Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tēma par tiem, kas sapņo, apdomā vai jau ir emigrējuši ārpus Latvijas

Skudra73

Leila.
Tie kas prom vai plāno braukt prom, kā jums ar vecākiem, kad tie paliek veci un aprūpējami, kā to organizējat/organizēsiet?
Mums dzimtā ilgdzzivotājas sievietes. Visdrīzāk mamma brauks ar mani kopā.

diena

man arī LV patīk; bet kara laikā emigrēšu. protams, tā nebūs Eiropas Savienības valsts. a ko darīt? ekonomiskā krīze mani neuztrauc, (domāju, ka tā ES valstīs būs), jo bērni pilngadīgi, es elegantajā vecumā. iztiksim ar to, kas ir, badā nenomiršu. man būtiski mainījušies vērtības, paradumi pandēmijas laikā.

Fledermausis
Tie, kuri brauc prom - vairums, nebrauc uz piena upēm ķīseļa krastos. Brauc tur, kur redz perspektīvas savam darbam, redz labāku infrastruktūru, labāku klimatu, ērtāku sadzīvi. Pa vienam vai viss kopā. Nevajag vērtēt aizbraucējus tik zemu.

dace_bogdane

Aizbraucu pirms 20 gadiem, tieši tā paša iemesla dēļ kā Frivole - atlaida mani no vairākiem darbiem, jo nepratu krievu valodu. Nespēju integrēties darba tirgū. Nu jau 10 gadus vadu savu biznesu un uzsāku neklātienes mācības universitātē, lai papildinātu savas iespējas, ja nu izdomāju pēc 5 gadiem atgriezties Latvijā. Pagaidām izskatu to kā variantu, bet daudz nestresoju. Tad, kad bizness ienesīs 7000 mēnesī, tad varēšu 3000 izņemt savai algai un atgriezties bez stresa. Būs nauda biznesa atvēršanai Latvijā.

Pagaidām biedē Latvijas dubutā nodokļu sistēma. Nekur citur Eiropā nav tāda murga kā Latvijā gan nekustamā īpašuma iegūšanai, gan naudas pārskaitīšanai ģimenes locekļiem, gan grāmatvedībai, gan VID, gan bankas nodokļiem. Ceru, ka pa 5 gadiem šis tiks sakārtots.

Aabece

ExCuca
Saprotu. Tāpēc arī svārstos. Bet man profesija tāda, ka pārcelšanās nozīmē sākt kaut ko citu. No vienas puses varētu paņemt kādu vienkāršo darbiņu, stresu būtu mazāk.

Indza

Periodiski par to domāju jau dažus gadus, kopš jaunākais bērns ir skolnieks. Pēc pagājušā gada februāra domāju arvien biežāk. Mums Latvijā neklājas slikti, valdību nelamājam un ne no viena neko negaidam, ir īpašumi, plāni - kopumā pozitīvs skats uz nākotni. Tomēr, kā jau te tika minēts - ģeopolitiskā situcācija nav iedvesmojoša. Izglītība, pieredze un valodu zināšanas ir pietiekamas lai nebūtu problēmu iedzīvoties citur un bērniem mācīties skolā ar angļu mācību valodu.

Ne tā, ka nodedzināt visus tiltus vienā rāvienā. Iesākumam tie varētu būt pāris gadi kādā projektā, tālāk skatītos pēc situācijas un vēlmēm.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Leila.

ExCuca
Un ko tad, ja, tfu, tfu, viņa paliek tiešām aprūpējama? Protams, novēlu, lai tā nekad nenotiktu.

Runājot par bērnu angļu valodu, jūs taisāties ES robežās pārvākties? Uz Īriju? Vai laist Starptautiskajās skolās? Mani bērni gan ir lieli, vecākajam vidusskola vēl 2.6 gadus un tad viss. Piedodiet, ka nedaudz te pilinu tas darvas piles, vienkārši, labprāt uzklausītu arī citu domas par visām šīm lietām. Mēs ar vīru jau 10 gadus domājam par aizbraukšanu, nekur vēl neesam aizbraukuši.

Leila.
Un ko tad, ja, tfu, tfu, viņa paliek tiešām aprūpējama?
Es pieturos pie viedokļa, ka problēmas jārisina to iestāšanās secībā.

Runājot par bērnu angļu valodu, jūs taisāties ES robežās pārvākties?
Man šīs valodas nav, nav arī vajadzības mācīties. Neplānoju nevienu angļu valodā runājošo valsti.

Bērniem neko uzspiest negrasos. paši izlems ko vēlas. Kur dzīvot un strādāt.

Leila.

ExCuca
Par bērniem neprasu tev. Citas te raksta, ka bērni apgūst angļu valodu.

Bērniem neko uzspiest negrasos. paši izlems ko vēlas.

Jā, ja runa iet par lielākiem bērniem, bet ne jau par tiem cāļiem, kuriem bērni ir mazi un nav pat to 16 gadu.

Kundalini
ir doma dzīvot ārzemēs, Gobzems šo iespēju labi reklamē

Cik daudziem tautiešiem ir tik naudas cik Gobzemam?

Ar daudz naudu, jebkur var ātri noorganizēties doties.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433675