Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzņemšana 2023 Rīgā. 7. un 10.klases

Četri vēji

Četri vēji, tātad tas likums noteiks, ka matemātiku, svešvalodu un latv. val. drīkst iekļaut kombinētajā iestājeksāmenā, bet nedrīkst būt atsevišķs eksāmens kādā no minētajiem mācību priekšmetiem?

Ja pareizi sapratu, tad, lai eksāmens būtu kombinēts, piešpricēs ķīmiju, fiziku un varbūt vēl kaut ko?

O, maksa par fizikas un ķīmijas privātstundām augs...


Četri vēji
Mainās tas, ka priekšmetos, kuros ir CE, nav atļauti iestājeksāmeni.
Jā, tās ir izmaiņas iestājeksāmenu lauciņā. Bet kāda būtiska starpība, vai 9. klases nobeiguma eksāmens (kurš tāpat ir jāliek) ir centralizēts vai necentralizēts? Atšķiras taču tikai labošana, ne jau eksāmena kārtošana!

Īstenībā Rīgas mērogā trūkst arī internetā pieejamu vienotu tabulu par to, kādas programmas katrā tehnikumā, videnē, ģimnāzijā, VĢ var izvēlēties un apgūt. Piem., bio novirziens ir apgūstams tur, tur un tur; fiziku II un mat. II piedāvā apgūt tur, tur un tur.

Ok, tie, kam mērķis ir RV1Ģ, laužas uz turieni, bet ko tad, ja netiek? Ko tad, ja VĢ nemaz nav mērķis?

Cilvēki taču zina tikai tās dažas mācību iestādes, kas atrodas netālu no dzīvesvietas vai par kurām runā draugi, paziņas.

Varbūt ir kāda organizācija, kas šo info ir apkopojusi, bet es to neesmu ievērojusi? Ja ir, ielieciet, lūdzu, šeit saiti!

Es zinu, cik laiku patērējoši ir vērt vaļā n-to izglītības iestāžu mājas lapas un mēģināt tajās atrast interesējošo info.

Protams, ka šāda vienota tabula neparādīs, cik kvalitatīvi katra skola tās programmas īsteno, bet vismaz būtu skaidrs, par kurām skolām ir jēga ievākt info.

Par tehnikumiemir skaidrs - viņi īsteno savas programmas gadiem.

Bet par vidusskolas kursiem, piemēram, mūsu novadā skaidrība parādās tad, kad visi gribētāji ir izvēlējušies grozus un tiek komplektētas klases. Pat uzņemšanas noteikumos minēts, ka viss ir atkarīgs no skaita un, ja nenokomplektējas grupa, tad var piedāvāt vietu citā profilā.

Bet varbūt Rīgā to dara citādāk, jo draudzenes puikam visai klasei vienkārši pateica - "jums būs tas un tas padziļinātais kurss".


Četri vēji

jaajaa
Pagājušā gadā tāda bija. Protams, ka pa gadu var būt kādas izmaiņas, bet ne lielas.

Pameklēšu.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Katram savs

Lndskrn
mūsu novadā skaidrība parādās tad, kad visi gribētāji ir izvēlējušies grozus un tiek komplektētas klases.
Vēl labāk! Tagad arī tie grozi. Tātad, var sanākt, ka jaunietis, kuram ir svarīga, piemēram, fizika, beigās to nedabū, jo nav pietiekami daudz gribētāju?

Mūsu ģimenē gan vēl gads līdz izvēlei, bet jau tagad sāku satraukties.

Papildināts 28.01.2023 09:07:

jo draudzenes puikam visai klasei vienkārši pateica - "jums būs tas un tas padziļinātais kurss".
Piemēram, eksaktam jaunietim literatūra.

Četri vēji

Atradu linku, bet nestrādā. Tad tiešām nav pašlaik. Žēl.

Papildināts 28.01.2023 09:12:

Katram savs
jaunietis, kuram ir svarīga, piemēram, fizika, beigās to nedabū, jo nav pietiekami daudz gribētāju
Fizikai ir divi līmeņi. Pirmo dabū noteikti. Otro - var gadīties, ka nedabū. Otrais līmenis ir tikai pēdējā gadā, tā kā tad ir varianti, ko darīt. Ja tiešām vajag. Jo tie otrā līmeņa padziļinātie kursi ir ļoti specifiski, es teiktu. Un jā, katra skola nepiedāvās visus, tas fiziski nav iespējams.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Katram savs, par to jau stāsts, ka tie spēles noteikumi brīžiem ir negodīgi pret jauniešiem, piem., nedabūt to, kā dēļ vispār attiecīgajā mācību iestādē stājās.

Un mainīgie uzņemšanas noteikumi... Ok, manu meitu, astotklasnieci, pēc gada dabaszinātņu iekļaušana eksāmenos nebaidīs, bet ir taču bērni, kam tā nebūt nav stiprā puse, kam vajadzētu laikus sākt gatavoties... Šogad tādiem būs slikti, jau janvāra beigas...

Papildināts 28.01.2023 10:27:

Un ne visiem mammas cāli lasa...

Katram savs
Tātad, var sanākt, kajaunietis, kuram ir svarīga, piemēram, fizika, beigās to nedabū, jo nav pietiekami daudz gribētāju?

Nu ķīmiķus sasēdina autobusā un aizved uz RTU, jo 2 bērniem no klases katrā atsevišķā skolā skolotājs stundu nevadīs.

Piemēram, eksaktam jaunietim literatūra.

Viņiem tieši tā arī notika - visi liek padziļināto LV un literatūru, bet puisis šobrīd ir pat apmierināts, jo eksāmens viņam šķietot vieglāks nekā bija pagājušā gada optimālais. Viņiem vēl ir paveicies, ka mutvārdu daļu šogad atcēla. Visādā ziņā klase, kas liek padziļinātās sociālās zinības, esot lielākā panikā.


AAfrika

Mans viedoklis par CE eksāmenu un 10%. nav jau teikts, ka 10% ir tas zināšanu apjoms, kas ir līdzcvērtīgs 1 ballei.

Tas jau aŗi varētu nozīmēt, ka 10% = ar 4 ballēm. Viss ir atkarīgs no uzdevumu sarežģītības un cik %/punktus par katru uzdevumu dod.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433547