Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu pieredzējušu izīrētāju padomus

Ievice

Ievice

Ir ļoti daudz neskaidrību par praktisko dzīvokļu izīrēšanu. Cik esmu pamanījusi, cālī daudzi izīrē dzīvokļus, tādēļ lūdzu padomus no jūsu pieredzes.

Dažus jautājumus esmu formulējusi.

Dzīvoklis ir jauns un tukšs. Plānota ilgtermiņa īre, resp., vismaz uz gadu. Platība ir pie 60kvm plus 2 balkoni. Resp., 2 nelielas istabas plus dzīvojamā istaba ar virtuves zonu. Tas būtu jaunam pārim vai jaunam pārim ar mazu bērnu, diviem bērniem būtu ļoti cieši.

Cik daudz to apmēbelēt? Cik noprotu, iebūvējamā virtuve būtu nepieciešama. Ar iebūvētu trauku mašīnu.

Vai parasti īrnieks sagaida iebūvējamo skapi guļamistabā, koridorā?

Kā ar tehniku - vai vajag brīvstāvošo ledusskapi un veļasmašīnu? No lutekles rakstītā sapratu, ka tos īres dzīvokļus liek vidējo cenu kategorijā vai zem tās.

Aizkarus neliek. Vai liek aizkaru stangas? Lampu abažūrus?

Tā kā ir plānots, ka šajā dzīvoklī pēc kāda laika dzīvos ģimenes loceklis, kādā cenu kategorijā likt virtuves mēbeles. Ja liek diezgan kvalitatīvas, vai ir cerība, ka pēc īrnieka aiziešanas varēs nemainīt vai tas ir naivi?

Līgums tiek iesniegts VID, kā nereģistrētā saimnieciskā darbība. Ienēmumiem no īres maksas nodoklis tagad ir 10%? Vai īres ieņēmumiem vajag atsevišķu kontu? Par komunālajiem sapratu - tos maksā īrnieks, citādi summa apliekama ar IIN.

Tālāk man jautājums par līguma noteikumiem. Vai ir ierasta prakse prasīt īrniekam apdrošināt īrnieka civiltiesisko atbildību?

Cik mēnešu depozītus tagad ņem - 1 vai 2? Cik saprotu, tagad neļaut reģistrēt īres dzīvolī deklarēto dzīvesvietu nav atļauts.

Vai praksē ir iespējams neļaut dzīvot dzīvoklī mājdzīvniekiem un kā to var kontrolēt. Dzīvoklī kādreiz dzīvos ģimenes loceklis ar alerģiju pret dzīvnieku spalvām, tas ir būtiski.

Ko vēl vajag atrunāt līgumā?

Lūdzu ieteikumus arī par jebkuru citu aspektu šajā kontekstā.

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

Cik daudz to apmēbelēt?
Man ir tikai iebūvējamā virtuve. Pārējais tukšs bez mēbelēm un citas sadzīves tehnikas. Man mierīga sirds un mana izīrētāja pieredze liecina, ka ir pietiekami daudz īrnieku, kas vēlas tikai telpas. Kuriem pašiem ir viss- skapji, gultas, veļasmašīna uu. Un tie ir laimīgi atrast tukšu dzīvokli bez izīrētāja hlamiem. Un man pašai liekas, ka tie, kuriem pašiem kaut kas pieder, citādi izturas pret dzīvokli. Viņi zin, kā tas ir, kaut ko nopirkt, par to rūpēties.

Aizkari bija, lampas arī, jo iepriekš paši tajā dzīvojam. Bet šobrīd īrnieki ir pielikuši savus aizkarus un savas lampas.

prasīt īrniekam apdrošināt īrnieka civiltiesisko atbildību?
Šāda punkta nav.

Cik mēnešu depozītus tagad ņem - 1 vai 2?
Es prasīju vienu. Deklarēties ļauju, bet viņi paši nevēlas.

Ievice
Te pēdējos gados bija 2 tēmas par izīrēšanas padomiem un kļūdām.

Apdrošināšana, arī īrnieka atbildības - tas ir pats galvenais un obligāti.

Un jābūt ļoti labam sastādītam profesionālam līgumam.

Par pārējo nav daudz laika rakstīt.

