Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tēma par tiem, kas sapņo, apdomā vai jau ir emigrējuši ārpus Latvijas

Skudra73

Kā nonācāt līdz lēmumam? Kāds rīcības plāns? Ļoti priecāšos par veiksmes stāstiem, tāpat būšu pateicīga par neveiksmes stāstiem arī. Tēma šeit, jo vēlētos tieši papļāpāt.

Ir tāda doma. Patreiz Latvijā pietur bērni. Latvijas lauki ir laba vieta, kur izaugt bērniem (vēl pagaidām). Tiem jādod iespēja izaugt un jāatbalsta ar vēlamā nākotnes virziena iegūšanu. Tad jau katram sava dzīve.

Mans plāns atgriezties Itālijā. Bet ne vairs kontinentālajā, bet uz Sicīliju. Profesija ļauj justies labi it visur. Vīra darbs tāpat - pieprasīts jebkur. Itālija - dēļ valodas, dēļ klimata un cilvēkiem. Saprotama mentalitāte.

Ir vēl plāns B. Patreiz to paturu pie sevis.

Papildināts 19.01.2023 10:07:

Kā nonācāt līdz lēmumam?
Viegli. Nepatīk man te nekas.Tikai iespējas bērniem, kas drīzāk saistāmas ar inerci. Cik ilgi vēl turēsies nav zināms.

MazaisMurmulis

Ir apdomāta īslaicīga relokācija darba ietvaros - uz 2... 3 gadiem. Nav vienkārši. Ja šeit dzīve ir relatīvi sakārtota ( bērnudārzi, skolas, vecāki un radi, darbi 2 pieaugušajiem), nemaz tik vienkārši nav visu pamest ( paturot prātā plānu atgriezties). Ja Krievijas invāzija Ukrainā rezultēsies ar kaut daļēju sagrābto teritoriju "legalizāciju" RU sastāvā, viedoklis varētu mainīties.

Par Sicīliju sava viedokļa nav, jo neesmu bijusi, bet ļoti labprāt lasu šo meiteni -https://mysicily.wordpress.com/

Nezinu arī – vai Sicīlijā ir tāda Latvijas diaspora, šķiet, ka tādā Tenerifē ir jau izveidojusies.

Ir apdomāta īslaicīga relokācija darba ietvaros - uz 2... 3 gadiem.

Jā, tas ir pirmais punkts manā plānā - pamēģināt kādu ilgāku laiku padzīvot, nesaraujot saites ar Latviju. Vienīgais pagaidām nesaprotu kā lai to noorganizē.

Astoņmizu zobgrauzis

(atvainojiet, komentāru tomēr izdzēsu, jo nesaprotu, par ko tiek mīnusots)

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

pametu Latviju nu jau 12 gadus atpakaļ. iemesl toreiz bija nespēja integrēties darba tirgū, jo nemācēju krievu valodu. izstudēju ārzemēs un tagad veiksmīgi esmu izveidojusi karjeru un ğimeni. atgriezties neplānoju, ir divi iemesli - ekvivalenta darba atrašanas iespējas un sabiedrības kopējais tolerances un atvērtības līmenis.

Vavaa

Salauzta sirds rezultējās vēlmē pēc pārmainām. Aizgāju no nedaudz apnikuša darba Latvijā, jaunu nevarēju atrast (arī darbu gribējās citādāku). Nauda beidzās. Aizbraucu uz Nīderlandi uz nenoteiktu laiku. Bez plāna. Esmu te jau 4 gadus, nezinu, cik ilgi palikšu. Aizbraukšanu nenožēloju, lai gan visam it arī ēnas puses. Tiesa, mana dzīve bija haoss jau pirms aizbraukšanas, tāpēc daudz, ko zaudēt, man nebija.

kino

a)man ir aukstuma alerģija, plus depresija, nomāktība saules trūkuma dēļ;

b)bērnam bija īpašas vajadzības, bet ne tā, ka pavisam īpašas(nedaudz nestandarta pieeja mācību procesā).

Izdomājām apmēram 2 mēnešu laikā, aizbraucām, sameklējām dzīvesvietu un pārcēlāmies ar visu iedzīvi un suni. Bija doma, ka "ai, nu ja nepatiks, tad jau vienmēr var pārcelties atpakaļ vai uz citu valsti", bet ar bērniem, ziniet, tas nav tik vienkārši. Vienīgais BET! Mums nevajadzēja šeit, uz vietas, meklēt darbu un nauda arī bija, tāpēc atkrita ļoti daudzas ņemtes un jautājumi, kuri parasti rodas cilvēkiem pārcelšanās procesā.

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

Ir tāds plāns nākotnē. Un ne jau tapēc, ka Latvijā nevar dzīvot labi, var! Bet domājot uzpriekšu, meklējam valsti ar stabilāku ģeopolitisko situāciju (šis aspekts te ir ciklisks, tapēc būs i dublis 2, i 3 utt.bezgalīgi). Vēl skatoties situāciju ar krievu pārsvaru Latvijā, ja valsts ar steigu nesāks rīkoties, latviešu jauniešiem šeit darīt nav ko. Jau tagad lielu akcentu liekam uz angļu valodu bērniem, lai vajadzības gadījumā varētu ātri integrēties angliski tunājošā skolā. Tā pat visa programmēšana tik un tā ir angliski, un to astoņos gados tēvs māca no udemy angliski pats, bērnam astoņi.

Vēl skatoties situāciju ar krievu pārsvaru Latvijā, ja valsts ar steigu nesāks rīkoties, latviešu jauniešiem šeit darīt nav ko.
Ja vien nesalaidīs Latvijā pārmēru daudz migrantu no RUS vai BLR, tad šī situācija atrisināsies pati no sevis. Pērn Latvijā no jaundzimušajiem vien 10% esot krievi, ar pārkrievotajiem kopā sanāks kādi padsmit %. Turpretī dažās pensionāru vecuma grupās latvieši ir vien ap ~50%.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433675