Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Caurumi zobos 1,8 gadi

Fairview

Hiāra

Varu tikai apbrīnot,ka tik ļoti tiek likts uzsvars uz gēniem. Muļķības!

Ja gēni-tad kāpēc man un manam vīram ir plombēti zobi, bet maniem bērniem ir veseli zobi? Gēni? Vai tomēr rūpīga sekošana kopšanai, tīrīšnai?


MazaisMurmulis

Hiāra
Tipisks " blame the victim".

Ja tev vai bērnam cauri zobi, tad esi nejēga, kas:

a) netīra,

b) ēd nepareizi,

c) neapmeklē pareizos speciālistus.

Ir pierādījumi par gēnu ietekmi, priecājies, ja izvilki laimīgo lozi.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3267319/

Papildināts 11.02.2023 20:47:

ja nu nav līdz galam skaidrs - nenoliedzu, ka zobi jātīra, bet ne vienmēr tas garantē caurumu "nedabūšanu".

Hiāra
Man 2 berni - vienam zobi ideali. Otram bojajas. Tira ar vienu un to pasu zobubirsti (soniccare) un ar Elmex. Tiesi tads pats tirisanas rezims. Diemzel ir tada lieta ka geni. Man bija viena kolege - tirija rita, vakara, pa dienu. Gaja uz Sirowu. Higena vairaka reizes gada - un bojajas. Nu neko nevar izdarit. Varbut kadas slimibas apaksa kas so vecina. Bet nav tik vnk - tiri, higena, ed veseligi un zobi nebojasies. Man pasai nav bijis caurums 20 gadus un nesauktu par rupigu zobu kopeju. Minimums ar tirisanu un higenu. Bet man pusaudzi perioda - 4 gadu laika sabojajas visi dzerokli. Kaut rezims tads pats bija. Pec tam - vispar neviena cauruma. Butu jauki ja dari a, b, c un garantets rezultats. Bet diemze nav. Tas gan nenozime ka neko nevajag darit, bet ka ir cilveki, kam ir nosliece uz zobu bojasanos.

Palasi so ja lasi angliski - geni ietekme emaljas stiprumu un diemzel ir cilveki, kuriem saja loterija medz nepaveikties.

https://www.thedentalexpress.com/dental-blog/how-does-genetics-affect-your-dental-health/

Dzirdēju, ka tagad populāri esot jau pavisam maziņiem bērniņiem uz piena zobiem likt kroņus. Ja aiziet uz konsultaciju, uzreiz tiek piedāvāts midzināt un par vairāk kā 1000 EUR kaut kādi tur kroņi.

Personīgi es neko tādu savam bērnam neatļautu! Nekādi kroņi uz piena zobiem! Brīnos, ka ir daudzi tādi vecāki, kas ar vieglu roku tam uzreiz piekrīt!


Hiāra

Lilith
Izlasi rakstu kārtīgi. Tur min iedzimtas kaites, siekalu sastāvu,sakodienu utt.

xxxyyy
Nu Tu jau vari savam bērnam tos kroņus nelikt, bet mierīgi ļaut, lai zobs turpina bojāties, nopūst un samazina vietu patstāvīgajiem zobiem. Turklāt Tavs bērns mocīsies sāpēs. Malacis māte!

Man vecākajam bērnam sāka parādīties cauri zobi jau kādos 2/3 gados un līdz piena zobiem visi bija cauri, pārurbti, laboti vairākas reizes, priekšā viens zobs izdrupa pamazām, ļoti slikti zobi bija, trauma no zobārstiem garantēta uz visu mūžu, jo kur tikai mēs nebijām un kas tikai nav darīts ar zobiem, pat kanālus tīrīja nabadzītei, visi ārsti laboja un pārlaboja piena zobus, likās, ka vienkāršāk būtu izraut, bet laboja, plombes krita ārā, lika jaunas iekšā utt. Ar kaula zobiem viss nomainījies un dzīvojam tālāk. Otrai meitai zobi perfekti, nav bijusi vajadzība kaut ko labot. Es slikto zobu kvalitāti noveļu uz to, ka pati mazo baroju un iespējams viņai kaut kas trūka, otrajai "Aptamil" meitai viss ok, zobi kā pērles, abām zobu kopšnas paradumi vienādi, gēni vienādi.

Papildināts 22.03.2023 17:10:

Nekādi kroņi netika nekad piedāvāti un pilnā narkoze arī neskatoties uz kanālu tīrīšanu, mazā varonīgi izturēja visas zobu labošanas reizes dažādās klīnikās.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433473