Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2023. gadā

Cilveeks

Slēdza Cilveeks: "Laiks doties tālāk.".
Cilveeks

Vēršu vaļā jauno tēmu ātrāk.

2023.gada simbols- Melnais Ūdens Trusis. Melnā krāsa norāda uz izturību un spēku nākamajam gadam. Tas labi, jo dārza darbos šīs īpašības, ļoti labi noder.

Turklāt, ja saskaita kopā visus gada ciparus (2 + 0 + 2 + 3), veidojas gada skaitlis – septiņi. Skaitlis 7 savam gadam sola vēlmi apgūt jaunas zināšanas, atklāt noderīgas prasmes, gudrību, iniciatīvu, izsmalcinātību.

Jaunajā gadā, lai trusis mums nenodara postījumus dārzos, bet atnes veiksmi, izturību, labvēlīgus laikapstākļus un bagātīgu ražu!

Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts./Karlsons/

За безсонные ночи,
За душевные муки,
Нашим детям за нас
Отомстят наши внуки!

Sveiciens Ziemassvētkos! Šodien sajutu vēlmi sākt plānot tomātu šķirnes, vēl daži mēneši un varēs jau sēt Lai visiem veksmīga dārzu sezona!

Papildināts 26.12.2022 16:45:

Tā kā sākšu plānot visas šķirnes no jauna (nav saglabājušās sēklas, ir gan pieraksti, bet gribas vairāk uz jaunumiem spiest), tad labprāt palasītu, kādas labas šķirnes atklājāt sev 2022.gadā. Vai vnk jūsu TOP 3 (der gan šķirnes, gan hibrīdi, parasti stādu gan/gan).

Mans Top 3, kas labi padodas manā dārzā un garšo: Saules dāvana (pirku Neslinko sēklas), Aurea F1 (pirku Agrimatko), Rajskoje naslaždenije (sarkani, vidēja garuma, lieli, bez serdes, saldi) neatceros, kur dabūju sēklas).

Lai kādas šķirnes mēģinu, šie man vienmēr nemainīgi labi.

Man patīk tik daudzas tomātu šķirnes, ka diez vai varu nosaukt tikai 3 topa šķirnes. Šovasar atklāju Seržantu Pepperu un Holly Rose. No sev jau pazīstamajām šķirnēm vienmēr stādu Saules dāvanu, Čuhlomu. Agrai ražai noteikti sēju Betalux un Lavīnu. Lavīna ir pat ātrāka par Betalux.

Tagad savācies pāri 100 šķirnēm un nav nekādas vajadzības pirkt jaunas šķirnes. Bet skaidrs, ka gan jau kaut ko nopirkšu klāt, lai pati sevi iepriecinātu.

Papildināts 27.12.2022 00:09:

Jā, Holly Rose arī ir viena no agrajām šķirnēm, tādas rozīgas plūmītes, un daudz. Pasūtīju no Īrijas, Brown Envelopes saucas pārdevējfirma.

Man gads noslēdzies ar apaļā jumta polikarbonāta siltumnīcas sabrukšanu no pārāk biezās sniega segas. Tikai divas sezonas mani priecēja ar tomātiņiem un gurķiem. Vīrs saka, ka atjaunot nesanāks. Laikam būtu jāpērk jauna... bet maijā gaidāms pirmais bērniņš ģimnenē, nezinu, vai būs bispar tam laiks, kā jūs domājat?

Melisa

Mans šī gada atklājums ir tomāti Gourmansun F1. Ļoti iepatikās, noteikti sēšu arī nākamgad. Pamēģināju jaunus ķirsīšus - Sun Gold F1, Summer Sun F1, Dolly F1 - visi bija labi. Nepatika Nicoleta F1, jo pirmais dabūja pleķus uz lap\am un garšas ziņā arī nelikās nekas īpašs.

No iepriekš zināmiem stabilu vietu jau gadiem ir saglabājuši - Goldkrone, Blush, Bred's Atomic Grape, Gargamel, Pineapple Fog un Afternoon Delight.

Varbūt pamēģināšu kaut ko jaunu šogad arī.

MazaisMurmulis

TeDeum
Pēc pieredzes ar augustbēbi - ja vien nav pārliecības, ka 100% visu siltumnīcā izdarīs vīrs - paņem pauzi. Pēdējos metros karstums ir nepanesams, un pirmās nedēļas/mēnešus ar jaudzimušo prioritātes ir citas. Bet maijs/jūnijs ir intensīvākais darbs ar piesiešanu, padušu izlaušanu ut. Ja jaceļ jauna - lieliska iespeja kārtigi vienu gadu nomulčet siltumnīcas vietu, ja ir spēks - augustā saset sinepes vai citu augsni atjaunojošu zaļmēslojumu un pec gada sākt jau jaunu un tīru.

TeDeum
Ja mazais gaidāms maijā, tad stādīdīšana un daudzi citi darbi būs jāuzņemas vīram. Grūti gan pateikt, cik mierīgs bērniņš, iespējams, pēc dzimšanas būs laiks visam, bet to nekad nevar paredzēt.

Ja jaceļ jauna - lieliska iespeja kārtigi vienu gadu nomulčet siltumnīcas vietu, ja ir spēks - augustā saset sinepes vai citu augsni atjaunojošu zaļmēslojumu un pec gada sākt jau jaunu un tīru.
Piekrītu

MazaisMurmulis

Pat ja mierigs bērniņs, pirmās 6 nedēļas nav nekas smags jacilā, jāstaipās un jāskrauda starp karstu siltumnīcu/ne tik siltu ārpusi. Sevi ir jāsaaudzē, pat ja fiziski liekas, ka var kalnus gāzt.

TeDeum

Sogad uzzināju par DWARF tomātiem, paldies jāsaka:

Chipsiits 31.07.2022, 22:16

2Vanilla

Divus gadus pēc kārtas esmu sūtījusi sēklas no tomatocat.eu Nekādu problēmu nav bijis.

Šo informāciju izlasot, pasūtīju sēklas un uzzināju daudz jauna. Es sapratu, ka siltumnīca obligāti nav vajadzīga. Jālēkā ap viņiem arī īpaši nav.

Paldies par jūlija informāciju Čipsītim, ja nepareizi uzrakstīju, atvainojos.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18432839