāka pilsēta.

Zakis_pelekais

Resnā Žurka

Tas, ka kaut kas ir tuvumā, jau nenozīmē, ka tas kaut kas automātiski ir ļoti kvalitatīvs.
Jā, tieši iespēja, ka tuvumā varētu būt kvalitatīvāks konkurents, nomierina. Vari izvēlēties kvalitatīvāko piedāvājumu nevis vienīgo.

Mazajās klasēs viss ir gana kvalitatīvs. Gan sports, gan mūzika. Par skolām ir cita sāpe.

Resnā Žurka
Tu ļoti saasināti uztvēri. Cik saprotu, autore vaicāja par pieredzi dzīvojot Rīgā un tie ir mani apsvērumi, kāpēc es pagaidām nedzīvoju Rīgā.

Es nezinu nevienu dzīvojošu mikrorajonu daudzdzīvoklenēs, kam nebūtu problēmu ar auto nolikšanu pie mājas.Vai varbūt tā pieraduši, ka to uzskata par normu? Autore jau neteica, ka plāno ievākties privātmājā vai jaunajā projektā ar personīgo stāvvietu. Es katrreiz ciemojoties mokos. Visas ieliņas pilnas.

Papildināts 01.12.2022 18:01:

Medicīna gan ārpus Rīgas ir nekvalitatīva. Tas gan ir būtisks aspekts, kas mani kaitina. Gan paši, gan bērni tikai uz Rīgu.

Resnā Žurka

vienreiz
Es nezinu, pie kā pieraduši citi, un tas mani arī nekādi neuztrauc. Tas, ko vēlējos akcentēt bija tieši tas, ka Rīga ir tāds paliels lupatdeķis, kur pat vienas apkaimes ietvaros var radikāli atšķirties situācija, kur nu vēl pārsteidzīgi vispārināt to visas pilsētas mērogā. Tieši tāpēc norādīju, ka pieredze mēdz būt pavisam savādāka.

Mēs savulaik rēķinājām, kā būtu, ja uz vasarnīcu mazpilsētā pārvāktos pavisam, bērniem skola un pulciņi, viss pārējais. Nu un tur sanāk vilkties pāris kilometrus līdz skolai gar šosejas malu, mūzikas un mākslas skola turpat blakus. Stipri sarežģīta menedžēšana sanāk + problemātiskas darba iespējas uz vietas. Bet laba vieta pensionāram dzīvošanai, pie ārstiem gan tāpat būtu uz Rīgu jābrauc, bet sabiedriskais kilometrs kājām.

Īsāk sakot - mēs tik ļoti Rīgā ieauguši, grūti iedomāties savu dzīvi ārpusē.

Pēdējās izmaiņas: Resnā Žurka, 01.12.2022 21:08.

Oi, pensionāram laukos ir bēdu ieleja. Tādam, kurš no Rīgas izdomājis baudīt bērnības lauku romantiku. Mana krustmāte ir dzīvs piemērs, ka tā darīt nevajag. 60g. vecumā aizgāja uz lauku viensētu. Kamēr viss labi, tikmēr labi. Kad pati vairs ar auto nevar izbraukt, netiek pat uz veikalu. Par ārstiem un izklaidēm nerunāsim. Līdz autobusa pieturai aiziet...pagājušajā ziemā tas beidzās ar lauztu roku. Labi, ka ne ar gūžu. Tak būtu dzīvojusi savā iekārtotajā Rīgas dzīvoklī, ietu uz Dailīti ar abonementu, ārsts ap stūri, veikali.... Tas tā, par labo dzīvošanu laukos.

Tieši dēļ bērniem, nu un arī izbaudot to pierīgas dzīvi pašiem, pārcēlāmies ATPAKAĻ uz Rīgu.
Ja dzīves ritms un prasības ir piezemētas, var arī pierīgā, un pat Latgalē tač cilvēki dzīvo.
Protams, Rīgas guļamrajoni nav tā labākā opcija, bet Rīgai ir arī Centrs, Vecrīga, klusais Centrs, Skanste, Pētersala, Ķīpsala. Īstenībā tos guļamrajonus nemaz nejūt, ka tie ir kaut kur, nu ir un ir, dzīvot netraucē.

Papildināts 18.12.2022 11:01:

vienreiz
Es vispār nezinu nevienu dzīvojošu mikrorajonu daudzdzīvoklenēs. Un nepazīstu arī nevienu, kam Rīgā būtu problēmas ar parkingu. Mans apgalvojums ir tikpat patiess kā tavs. Bet realitāte noteikti ir kaut kur pavidam jeb ir vietas un mājas ar problēmām, un ir bez problēmām. Autore neminēja arī, ka vēlas pārcelties uz paneleni kkur pļaučikā.

eseni
Man daudziem skolas draugiem vecāki turpat vien dzīvo, kad ciemojas pie vecākiem izbauda mikrorajona priekus, vēl nesen salidojām, runājām par veco rajončiku un par to, ka kaut kāds murgs mašīnu nolikt. Tāpat mani kolēģi dzīvo/īrē. Nu es pati varbūt negribētu, bet cilvēki dzīvo. Un mūsu vecajā mikrorajonā es jūtos ļoti droši. Daudziem nostalģija, pērk turpat jaunajos projektos. Es gan apsvērtu tikai Centru, varbūt Teiku vai Āgenskalnu, bet Skansti ne.

Hiāra

Uz Rīgu var aizbraukt. Mana pieredze-vairāk kā 16 gadi nodzīvoti Rīgā, pēc tam ceļš atveda uz citu pilsētu, kur ir laba infrastruktūra, viss sakārtots. Uz Rīgu vairs nav doma pārcelties.

Resnā Žurka

Papildināts 26.12.2022 11:20:

Rīga. Attālums līdz servisiem, laikā skala

Resnā Žurka
Izskatās ļoti interesanta karte, bet nevaru salasīt. Vai, lūdzu, nevari ielikt linku vai skaidrāku attēlu?

Baibo
Man tieši tādi pasi novērojumi - nu labi, jauniem, veselīgiem, bagātiem cilvēkiem bez bērniem varbūt kādu laiku liekas baiga eksotika lauku dzīvi pabaudīt. Bet man apkārt ir vairākas sievietes 50 plus gadu kategorija, kas dažādu iemeslu dēļ palikušas vienas - tad nu vergo tai lauku romantikai - visa diena paiet rūpējot apkuri, tīrot sniegu u.c. Lauku nodarbes, bet nu tā egle pagalma fantastiski skaista. Es nekadigi nevaru saprast, kāpēc viņas tas milzu mājas nepārdod un nenopērk ērtu, kompaktu dzīvokli Rīgā, varētu izbaudīt normālu pilsētas dzīvi ar pasākumiem un kafūžiem. Kas zina, varbūt vēl kādu jaunu draudziņu atrastu.

Papildināts 27.12.2022 09:45:

Un es runāju par Rīgas rajonu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18432487