Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tēma par tiem, kas sapņo, apdomā vai jau ir emigrējuši ārpus Latvijas

Skudra73

Ir dienas, kad gribētu "spērienu pa pakaļu". Lai varu beidzot sarosīties. Neviens nesper...

Papildināts 24.05.2023 21:40:

Nu spērienu, kurš ļautu man aizlidot no Latvijā tālu. Teitan nekas nebūs

Tavā Sicīlijā 45 grādi. Mums tāda nekāda vasara šogad salīdzinoši.

vienreiz
Tā normāla vasara. Manā Sicīlijā tāda pat temperatūra bija 2000 un 2004.gadā. Romā pie +50. Jā, ks šajā mana draudzene viņas bērnība tāda karstuma nebija, Pet pēdējos 20 gadus tas neparsteidz un nebiedē

Man mēģina iestāstīt, ka teju visi UK dzīvu neapdzīvojamās mājās ar pelējumu, bez ventilācijas, salst utt. Nu nopietni?!

Ok, lietus viņiem tur bieži līst, bet kamooon, kamēr iekšā siltāk kā ārā, maģiskais rasas punkts tomēr daudz ko atrisini, ja vien atver logu un māju izvēdina. Tāpat ja nav mājā laba ventilācija, tak var pats kaut ko izdomāt, variantu ir daudz sākot ar vārstiem logos kaut vai, var uz ziemas vēdināšanu logus turēt. Kapēc nevar drēbes žāvēt žāvētājā?! Itkā mums tik elementāras lietas, bet tur kait kāds kosmoss? Latvijā katram otrajam trauku mašīna, veļas žāvētājs un robots grīdu tīra...

eseni
Nav jau tik dramatiski viss. Cilvēki dzīvo te arī labās, jaunās vai vismaz ļoti labâ stāvoklī esošās mājās. Ir silti un komfortabli.

Turklāt, ļoti noderīga lieta te ir labs elektriskais mitruma savācējs. Izcili strādā.

Jo te tiešām, vismaz mūsu galá,var būt maz dienu rudens/ziemas sezonā, ka ārā ir tas sausais gaiss, ko ielaist iekšā, ja līst vairākas dienas no vietas teju visu dienu un nakti.

Tās šausmas, kas aprakstītas,- tie parasti ir veci un nolaisti nami, kur ne īpašnieki, ne īrnieki ne par ko neliekas ne zinis,kuras ir pàrapdzīvotas, kur cilvēki praktiski paši nogriež apkuri, lai ekonomētu, kur drēbes žàvē istabās, respektīvi, nav normāla veļas žāvētāja, un kur pa lielam visiem viss pofig. Tur, jā, pelē viss un daudz.

Papildināts 22.03.2024 09:15:

Respektīvi, viss atkarīgs, cik pats vai cits būs labs saimnieks mājai. Var turēt kā konču, skaistu nteresantu no siltu, bet var dzīvot arī tā, ka lietus tek uz galvas un sēņot jáiet uz blakus istabu.

Miegalacis

Teikt, ka visi UK dzīvo sapelējušās mājās ir pārspīlēti. Bet tā tiešām tur ir liela problēma. Vēdināšana un logi vaļā neko daudz nedod, ja ārā ir mitrs no biežas līšanas. Lielākā daļa manu paziņu, kolēģu utt īrēja, līdz ar to iespējas kaut ko uzlabot īpašumā visai ierobežotas, arī žāvētājam var nebūt vieta, ja nu vienīgi pirkt veļas mašīnu kopā ar žāvētāju, bet par tiem dzirdēts, ka žāvētājs vienmēr nobeidzas pirmais, turklāt diezgan ātri. Starp citu jā, arī kurina daudzi minimāli, jo taupa. Mitruma savācējs laba lieta, bet ja jādarbina daudz un bieži, tad sanāk dārgs pasākums. Tie, kam vairāk naudas, tie īrē/pērk labākus īpašumus, kur šis nav tik liela problēma, bet pilsētā, par kuru es vairāk zinu cenas un labos/sliktos rajonus, tādiem cenas ir relatīvi augstas un tad ir diezgan labi jāpelna.

Meauk
Ook, manjau tā likās, ka nevar būr tur aaaarzemēs viss jau nu tik nenormāli skikti. Bet manai kognitīvai disonansei par šo tēmu tad ir vēl jo lielāks wtf, jo nolietā māja un pelējums galīgi neiet kopā ar sporta auto, brenda šmotkām un atvaļinājumiem Spānijā. Tas tā kā dzīvot Bolderājā un turēt pagalmā x5. Bet nu skaidrs ka vnk cilvēkiem vērtības diametrāli pretējas.

