Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

OCTA jaunai mašīnai un bez stāža

Sapnjotaaja

MioMioMio

Es teiktu, ka būtiska starpība, jā. Sevišķi, ja bez stāža. Pilnīgi precīzi, protams, nekad nezināsi.

Inndra

Lasu un smejos par versijām. Pat to, ka apdrošinātāji lūr, kurā tehn.apskates stacijā ej skati - jo īpaši . Savulaik vairākus gadus strādāju apdrošināšanā un jā, prēmiju nosaka deklarētā adrese, vecums, BM klase un mašīnu atšķirība- vai tas ir golfiņš vai jaudīgs bembis.

Papildināts 12.02.2023 06:36:

Jauns čalis ar BMW un deklarējies, piemēram, Jūrmalā ir ļoti neekonomisks variants.

Nevēršu vaļā jaunu tēmu, bet ierakstīšu to, kas mani pārsteidza līdz "valodas zaudēšanai" uz 2min.

Octa elektromotorollerim (mazais, kam AM kategorija) uz gadu, ar BM 17 klasi maksā 30eur. Vieglam auto, tam pašam īpašniekam 80eur. Viss uz gadu.
Juatjums-kāda cena ir elektroauto Octa uz gadu? Kāds pamatojums lauku reģionā reģistrētām (ja ja, zinu, var gadīties, ka tikai deklarēta adrese), kurš pat netiek ar pilnu uzladi turp un atpakaļ līdz tuvākai pilsētai-tātad brauksana ekskluzīvi pa lauku ceļiem, ir tādam ciparam?

vecis35

ExCuca
Nepilni 3 EUR mēnesī ir daudz? A cik tad Tu gribēji? 5 EUR uz gadu?

Ja nopietni, tad tā visticamāk ir konkrētā kantora minimālā gada polises cena.

vecis35
Es gribēju kā pērn. 18eur. Vieglajam auto Octa cena nav mainijusies.

Papildināts 12.07.2023 20:40:

Octa izvēlos NE- konkrētā kantorī. Ņemu lētāko. Kasko-sev pielāgoto. Rollerim gan kasko neņemu.

vecis35

ExCuca
18>30 nav liels pieaugums. Burkāniem esot 97% jeb gandrīz 2x.

Nu tas jau zirgam skaidrs, ka lētāko. Tāpēc arī skaidroju - katram nekonkrētajam kantorim ir sava minimālā gada polises cena. Respektīvi, Tu vari nopirkt niknākam BMW ar 17. BM klasi par XXX, pieticīgam Hyndai par XX, bet būs kaut kāda minimālā summa, zem kuras gada polise nebūs. Ja tā vienkāršāk saprast - kā elektrības maksa, kur lai cik maz kWh patērētu, pieslēguma maksa paliek rēķinā tāpat.

Octa gadījumā nevaram runāt par izvēli. Tas ir-nav jēga spriedelēt dārgi vai nedārgi. Mans izbrīns, pārsteigums... ir par cenas neadekvatumu attiecībā pret auto Octa cenu, kas starp citu nav mainijusies). Neproporcionāli daudz gan pret iespējamo nobraukumu, gan iespēju kādu traumēt.

vecis35

ExCuca
Mans izbrīns, pārsteigums... ir par cenas neadekvatumu attiecībā pret auto Octa cenu, kas starp citu nav mainijusies). Neproporcionāli daudz gan pret iespējamo nobraukumu, gan iespēju kādu traumēt.

Tāpēc, ka tādā veidā tā OCTA polises cena neveidojas. Jā, augšgalā tā tiešām ir - benzīna vedējam OCTA būs oioioi pat salīdzinājumā ar BMW + 1. BM klase. Savukārt apakšgalā būs minimālā summa, zem kuras polises vnk nebūs.

Vēl piemērs. Pērc kartupeļus. 10 kilogramus par 10 EUR. Tonnu par 800 EUR (tjipa vairumam atlaide). Bet ja gribēsi 1 kartupeli (teiksim, 100 gramus), būs Tev nevis 10 centi bet 5 EUR. Jā, kilograma cena sanāk 50 EUR (kašmar!). Bet patiesībā tā nav kilograma cena, bet minimālā pirkuma summa, zem kuras darījums vnk nenotiek.

Likums nosaka, ka OCTA Tev atteikties pārdot nevar. Bet likums nenosaka, par cik to jāpārdod. Līdz ar to tam segmentam, ko nav ieinteresēti dabūt savā portfelī, cenu liek tādu, lai nepirktu. Vai pirktu citur, pie konkurentiem.

Tev laikam, līdzīgi man, latviešu valoda nav dzimtā.
Tam pašam automobilim, tam pašam īpašniekam, Octa nav mainijusies trīs gadus. Tam pašam rollerim, tam pašam īpašniekam, ir Octa cenas kāpums. Ja cena augtu abiem-vēl izprastu kopējo "inflāciju", kas Latvijā sasniegusi jau vispārēju izsmiekla formu.

vecis35

ExCuca
Tam pašam automobilim, tam pašam īpašniekam, Octa nav mainijusies trīs gadus. Tam pašam rollerim, tam pašam īpašniekam, ir Octa cenas kāpums. Ja cena augtu abiem-vēl izprastu kopējo "inflāciju", kas Latvijā sasniegusi jau vispārēju izsmiekla formu.

Tu tiešām joprojām neko nesaprati? Šajā gadījumā nav pilnīgi nekādas nozīmes, kādai personai tas rolleris pieder. Ir nozīme, kādam segmentam tas rolleris pieder. Un ja segmentam {rolleri} un/vai segmentam {minimālā gada polises cena} sistēmā mainās konstante vai koeficients, tad cena ceļas visiem rolleriem un/vai visiem objektiem ar minimālo gada polises cenu. Neatkarīgi, kas ir īpašnieks, un kādi citi TL viņam pieder.

Pilnīgi reāli var būt situācija, kur vienam īpašniekam ir 3 TL un pēc gada vienam cena būs uz vietas, otram celsies, trešajam kritīsies (jā, arī tā mēdz būt). Viss atkarīgs, kāda riska apetīte ir konkrētajā segmentā, cik ļoti tādu grib/negrib redzēt portfelī.

Un cenu politiku pārskata ne jau tikai reizi gadā. Stipri biežāk.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433657