Jauns un ar jaunām mēbelēm dzīvoklis noteikti ir jāliek augstā cenu kategorijā, nevis vidējā...

ateni

Es arī gāju šitam visam cauri.

Es neizīrēju jaunu dzīvokli ar jaunām mēbelēm, un tas nav Rīgā, bet vairāki punkti ir svarīgi visiem vienādi, neskatoties kāds un kur dzīvoklis tiek izīrēts un kādā cenu kategorijā.

Man ir jurista sastādīts līgums. Nav mega sarežģīts, bet ar svarīgākajiem punktiem gan.

Ir pieņemšanas nodošanas akts, kur ir viss svarīgais uzskaitīts .

Dzīvokli apdrošināju pati par saviem līdzekļiem.

Līgumā var un vajag iekļaut punktu, ka izīrējat īrniekam bez dzīvniekiem, tās ir Jūsu tiesības.

Pieņemsim Dānijā īrējot nieka istabeli tiek maksāts 1500-2000 eur depozīts,( tas atkarīgs no istabales glaunā stāvokļa), un, ja īrnieks apskādē sienas, mēbeles vai ko cītu, tad izīretājs no šī depozīta noņem konkretās skādes nodarītos zaudējumus, izņemot dabisko nolietojumu.

Veiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

mahanta

Īrnieka cta neprasītu, pa lielam pilnīgi pietiek ar īpašnieka cta. Ja nu akurāt kas vēl pēkšņi gadās, tam domāts depozīts. Es prasu par 2 mēnešiem.

Papildināts 21.01.2023 20:00:

O jā, pieņemšanas nodošanas akts obligāti, ar foto.

Experience is a wonderful thing. It enables you to recognize a mistake when you make it again.

nikii

Ievice
Es apmēbelēju pilnībā, lai īrnieks nesot iekšā/ārā savas mēbeles nenodauza sienas. Bet man pārsvarā ir iebūvējamie skapji, pie sienām plaukti, vecāku istabā gulta ar naktskapīšiem, bērnu istabā gulta pēc vajadzības - parastā vai divstāvīgā, divi rakstāmgaldi (bērnu istabā regulējamais, vecāku parasts). Televīzors karājas pie sienas un pie sienām pāris plaukti

Virtuvē darba virsmu lieku Dekton, nesabojājama, lai kā koptu vai nekoptu. Matračiem pāri matraču aizsargus, aizkaru vietā ir žalūzijas.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Spulgacite

Ievice
Mēs novembrī izīrējām 2 istabu dzīvokli pēc kapitālā remonta. Cena 350 eiro. Iebūvēta kvalitatīva virtuve, lampas, tas arī viss. Paņēmām mākleri pēc brāļa ieteikuma. Atrada jaunu pāri, liekas, ka ļoti sakarīgi.

Papildināts 22.01.2023 12:24:

nikii
Pa cik tu izīrēji? Mēs tā parēķinājām, ka ja grib apmēbelēt sanāk lielākas investīcijas, tādēļ palikām tikai pie iebūvētas virtuves.

Papildināts 22.01.2023 12:27:

Ja paņem mākleri, baigi ērti, nav jābrauc pašiem izrādīt dzīvokli, par līgumu arī viņš parūpējas, atlika tikai to izlasīt, šo to papildināt un jā, obligāti, pieņemšanas-nodošanas akts.

Ievice
Man būtu liti daudz ko teikt, bet rakstīt sanāks par garu, pie tam ar manam kļūdām...

Uzraksti man, es vai un ierunasu watsappa , vaj vnk piezvani

Ievice

lutekle
Paldies, nosūtīju cāļpastu. Gaidīšu whatsapp audioziņas.

Vēl jautājums ir par īrnieka meklēšanas kanāliem - ss.lv tagad joprojām ir visejošākais portāls? Kur vēl? Facebook jā vai nē.

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

nikii

Spulgacite
Mums ir vairāki dzīvokļi, un cena mainās no projekta, atrašanās vietas, istabas skaita un citiem faktoriem. Piem, lietuvietis 3 istabas iet pa 350 eur, viss ir diezgan palietots. Viens cits jaunais projekts 2 istabas, sava autostāvvieta, ar visu diezgan jaunu, pa 920 eur.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433699