Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2023. gadā

Cilveeks

Slēdza Cilveeks: "Laiks doties tālāk.".
Melisa

Dianne
Man bija gan Gourmansun, gan Ananāss. Karstajā laikā Ananāsam bira ziedi un vispār likās raža mazāka.

Cinnija

Dianne
Oi, es agrāk arī riktīgi pavilkos uz tām prof.dārznieku intervijām un dārgajām sēklām, bet nu nav vērts, ja ne vilšanās, tad arī nekāda dižā atšķirība no vidējās un lētākās cenu grupas. Jāatceras, ka dārgās prof.šķirnes tiek tomēr veidotas profesionālajām siltumnīcām un audzēšanas apstākļiem, ne babuļnieku plēves būdām (kā teica viens prof.dārznieks).

Gourmansun man tiešām patīk, ražīgs un ražo, aizmetas līdz sezonas beigām, plāna miza, gaļīgs, saldens, bet nav tā izteiktā tomātu garša- pēdējo apēdām vecgada vakarā. Par šiem sajūsmā bija arī kaimiņiene un vīra māsa, kurām iedevu stādus.

No vērša sirdīm man topā arī sarkanais Gourmandia, bet pag. gadā viena audzētāja galīgi šo te forumā nokritizēja, tā ka katram jau jāmeklē savas šķirnes saviem audzēšanas un augsnes apstākļiem un garšas īpatnībām piemērotas. Nepērku vairs nevienu šķirni no turku sēklu ražotāja Yuksel, absolūta vilšanās, uzskatu, ka nav piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem, tomāti skābi, cietām mizām. Izņēmums bija Sacher F1, bet tai arī esmu atradusi lētāku alternatīvu- Bronson F1, un ir ok.

Vasarā biju stāvā sajūsmā par rozā getliņu Fujimaru F1- jā, stikla siltumnīcā agrajai ražai tie sevi parādīja izcili, bet plēves siltumnīcā pamatražai galīgi nē, un karstais augusts arī tiem nepavisam nepatika, tā ka joprojām esmu sava ideālā rozā tomāta meklējumos. Tas arī bija vienīgais pagājušā gada dārgo sēklu izlēciens.

Mans tomātu tops (tikai F1, esmu absolūta hibrīdo šķirņu fane):

pamatražai- sarkanie lielie Berberana, Panekra, vidējie Cindel;

vērša sirds veidīgie- Gourmandia,Gourmansun un Aurea;

San Marzano tipa- Pozzano vai Giuletta, un Cornabel (šie lielāki);

melnie- Bronson;

plūmes- Naram vai Lancelot

čeriki- Favorita, Sakura, dzeltenie- kā kuru gadu, arī nevaru vēl atrast "savus ideālos";

podu tomāts- Red Profusion- šis absolūts monstrs ražas ziņā, bet nav tik salds kā Favorita.

Sēklu ražotāji: Syngenta, Enza Zaden, De Ruitter, Rijk Zwaan, Clause, kaut ko arī no Semo.

Šie ir vienmēr, tomēr katru gadu pamēģinu arī 1-2 jaunas šķirnes.

Un vēl kas- šogad sezonas beigās pirms salnām novāktie zaļie tomāti, kad ienācās, bija ar tik izteiktu tomātu garšu, kā nekad. Nesaprotu, kur tā fīča, bet bija baigi labie.

PS. Dianne

Es atkal lasu tavus šķirņu aprakstus un ietekmējos no tiem. Paldies par pag.gada papriku Kornelya- tiešām izcila un ražīga.

Papildināts 02.01.2023 17:13:

Jums arī telefonā MS jaunā lapa absolūts murgs? Šķirnes juku jukām, ne alfabēta secībā? Datorā ir ok.

Dianne

Melisa
Cinnija
Paldies par info!

MS te pāris dienas atpakaļ pieķēros klausulē paripināt.. sapratu, ka tagad laikam ir tā: visas šķirnes alfabētā, kuras pa 3 sēklām, tad atkal viss tas pats pa 5 sēkliņām un tad.. patika iepriekš, kad varēja neverot vaļā, aprakstu redzēt. Tas, kas joprojām nav mainījies/uzlabojies - vismaz manā klausulē - iemetot kaut ko groziņā, neturpini no turienes, kur paliki, bet atkal esi uz starta līnijas "tomātu jūras" priekšā.. baigais laika patēriņš atkal ripināt līdz nonāc, kur paliki. Cita lieta, ja vajag tikai divas konkrētas šķirnes, bet tā - pasērfot.. baigi gari

