Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Austrija. Vīne

dafne26

Vieda Vārna

ziemasmiegs

Kad brauksiet? Aukstais kalnu vējš ir diezgan nepatīkams ziemā ,martā jau būs stipri pavasarīgāks, vējjaku gan vajag. . Ja par filmām, tad interesantu Vīnes tēlu var redzēt seriālā Vienna blood. https://www.imdb.com/title/tt9179616/?ref_=ttep_ep_tt Pagājušoreiz dzīvojām netālu no Freida muzeja, tur tāds solīdais klusais centrs, noskaņa bija līdzīga.

ziemasmiegs
Vīne atrodas uz Rietumu - Austrumu robežas, pa Landštrasi iet nosacītā R un A robeža. Jā, vējš nepārtraukts - vairāk vai mazāk izteikts.

Starp citu Kapu muzejs ir intersants. Freids ne velti savus pētījumus, kurus veica Vīnē, pamatoja ar domu, ka cilvēks, kam ir kādi psihiski traucējumi, Vīnes fēna ietekmē, noteikti būs paasinajumi...

Vasarā tas pluss. Pilsētā nēpārtraukti svaigs gaiss, neaugoties uz intensīvo satiksmi.

Neraugoties uz visu augstāk pateikto, es joprojām saku - ja paliec Vīnē trešo dienu, domā par kādu tālāku pastaigu vai apskates objektu. Apniks jau otrajā dienā.

Vieda Vārna
Šodien atlidojām.

Ar metro atrbraucām līdz centram un līdz Pratersten gājām kājām. Nolikām mantas viesnīcā un atkal staigājām.

Šodien kafeinīcas, ielas, nekas cits

Indza

ziemasmiegs
Noteikti uzraksti iespaidus cik vien detalizēti vari. Sakārdinājāt visas mani ar to Vīni.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Vieda Vārna

Mani arī ļoti interesē iespaidi, vai tiešām Vīne tik garlaicīga, ka vairāk par 2 dienām tur nevar izturēt.Un būtu jauki, ja Dafne26 izstāstītu, kas patika vai nepatika pusaudzei

Indza
Šodien kā no rīta izgājām, tā līdz pieciem, 9 stundas nostaigājām. Kas jau kuram interesē. Man liels pārsteigums bija, ka Rekša desmaizes eksistē dzīvē. Saviem dēliem bildes aizsūtīju. Protams, tas sīkums, bet visiem tas liels pārsteigums. Mājās vēl Reksi paskatīšos.

Līdz Stefana laukumam auzgājām, katedrāle iespaidīga, zirdziņi forši ar karietēm, atmosfēra. Viss kopā jauki. Vienn Mitte izstaigāta krustām šķērsām.

Papildināts 17.02.2023 20:20:

Papildināts 17.02.2023 20:20:

Kukazhaa

ExCuca
tu ko jauc... feens ir silts, karsts veejsh.... vienkaarshi pretiigi vasaraa jo sevishkji. 15 gadus nodziivoju taadaa vietaa Ziemaa savukaart no miinus 20 graadiem, paaris stundu laikaa ir uz plus 5, viss kuust... un stundu veelaak ir jau prom un ir atkal miinus 20 un slidotava uz celjiem. tas labaakais tai visaa: tas nav paredzemas: ne kad atnaaks ne cik ilgi tureesies (paaris stundas vai paaris dienas). Ne ziemaa ne vasaraa. Un galva saap. daudziem. Vasaraa velja zhuust ljoti aatri laukaa. Bet iziet pastaigaa.. vjeek. Pilseetaa vasaraa.. naave.

Papildināts 19.02.2023 13:49:

Aaa.. nupat no Romas, kas braukt taisaas... visur kur iespeejams peerkat onlinaa biljetes un rezerveejat laikus. Visi vatikaana muzeji, Galerie Burghese, un ko nu veel gribat redzeet, infomeejaties par taam spec biljeteem bez rindas...( p.s. nemaaku izstaastiit, jo man ar manu iipashi beernu spec ratos visur bij ieeja pa briivu un bez rindas). Bijaam 3 dienas Romaa, un peec tam ar vilcienu 4 dienas Neapolee. Forshi, neapole man patika labaak. Ateedaamies juuras veltes pa smiekliigi zemaam naudaam (saliidzinot ar manas dziivesvietas cenaam). Gan Roma gan Neapole visur kameras, neviens mums neuzbruka, neapzaga ... Neapolee ljoti daudz krieviski runaa... Bijaam uz vezuvu uzbraukushas ar autobusu, ja gribat braukt: onlinaa ieejas kartes ar LAIKU jaapeerk. citaadi no way iekshaa netiekat. Un jaabuut ar laiciigi uz noteikto laiku, u n ne pusstundu veelaak. Tagad nesezonas nesezonaa bija forshi, veel nebija TIE puulji un masas. Bik veejaini, dzestri.. bet forshi, no riita liidz vakaram bijaam celjaa.

kas netiiraaka.. Roma vai Neapole.. jaa.. neapolee no riita bij sameeraa ok. Romaa arii. es teiktu ka liidziigi. Bet Neapole man patika labaak.

Romaa 370 bazniicas.. Bijaam Vatikaanaa, uz Peterdoma jumta... Bijaam sixtiinas kapellaa, villa borghese, daudz staigaajaam, iisteniibaa tikai staigaajaam, bet sabiedriskaa lietoshanas.... Un nee.. man nebija meerkjis VISU apskatiit un apskriet.. neeee... Akjaa.. svetdienaas Romaa pie pOrta portese ir lupattirgus, feikaas LV sominjas, brilles, lupatas... Ljoti leeti. Kam nu interesee. Es bij domaajusi ka kraamu tirgus.. bet nee. tas bij viiliens.

Vējš te ir šausmas, laika apstākļi tiešām interesanti. Vienu brīdi saule, ka gribās sauļoties, nākamajā vējš tāds, ka šķiet pa gaisu aiznesīs. Šodien vakarā lietus, labi, ka pa dienu izstaigājām ko gribējām, laiks tik strauji mainās.

Kukazhaa
tu ko jauc
Ui nē... Vīnes vējš ir tas, kas pie nosacīta siltuma ziemā (ap nulli) liek justies kā pie -10 un vasarā, pat karstā dienā pie +30, nes patīkamu vēsumu un " uzraut" jaciņu, ja jādodas pa parku (ēnas) zonu... nejaucu gan... arī Vīnē pavadīta daļa dzīves...

Kukazhaa

ExCuca

Nu viines veejsh un feens nav viens un tas pats.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433535