Papildināts 22.03.2024 10:52:

Miegalacis
Man arī ir 2in1, labākais pirkums ever! Un man tādu vajag ne dēļ mitruma mājās, bet vnk riebjas žaut vešu uz striķa. Ja jāizvēlas starp long weekend Spānijā vs dzīve ar pelējumu, piedodiet, bet te jautājums par pamata finanšu prasmēm.
Ja runājam par cenām, tak nu arī algas tur tomēr ir lielākas, ne tikai cenas. Un cik tas ir lēta īre, cik skaitās dārga? Jo visi zina, ka mūsu emigrējušie tautieši tomēr izliekas dzīvojam ļoti pārticīgi, atbraucot uz eel vee tērējas uz nebēdu, no sērijas, 3 kvartālus kājām neies, jāsauc taxi

Papildināts 22.03.2024 10:52:

Piedodiet par tēmu, akūta psihoproblēma, reāli

eseni
Par ko tev tieši psihoproblēma?

Vispār būtu jums ar ģimeni jàatbrauc uz to UK un jāpaskatās, ka te viss ir.

Manuprāt, tev nepatiks te skolu sistēma. Kā jau Cālī apsmēja, ka plebeju skolas .

Bet, lai spētu apmaksāt privātskolu un vēl arī labu mājokli nodrošinātu - nu tur ir jābūt abiem vecākiem ārkārtīgi labām algām. Var jau mēģināt, ja tavi skolnieki ļoti gudri, - kārtot pārbaudījumus un mēģināt tikt bez maksas vai par mazàku maksu privātskolàs.

Papildināts 22.03.2024 11:05:

Turklāt, ja tev bērni jau lieli, tad būs jāņem arī viņu viedoklis vērā, nevis tikai tas, ko tu gribi vai kāda tava psihoproblēma. Jo iedzīvoties jaunā vietā bērniem pusaudžu vecumā nudien nav tad vieglākais variants.

Tad tev būs jārisina bērnu psihoproblēmas, kas var būt pat ļoti traki un sarežģīti, dārgi un bez rezultāta....

Meauk
Es uz UK neplānoju. Man akūta psihoproblēma, saņemot pārmetumus no tur aizbraukušajiem, ka mēs te pārlieku trekni dzīvojam. Vot biju uz pauzes. Jo nu vnm tur viss pakruto un tā, bet izrādās pa kruto ir tikai zolata briljanti un šmotkas. Un man tipa vainīgai jājūtās

Par to, ka te pat Latvijā cilvēki dzīvo salīdzinoši daudz labāk, man vairs nav pārsteigums, jo tās lietas, kas te ir pašsaprotamas, tur ir ekstra. Mums savukārt fabrikas strādnieki uz Spāniju nevar atļauties.

Ja no ārzemēm, tad skatos uz Skandināviju. Pētām un štukojam ko un kā, lai pēc iespējas mazāk zaudētu no ierastā dzīves līmeņa.

Miegalacis

eseni
Algas lielākas, jā, bet arī izmaksas daudz kam lielākas. Un man liekas, ka proporcionāli lielāks ieguvums algu ziņā ir mazkvalificētajam darba spēkam (kuram pārsvarā arī ir zemākas prasības attiecībā uz dzīvesvietu, pārtiku utt), kuriem tur relatīvi labāks dzīves limenis. Ja te ir samērā laba dzīve, tad ļoti jāizvērtē, vai pārvākties, tas attiecas ne tikai uz UK, jo var gadīties, ka pa lielāku algu galamērķī var mazāk atļauties. Nesen bija darba piedāvājums no ārzemēm, kad nosauca algu, acis iedegās. Bet kad salikām uz papīra izmaksas pret ienākumiem, tad sanāca, ka šeit tomēr varam atļauties vairāk, un tur vismaz pirmos 2-3 gadus dzīves līmenis būtu zemāks nekā šobrīd šeit, turklāt vēl jāmācās vietējā valoda, kas arī aizņem laiku un enerģiju. Ja šeit knapi var savilkt galus, tad gan jau nav ko zaudēt, mēģinot citur.

Papildināts 22.03.2024 12:05:

Man arī tādi zināmi, kas dzīvo treilerī, bet brauc regulāri uz Ēģipti un Turciju. Ja viņiem tā patīk, lai dzīvo, viņu komentārus neklausos.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433675