Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu pieredzējušu izīrētāju padomus

Ievice

superliime

Atgriežoties pie sākuma jautājumiem par to, ko sagaida īrnieks. Īrnieki protams ir ļoti dažādi, mēs šobrīd esam īres dzīvokļa meklējumos. Līdz šim dzīvojām katrs savā dzīves vietā, vīrietis īrēja, man ir savs. Savu dzīvokli plānoju izīrēt, tāpēc mēbeles, ko vest uz jauno dzīves vietu nebūs daudz.

Līdz ar to mums ir izkristalizējies, to minimumu, ko mēs šajā situācijā sagaidām no potenciālā dzīvokļa. Noteikti lai ir kvalitatīva virtuve, ar trauku mašīnu, veļas mašīna, un ļoti vēlams, ka tomēr ir tie iebūvējamie skapji. Pārējo plānojam paši, kaut vai arī no tāda aspekta, ka nav tad visu laiku jāsatraucas, vai kaut ko nesalauzīsim vai nesabojāsim.

Lampu abažūri nav būtiski, reizēm var gadīties, ka uzstādat tādas lampas, kas atbaida potenciālo īrnieku Tas starp citu arī par mēbelēm vispār. Bijām skatīt tādu dzīvokli, kur it kā remonts puslīdz ok, dzīvokklis tobrīd bija tukšs, bet māklere informēja, ka saimnieks jau iegādājis stikla galdu virtuvē un baltu ādas gultu guļamistabā, kas galīgi nesakrīt ar mūsu gaumi. Toties aizkaru stangas gan ir vēlamas. Jūs taču negribētu, lai īrnieks sāk kaut ko pašrocīgi, nedod dievs, šķībi greizi urbt

Depozīta jautājums man kā īrniekam ir sāpīgs. Tā kā mēs meklējam lielu, un attiecīgi arī padārgu dzīvokli, tad prasīt divas īres maksas depozītā un plus par tekošo mēnesi ir ļoti liela summa. Vienas īres maksas apjomā vēl ir ok, turklāt, var jau vienoties, ka īrnieks iegādājas apdrošināšanu.

superliime
prasīt divas īres maksas depozītā un plus par tekošo mēnesi ir ļoti liela summa. Vienas īres maksas apjomā vēl ir ok, turklāt, var jau vienoties, ka īrnieks iegādājas apdrošināšanu.
Jaunais īres likums ļauj īrniekam nemaksāt par 2 mēnešiem, un tikai pēc tam var sniegt tiesā uz izlikšanu. Tāpēc visi sakarīgi izīrētāji prasa 2 mēnešu depozītu + samaksu par tekošo (un nereti arī par pēdējo) mēnesi.

māklere informēja, ka saimnieks jau iegādājis stikla galdu virtuvē un baltu ādas gultu guļamistabā, kas galīgi nesakrīt ar mūsu gaumi.
Un kā tu zini, ka tas atbilst patiesībai? Pajautāji īpašniekiem? Varbūt māklere gribēja, lai jūs izvēlaties to dzīvokli, par kuru viņa var dabūt lielāku komisiju?

MioMioMio

Esmu izīrētājs mazam dzīvoklītim, tas ir pilnībā mēbelēts. Par lielākiem nezinu, neesmu ne izīrējusi, ne īrējusi, bet vismaz šim man šķiet, ka noder visas mēbeles, max varētu diskutēt par guļammēbeli vai labāk lai ir vai īrnieks pērk savu (tas, protams, pie nosacījuma, ka mēbeles ir saliktas ar kaut kādu jēgu un tur iederīgas, nevis vienkārši kaut kādas, ko žēl izmest ) Arī interesenti, tad, protams, zvana tādi, kam patīk, ka viss jau ir, bet nu tas jau redzams pēc sludinājuma, kāds ir dzīvoklis.

Pēc iespējas vairāk viss savs saprotu galvenokārt gadījumos, ja ir mazi bērni, suņi utt. kategorijas, kam nelabprāt izīrē iespējamo bojājumu dēļ. Tad visiem mierīgāk un drošāk, ka mēbeles pieder īrniekam.

