Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2023. gadā

Cilveeks

Slēdza Cilveeks: "Laiks doties tālāk.".

https://www.facebook.com/groups/517623722172792/permalink/1202824930319331/

Papildināts 29.12.2022 15:17:

Šeit bija par Amoroso. Diez ko daudz info nav

Cinnija

Nu tad lai veiksmīgs un ražīgs 2023!

Pēdējos pašu tomātus apēdīsim vecgada vakarā.

Mans absolūtais pērnās sezonas favorīts - Gourmansun F1.

Es jau pag.gadā nonācu pie secinājuma, ka dārgās sēklas nav jēga pirkt. No sarkanajiem ķirsīšiem man vissaldākais un ražīgākais ir Favorita F1. Agrāk arī nagi niezēja izmēģināt tās dārgās sēklas.

Mini paprika ražoja kā nenormāla. Lidlā nopirku tās krāsainās mini papriciņas, no katras krāsas smukākajiem noņēmu sēklas, iestādīju podos 2 dzeltanās, 2 oranžās un 2 sarkanās.. Tas bija kaut kas ārprātīgs- ēdām svaigas, marinēju pildītas ar sieru, pildīju ar gaļu, bet šīs tik ražo, ražo, ražo. Beigās rudenī pirms salnām novācu visas un samarinēju 10! puslitra burciņas. Biju iebāzusi tās 5L podos, bet tie ir par mazu, saauga diezgan monstrīgas un kuplas, jālej arī katru dienu ar visu to, ka zem podiem bija lieli palikņi ūdenim. Bet nu raža ekselenta.

labrencija

Jā, man arī ražīgi un kupli auga minipaprikas no veikalā pirktiem augļiem, vēl audzēju arī tās garenās paprikas no veikalā pirktas sarkanas, garenās paprikas. Interesanti tā eksperimentēt.

Patlaban domāju, kā melonēm, arbūziem un ķirbjiem apiet maija beigu mīnusu ietekmi.

Lieli dubultpodi podi ar caurumiem siltumnīcā pārstādīšanai ar minimālu ietekmi uz saknēm.

KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Chiepina

Lai silti, gaiši un harmoniski Jums svētki!

Lai jaunā sezona ir krāšņi ziedoša un bagātīgi ražojoša! Lai spēks un veselība pietiek visiem darbiņiem un eksperimentiem dārzā. Izdaiļosim mūsu zemīti ar stādiem un rudenī piepildīsim pagrabus ar burciņām.

Par šo sezonu- vēl sēklu paciņas necilāju un plānu neveidoju, darīšu to, kad jaunais gads jau būs nedaudz ieskrējies. Paprika tik uz februāri, tad arī sākšu domāt, jo jaunas sēklas nav jāmeklē un jāpērk, viss tiek ievākts.

Mini paprikas man arī no Rimi bija tik ražīgas, ka ēdām paši un devām prom, līdzīgi kā teicienā- kabaci vajag? Jāņem divi. Galvenais, ka agra raža- kuba un garās, spicās paprikas vēl bija zaļas, bet šīs ēdām. Mans favorīts gadu no gada ir Ananāstomāts. Kāda ir atšķirība no Gourmansun f1? Pēc bildēm tie arī miltaini, pildīti, bet garša kāda?

TeDeum
Labāk izlaid šo gadu, ieliec kādu stādu podā pie mājas sienas, bet noteikti ne siltumnīcu. Vēlēšanās būs milzīga, bet laiks un spēks ne. Es biju stāvoklī , darīju ar visu vēderu, bet jutu, ka ziedu dobes nav vairs tik krāšņas, jo laiks bija jāvelta citām lietām. Tagad uz sējas laiku būsim jau apvēlušies, būs vieglāk, bet negulētas naktis ir joprojām. Bērniņš paņem ļoti daudz laika, visas ēst gatavošanas, mājas solis, ka siltumnīcā tiešām iet nevēlēsies, bet krist un gulēt kur vien būs iespēja.

Let your smile change the world, Dont let the world change your smile.

Have a good day today, because today will never repeat.

Melisa

Man ar papriku arī līdzīga pieredze. Izdomāju pamēģināt dažus hibrīdus. Bet rezultātā neredzēju nekādu atšķirību no pašas vāktajām sēklām (no iepriekš pirktām šķirnēm, kas atzītas par labām vai veikalā ēšanai pirktās paprikas) - ne ražīguma, ne garšas ziņā. Tā ka paprikas hibrīdus nākošai sezonai noteikti nepirkšu.

Murrrkšķis

sveikas, sirsniņas!

man nekā jautājama nav, tikai gribēju novēlēt audzelīgu un visādos virzienos zaļu jauno gadu!

Chiepina
Sāku uz to sliekties, ka laikam šogad jāiepauzē

Vai kompostu jau sagatavojat...tpfu...tpfu.

https://twitter.com/BBCNews/status/1609583662542069760?s=19

Dianne

IIL18
Pāris gadus atpakaļ, lasot "uzskrēju" intervijai ar Getliņu agranomu - nākošais, ko izdarīju - nopirku un iesēju Amorosso f1

Mana atziņa toreiz bija, ka ir šķirnes, kuras manai gaumei vairāk izdabā kaprīza diži neesmu, ja ļoti, ļoti gribās, tad neliedzu sev arī tās 3 sēkliņas par 8€, bet vienmēr visam līdzi sekoju ar galvu ( +/- )

Jā, "tomāts" neslimoja vispār, stāds kārtīgs brašulis, bet ja liekot mutē to ogu, nedomājam par "3 sēklas 8€", tad..

Toreiz arī bija Apresa f1 - tāds pats, tikai dzeltens.

Šie abi atkārtoti iegūti netika.

Daļēji arī dēļ ģimenes tomātu patēriņa īpatnībām - kokteiļtomāts - nav ķirsis, kuru - hams - un rij lejā un salātiem vai šķēlītēs - tur prasās ko lielāku par golfa bumbiņas izmēru.

Piesauktais dzeltenais ķiršplūmīte Santorange f1 - konfekte! Nuggets nav bijis pat mēģināts tādēļ, ka šis ir izcili garšīgs. Tiesa, arī Santorange f1, manā gaumē, izkonkurē parastais Goldkrone - dzeltens, ārpratā ražīgs ķirsis un sauja sēklas par o,39€ Kurzemes sēklu paciņā ( ja nerunājam par "savācu sēklas pats".

Vieni no tomātiem, kuri ierakstās pie "lielaks par ķirsi, mazāks par normālu tomātu" ir divas plūmītes - rozā DRK 936 (3sēklas bija ap 6€) un sarkanais Caprese f1 - cenā tas pats vai pat vēl biku. Caprese jau divas sezonas sēmu no ievāktām sēklām - ir oki. Šīs abas ļoti aromātisku garšu

Papildināts 02.01.2023 13:50:

Cinnija
Saintriģēji ar Gourmansun! Izskatās, ka varētu būt tāds "vērša sirds ananās" Tevi uzlūkoju, kā vienu no tām, kurai "objektīvs viedoklis un pieredze plašā šķirņu klāstā"

Par Gourmansun radies priekšstats, ka būtu tikpat kolosāls garšā, kā Ananās, tik vēl veselīgāks un izturīgāks stāds! Vai trāpīts? Paldies!

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18432839