Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Slimības lapas aprēķins.

ateni

ateni

Labvakar Jaunajā gadā.

Būšu bezgala pateicīga, ja kāds algu grāmatvedis mani varēs apgaismot šādā jautājumā:

19.12. 2022. attālināti, piezvanot ĢĀ tika noformēta A slimības lapa sakarā ar augšējo elpceļu saslimšanu. ( iesnas, klepus, temperatūra).Cilvēks mājas apstakļos dakterējas un 23.12.2022. tiek veikta plānveida manipulācija pa citai veselības frontes līnijai. Tātad A lapa no 19 līdz 27 decembrim ieskaitot. Sanāk 9 dienas. ( E-veselībā tā arī rakstīts A lapa = 9 dienas.). no 28 decembra turpinās B lapa dēļ plānveida manipulācijas.

Savukārt algas lapiņā par decembri stāv ieraksts - A lapa - 5 dienas tikai.

19.20.21.22.23.27. decembris 6 darba dienas.

24.25.26. decembris 3 brīvdienas un svētku dienas.

Kā īsti ir pareizi? Kā aprēķina A slimības lapu? Būšu pateicīga, ja kāda/s apgaismos.

Veiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

Ir mājas lapa manasfinanses.lv (swedbank veidota). Saliksti visus datus un tev visu aprēķinās.

Papildināts 08.01.2023 22:02:

A lapa 1.diena bez algas, 2.diena 75%, ar 3.dienu 80%

ateni

Fledermausis
Liels paldies.

Caur googles tanti plus mīnus sarēķināju.

Tad sanāk tā, ka DD 1 dienu, kā arī brīvdienas un svētku dienas arī neapmaksā? Neesmu zinoša šajos jautājumos, jo slimības lapa nav bijusi pēdējos 100 gadus.

medijos biju uzdūrusies šim rakstam, kur stāv rakstīts, ka, ja ir elpceļu saslimšana, tad valsts apmaksā arī pirmo dienu ( Pirmās 3 dienas).

https://jauns.lv/raksts/zinas/535517-darba-nemejiem-ar-elpcelu-saslimsanu-valsts-ari-turpmak-plano-apmaksat-slimibas-lapas-pirmas-tris-dienas?fbclid=IwAR3Ia27v0ddikfDKdp9WR-sSlh-16VG-03Zu36dlh4n5ebmTHYauhBnzfi8

ateni
Jā, pirmo sl.dienu un sarkanās dienas A lapa neapmaksā.

Par linku: tas bija tad, kad bija kovida ārkārtas situācija. Uzreiz deva B lapu, lai notestētos. Ja bija kovidpozifīvs, b lapa turpinājās, ja negatīvs, tad vēra vaļā A lapu

ateni

Fledermausis
Liels paldies. Tagad viss skaidrs.

Pie reizes pajautāšu par B lapu. Ja atmiņa mani neviļ, tad B lapai katra diena apmaksāta?

ateni
Jā katra diena, bet ne vairāk kā 14 dienas. Man ir bijusi pusgadu b lapa, bet tad tur bija vairāku ārstu slēdziens, lai lapa būtu apmaksāta. Un izdevīgi, lai b lapa sāktos no 2dienas līdz 4dienai, bet noslēgtos 1dien līdz 4dienai. Piemēram, sākas 2dien un beidzas nākamo 2dien.

ateni

Fledermausis
Mhmmm. B lapa var būt tikai 14 dienas?

B lapa ir izsniegta, jo ir veikta plānveida operācija labajai rokai. Tai nupat tikai šuves tika noņemtas. Ķirurgs deva savu atzinumu, ka uz šī atzinuma ĢĀ slimības lapa jāpagarina. B lapa sākās 27 decembrī , tā ir otrdiena.

Un izdevīgi, lai b lapa sāktos no 2dienas līdz 4dienai, bet noslēgtos 1dien līdz 4dienai. Piemēram, sākas 2dien un beidzas nākamo 2dien.

Kas aiz šī slēpjas? Kāds izdevīgumns? Patiešām šajos jautājumos esmu nezinoša.

Laikam kļūdos par b lapas 14 dienām - tās varbūt pienākas tiem, kuri aprūpē bērnu. Ja pašam, tad dienu skaits neierobežots.

Es ar neesmu zinoša, bet tas saistīts ar brīvdienām (6dienu un 7dienu). Tā man aptuveni teica algu grāmatvede.

Sweetdream

A lapa - apmaksā tikai darba dienas, vidējo izpeļņu par pēdējiem 6 mēnešiem reizinot ar Fledermausis uzrakstītiem procentiem.

B lapa - ierobežojums 14 dienas ir lapai uz bērnu (ja vien nav kopts stacionārā vai kaulu lūzums). Ja pieaugušajam lapa ilgst vairāk par mēnesi - vienkārši jābūt papildus ārsta - speciālista slēdzienam. Tā kā veikta operācija un ir ķirurga slēdziens - viss kārtībā, apmaksā līdz 26 nedēļām, bet pēc tam manuprāt bija nosacījumi, kā to var pagarināt.

B lapu apmaksā 80% apmērā no vidējās algas par 12 mēnešiem, periodu beidzot 2 mēnešus līdz pirmajai darbnespējas dienai (Jūsu gadījumā lapa sākās decembrī, tātad, algu aprēķinam ņems līdz septembrim ieskaitot).

Kas attiecas uz lapas sākuma / beigu dienu un izdevīgumu - nu vienīgais kas nāk prātā ir lai apmaksātā periodā tiktu iekļautas brīvdienas (jo pēc B lapas apmaksā kalendārās dienas, bet arī aprēķinam izmanto kalendārās dienas). Vidējā izpeļņa jau nemainās kalendārā mēneša ietvaros.

ateni

Fledermausis
Sweetdream
Meitenes milzum liels paldies.

Rīt dodos pie ĢĀ. Laikam vienu B lapas porciju jānoslēdz un jāiesniedz VSAA, un otra porcija, lai turpinās, kamēr sadzīst roka.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433467