Bet citādi - neredzu plusus tukšajiem dzīvokļiem. Man šķiet, īrēšanai viens no lielajiem plusiem, ir, ka viegli vari vajadzības gadījumā pārvākties citur, 3x nejaucot un neliekot kopā skapjus (kam šādas darbības nenāk par labu), nestaipot apkārt ledusskapjus utt. Arī aizkari un lampas man šķiet pašsaprotami, ka ir jau. Ja ļoti gribēs, nomainīs, bet es negribētu to visu pirkt, ja neplānoju tur 10 gadus dzīvot. Vienkārši neitrālus, kas derēs vairumam, un būs labi. Ko pēc tam ar tiem aizkariem? Logu platums un skaits citā dzīvoklī nebūs tāds pats, griestu augstums var atšķirties. Ko ar savu plīti un ledusskapi, ja parasti tomēr ir virtuve ar iebūvētu tehniku? Katrā dzīvoklī arī nederēs vienāda veļasmašīna, vienāds skapis utt. Nu, kad vienreiz padzīvo tukšā dzīvoklī un to visu esi sapircis, tad, protams, nākamos arī meklē tukšus, lai būtu, kur to visu likt

Papildināts 08.02.2023 21:19:

Jo vairāk īrnieks visu pērk savu, jo vairāk viņam būs nepieciešams veikt visādus urbumus. Gribētu, lai viņš savas pieliktās stangas izvācoties noņem un paliek caurumi? Tāpat plaukti, skapji un vēl viskaut kas stiprinās pie sienām. Es labāk pēc iespējas nodrošinu visu pati.

Papildināts 08.02.2023 21:25:

Lampu abažūri nav būtiski, reizēm var gadīties, ka uzstādat tādas lampas, kas atbaida potenciālo īrnieku
Es, piemēram, nemāku pati mainīt Ja īrētu un būtu ļoti briesmīga, sauktu meistaru mainīt, bet par visādām parastām (piem. teju jebkura IKEA lampa), noteikti būtu priecīga, ka jau ir, un man nav par to visu nomaiņu jāmaksā.

2 drošības depoziti, ja irniekam mazi berni vai dzivnieki. Nojajumu risks tomer lielaks. Bet lauju samaksat 2 maksajumos

Es jau gadiem izīrēju tukšus dzīvokļus, par pieprasījumu nesūdzos. Galvenais pluss - man mazāk problēmu ikdienā. Kas man ir ļoti svarīgi, jo citu darbu un pienākumu netrūkst, kuri patīk vairāk vai kurus darot es varu vairāk nopelnīt kā risinot dažās dzīvokļu saimnieciskas/remontu lietas. Kādam noteikti sagādā prieku izvēlēties lampu un dīvānu īres dzīvoklī vai organizēt jaunu ledusskapi, bet man, diemžēl, tas ne pārāk, tādēļ labāk lai paši īrnieki to dara. Kas vēl pozitīvi - īrnieki reti mainās, mazāk remonti jāorganizē, utt.

Par urbumiem plauktiņiem nestresoju, ja ģimene pie manis dzīvo >10 gadus un tad aiziet, tāpat pēc tam būs jāpiešpaktelē un jāpārkrāso. Bet tas ir viens sīks remonts tajos >10 gados.

Ievice

Li
Iebūvētā virtuve ir? Un no tehnikas kas?

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

Iebūvētās virtuves ir, bet vairākos dzīvokļos sliktas (jo ļoti sen liktas, kad vēl nebija normālu īres ienākumu). Kad īrnieki mainīsies, būs jāmaina. No tehnikas nekā nav(izņemot plīti virtuvē), pat veļasmašīnas nav. Tāpēc arī īre man ir zemāka.

Pilnībā aprīkot dzīvokli un uzturēt to labā stāvoklī - tas netikai dod iespēju uzlikt lielāku īri, bet arī prasa papildus līdzekļus un laiku (un nervus...).

Pēdējās izmaiņas: Li, 11.02.2023 18:07.