Dianne, Cinnija

Paldies par dāsno dalīšanos pieredzē. Arī es esmu gājusi daudz kam cauri, sākot no tikai vectēva šķirņu tomātiem, līdz pagājušā gada TIKAI hibrīdiem. Un secinājumi nav viennozīmīgi. Pēc pag gada kladosporiozes sērgas sev nosolījos, ka nāk gad būs tikai pret šo sērgu izturīgus hibrīdi. Taču...Kāda jēga no hobija, ja nevaru audzēt, ko gribas? Tad nu šogad izlēmu, ka būs garšīgie kolekcionāru tomāti un izturīgie hibrīdi. Jo nav jēgas pirkt dārgus hibrīdus, ja slimo tāpat. Ar šķirnēm ir tā, ka izmēģināts ir daudz. Ļoti patīk Cornabell un Giuletta, tāpat Aurea un Corason, taču šogad nebūs, kaut Cornabell laikam jau kādu trešo reizi lieku atpakaļ grozā ) Amoroso laikam būs, jo ja nepamēģināšu, mierā nebūšu.Piekrītu par izmēru, nav īsti pielietojuma, taču pagājušā gada Red Heart ēdam vēl šodien. Tad nu Amoroso būs tā vietā , cerot, ka būs ēdams arī vasarā no krūma. Cornabell mēģināšu aizstāt ar DR 7024, kas vienu gadu bija dikti ražīgs, taču nepatika melno dupšu dēļ. Tad nu jāmēģina lkm uzpasēt vairāk. Par ķiršiem runājot, piekrītu par Goldkrone, taču nevaram mēs tik daudz un regulāri tos apēst, ļoti daudz nobirst un sapūst, tāpēc tos nomainīju uz Summer sun, kas ir ļoooti garšīgi, mazliet lielāki un ļoti labi un ilgi glabājas, vēl ēdam šodien. Santorange arī uzrunā, taču laikam pagaidām pietiks ar vienu dzelteno šķirni.
Gurmansun man kaut kā nesanāca pag gad, bet pieļauju, ka kkas viņam nepatika, jo tiešām daudzi liela. Sēklas palika no pag gada, mēģināšu vēlreiz.

Sveiciens Jaunajā gadā!

Vai esat mēģinājušas brokoļus audzēt? Ja jā, vai ir jēga, sanāk?

Un vēl - esmu redzējusi, ka mazdārziņos kāpostiem katra galviņa ir apsegta ar tīklu (?). Tā var darīt jau no sākuma, vai tas tikai, lai nesadēj tauriņi. Spradžiem diez vai līdzētu...

Cinnija

MartaSaule
Jā, sanāk un ļoti labi sanāk. Pilna saldētava ar šiem. Tikai jāsēj hibrīdās šķirnes, tad būs arī galvas, ne tikai lapas.

Man bijuši Besty F1, Montop F1, Ironman F1.

1x sēju aprīļa sākumā, vidū, 2x rudens ražai ap 15.-20.jūniju. Tik nevajag vienā piegājienā sasēt baigo daudzumu, jo nogatavojas tie +/- visi reizē un diezgan ātri pāraug. Tad to kvantumu nav kur grūst, jo izdāļāt draugiem arī diži nevar, jo daudzi neēd tādus zvērus.

Cinnija
Paldies! Iedrošināji!

Agrāk stādus pirku un īpaši škirnēs neiedzilinājos.

Pagājušovasar gādāju sēklas un diedzēju pati. Siltumnīca maziņa, bet no izmēģinātā šogad vēlēšos:

ķirštomātus Favorita f1 - neprātīgi garšīgi (goldkrone vairs negribēšu)

kādu Ananas īpašās garšas dēļ. Bet tikai 1-2 stādus

mani vismīļākie garšas ziņā - Aurea f1. Pat ar ģimeni nedalījos, tik ļoti garšoja!!!!
vēl noteikti sēšu Bolzano f1 - izcili ražīgi, veselīgi, garša patika, stingri, varu tikai slavēt

ko vairs īsti vairs negribēšu -Rally un Esmira. Nebija jau ne vainas - ar vīru samalām spaini ziemai bet nefanoju par garšas īpašībām.

Gribēšu izmēģināt Kakao f1 un te minētos Gourmansun (kā viņus tur pareizi raksta).

Papildināts 03.01.2023 20:29:

Melisa
Maniem Ananasiem arī bira ziedi. Bet tie kas aizmetās un briedināja tomātus - nu nenormāli lieli, lielums atsvera daudzumu. Ar viņiem gan bija grūti, jo plāna miziņa, gaļīgi, bija ātri jāapēd, bet zin kā, vienā brīdī vairs negribas.

Dianne

kur gadījies, kur ne - šodien mazliet neplānoti, bet Agrimatco bij' pa ceļam! Rāvu iekšā un ātri paķēru tikai to, ko skaidri zinu, ka tam būs būt! Tik nu viņiem sortimentā pat nav gurķi Capricorn f1 - tie vieni no traki iemīļotajiem! Būs arī kādreiz gar MS jānobrauc

Papildināts 03.01.2023 23:32:

Brokoļi - pēdējos gadus piesaukto Ironmen f1 sēju - sanāk konfekte! Brokoļi no sēklas līdz galdam man sanāk +/- 3mēneši

Papildināts 03.01.2023 23:48:

Brokoļus un ziedkāpostus sēju uzreiz "podiņos". Pāris reizes sēju glāzītēs - pašā laikā. Tagad ir sagādātas jau kasetes

Papildināts 03.01.2023 23:50:

"Dzelzsvīrs" dobēs un ceļā uz vakariņu galda. Izcili nekaprīzs dārzenis manā skatījumā

Dianne
Kad tu sēj brokoļus stādiem? Kādā aprīļa sākumā? Un tad var kaut kādās maija beigās izstādīt ārā?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18432839