Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu pieredzējušu izīrētāju padomus

Ievice

Ievice

nikii
Tu noteikti zini, ja tikko izīrēji - ieņēmumiem no īres maksas nodoklis tagad ir 10%? Vai īres ieņēmumiem vajag atsevišķu kontu?

Papildināts 22.01.2023 13:27:

nikii
jaunais projekts 2 istabas
Tas ir dzīvē 2 istabas plus dzīvojamā istaba ar virtuves zonu vai 1 istaba plus dzīvojamā istaba ar virtuves zonu? Kā to raksta sludinājumos par istabu skaitu, ja dzīvojamā istaba kopā ar virtuvi?

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

nikii

Ievice
mums ir reģistrētā darbība, jo ir vienmēr ko iesniegt izdevumos un mums kopumā šis sanāk izdevīgāk. Mana mamma ir grāmatvedis, tā arī visu sakārto saistībā ar vid. Bet nereģiistrētiem cik zinu ir tie 10 %.

Divas istabas- viena kopā ar virtuvi, otra guļamistaba. Parasti īrnieks ļoti labi zin, ka virtuve atsevišķi no istabas ir vecajos projektos. Ja ir norādīts jaunais projekts, tad virtuve nebūs atsevišķi.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Ievice
Es nemeklēju ss.lv. Nepatīk, ka jāmaksā.

Meklēju feisbukā. Patīk, ka uzreiz redzu, vārdu, uzvārdu, profilu. Rodas priekšstats ar ko būs darīšana.

Papildināts 22.01.2023 16:01:

nikii
Parasti īrnieks ļoti labi zin, ka virtuve atsevišķi no istabas ir vecajos projektos. Ja ir norādīts jaunais projekts, tad virtuve nebūs atsevišķi.
Ir dažādi. Man arī ir jaunais projekts, bet virtuve ir atsevišķi.

Ievice

Droši vien muļķīgs jautājums. Izīrētājam paliek savs atslēgu komplekts ārkārtas gadījumiem? Un vai pēc katra īrnieka maina atslēgas?

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

Dzeltenacielava

Vai varat, lūdzu, ieteikt mākleri izīrēšanai?

Ievice
Izīrētājam paliek savs atslēgu komplekts ārkārtas gadījumiem?
Jā, man paliek savs komplekts.

Un vai pēc katra īrnieka maina atslēgas?

Nemainu.

nikii

Ievice
Izīrētājam paliek savs atslēgu komplekts ārkārtas gadījumiem?
Jā.

Un vai pēc katra īrnieka maina atslēgas?
Tas kā īrnieki vēlas. Man ir programējāmās slēdzees, līdz ar to serde paliek tā pati, jāmaina ir tikai atslēgas.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Neizīrēju, bet ja ir parastā slēdzene, kur atslēgu var jebkurā brīdī aiziet pievīlēt darbnīcā un uztaisīt kopiju, tad pēc īrnieku aiziešanas es noteikti mainītu. Tu nekad nevari zināt, kas tie konkrēti ir par cilvēkiem, varbūt tur visu laiku mainās "piegulētāji/-jas", varbūt tur pusaugu bērnam visādi nāk, varbūt tur kāda nesmuka šķiršanās pa vidu utt utt. Tik pat labi tur 20 kopijas uztaisītas un nokļuvušas jau sazin kur.

Labāka alternatīva mūsdienās būtu kādas modernākas atslēgas, kuras nevar tā vienkārši aiziet uz parastāko darbnīcu un pievīlēt. Attiecīgi, tad ir iespēja izkontrolēt cik to atslēgu tiešām ir. Tad arī nebūtu vajadzība katru gadu mainīt slēdzenes.

Spulgacite

Dzeltenacielava
Uzraksti pm

Kāpēc pieņēmums, ka īrnieki bieži mainīsies? Manējais dzīvo jau 6.gadu. Pirmkārt, uzskatu, ka lai nav ņemtne, jāīrē caur paziņām, attiecīgi uzticības līmenis lielāks (neesmu tur visu šo laiku bijusi), otrkārt, neuzskrūvēju cenu, lai arī īrniekam ir izdevīgi (un man, jo negribu ņemties ar jauniem īrniekiem, atslēgu maiņām, kosmētiskajiem remontiem utml).

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433699