Viss atkarīgs no sava budžeta. Pa lielam, ja dzīvoklis tev iet kā tikai izīrēšanai, tad es neieteiktu iespringt uz pašu dārgāko, jo gadās, ka kaut ko salauž un var nākties dārgi par to maksāt. Ja raksti, ka dzīvos ģimenes loceklis, tad svarīgi saprast, kad tad viņš tur ievāksies un attiecīgi tad arī saprast, kādas mēbeles likt. Bet paredzu, ka tas prasīs vismaz gadu, tādēļ iesaku uz mēbeļu cenām neforsēt, toties ieliec dzīvoklī visu nepieciešamo, pat aizkarus. Traukus sagādās katrs pats, tāpat arī segas un visus pārējos pričendāļus, jo principā daudziem viss kas vajadzīgs ir mēbelēts dzīvoklis. Turklāt, ja izdosi uz īri nemēbelētu, tiem īrniekiem būs vienalga, vai tās sienas pirms nedēļas līmēji ar tapetēm vai pirms gada - atklapēs tev visus stūrus ar tām savām mēbelēm, cilvēki kļūst pavirši, kad runa iet par kāda cita mantu.

Virtuvē uz iekārtu arī neforsētu līdzekļus, pasūti saliekamo iekārtu kaut no mūsu pašu 220 mājaslapas un tev viņa atpelnīsies ātri vien. Protams, īres maksu tādā gadijumā nevarēsi uzsist kosmosā, bet tas kas tur dzīvos griezīs to desu kur gribēs un vienalga cik dārga tev tā virsma.

Īres līgumā iesaku katru mēbeli atrunāt. Respektīvi katras mēbeles stāvokli, ja ir kādi defekti tad tos piefiksēt arī šajā līgumā un norādīt arī attiecīgi kur kas atrodas un kāds ir izcenojums apmaksai, ja salauzta.

Ievice

liidumniece
Ģimenes loceklis dzīvos pēc īrnieka. Grūti saprast, vai ir cerība, ka virtuve saglabāsies lietojama, ja būs laba, vai necerēt. Dzīvoklis ir jauns, galīgus lūžņus virtuvē izstellēt arī it kā tādēļ nebūtu atbilstoši. Mēģinu saprast, kur ir tas vidusceļš. Par iebūvējamo skapi koridorā un guļamistabā domāju, vai vajag. Ledusskapi vai vajag.

Papildināts 11.02.2023 22:35:

Atrunāt izcenojumu salauztām mēbelēm ir ierasta prakse?

Papildināts 11.02.2023 22:36:

Iepriekš bija viedoklis, ka cilvēki ar savām mēbelēm un tehniku ir saudzīgāki pret īres dzīvokli.

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

MioMioMio

Li
Izklausās labi. Un tad jau arī labi, ka pieprasījums ir. Nez, maziem dzīvokļiem arī pieprasījums tukšiem? Jā, ja nodzīvo 5+ gadus, man noteitki nebūtu žēl kaut ko piešpaktelēt, bet to jau nekad nevar zināt, ka dzīvos tik ilgi.

Virtuvē uz iekārtu arī neforsētu līdzekļus, pasūti saliekamo iekārtu kaut no mūsu pašu 220 mājaslapas un tev viņa atpelnīsies ātri vien.
Nepiekrītu, ka vajag ņemt kaut kādu galīgi lēto poļu, netaisa jau uz pārdošanu, pašai būs jādarbojas ar dzīvokļa uzturēšanu. Sāks kaut kādas eņģes ļodzīties un īrnieks zvanīs, lai tu pielabo. IEspējams, uz nākamo īrnieku jau būs nesmuka. Protams, lieki šiku arī nevajag. Es domāju, ka, piemēram, tāda no AttēlsR materiāliem būtu pilnīgi ok un pietiekami kvalitatīva (daudzas firmas taisa projektus no viņu detaļām). Kaut kas no IKEA, ne pats lētākais, arī noteikti der, bet tās sērijas nepārzinu.

Atrunāt izcenojumu salauztām mēbelēm ir ierasta prakse?

Neesmu neko tādu nekad redzējusi. Tādām parastām mēbelēm tā savērtēts, cik eur kas, mani laikam atbaidītu kā īrnieku. Atkal, ja būtu kaut kādas ekskluzīvās, palūgtu, vai nevar tad tās aizvākt. Negribētu par ko tādu uztraukties. Manā līgumā kā reiz ir, ka pieļaujams saprātīgs dabīgais nolietojums.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433699