Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu pieredzējušu izīrētāju padomus

Ievice

Es saprotu, ka gribi nošaut divus saķus ar vienu šāvienu, bet viss būs atkarīgs no tā, ko tu tajā dzīvoklī ielaid. Un nevienam nav uz pieres rakstīts, sačakarēs tev tur to dzīvokli vai nē.

Par 220 es minēju ar domu, ka pat ja nebūs lietojama, nebūs žēl nomainīt jo maksās salīdzinoši kapeikas un atpelnīs ātri. Lai gan visos dzīvokļos ir ieliktas šīs iekārtas, iet jau septīto gadu un viss normāli.

To izcenojumu var nelikt. Man kā cikvējam kas nāktu īrēt tas būtu tieši tas, kas patiktu - viss smuki atrunāts. Pati esmu pat īrējusi vienu dzīvokli, kurā bija šāds līgums. Ja negrib likt ciparus, ieliec vienkārši nolietojumi un viss. Turklāt īrnieki nereti mēdz aiznesties pie izvākšanās ar kādu tavu mantu, saraksts palīdzēs pašai saprast, kas ir tavs.

Es balsoju par pilnīgu mēbelēšanu ar visiem skapjiem.

Respektīvi katras mēbeles stāvokli, ja ir kādi defekti tad tos piefiksēt arī šajā līgumā un norādīt arī attiecīgi kur kas atrodas un kāds ir izcenojums apmaksai, ja salauzta.

Cik īres līgumi redzēti, nekas tāds nav bijis. Neīrētu pie tāda izīrētāja.

Manā līgumā kā reiz ir, ka pieļaujams saprātīgs dabīgais nolietojums.
Manā arī.

Turklāt īrnieki nereti mēdz aiznesties pie izvākšanās ar kādu tavu mantu,

Vēl viens iemesls, kādēļ izīrēju tukšu.

Man liekas, ka šādā gadījumā vislabāk ieguldīt ir labos pamatos, ko pēc tam viegli salabot/aizstāt kādu detaļu. Nu kā ar sienām -vieglāk taču uzturēt krāsotas nevis pārlīmēt tapetes. Es noteikti ka liktu virtuvi pēc iespējas standarta izmēros, bet kvalitatīvu , necenstos aiztaisīt kādu stūri ar dīvaina izmēra skapi, bet visu max viegli maināmu.

Bet jā, vajag izmirst par to, ka kādu nodosi, tādu saņemsi pēc pāris gadiem. Remonta izmaksas jāierēķina īrē, nevajag visu īri uztvert kā pliku peļņu.

Astoņmizu zobgrauzis

Ievice
virtuvi ierīkotu, bet skapjus un veļasmašīnu gan nepirktu. Ledusskapi laikam jā, jo piederas pie virtuves un no nerūpīgākas lietošanas tas necietīs kā veļasmašīna (un nav arī tāda gaumes lieta).

Mēbeles ja ir, tad atstātu, bet vāktu prom, ja negribētos, ka nolieto. jo mazāk, jo mazāk iespēju diskusijām, ka kkas jau iet pāri normālam nolietojumam.

man gan gribas pajautāt, cik tieši ilgi gribi izīrēt. Gads nav ilgi. Tad man kā īrniekam gan negribētos pirkt veļasmašīnu un mēbeles. Bet nu, domāju, pa lielam jādara, kā ērtāk un ar mazāk izdevumiem tev.

Papildināts 12.02.2023 10:16:

precizēšu - skapjus pirkt negribētos. Sīkumi, matracis, dīvāns - to jau labāk pašiem īrniekiem savus.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Ievice

Vai īres līgumos neraksta, ka atdod tādu, kā saņem. Resp., ka beidzoties īres līgumam īrnieks nokrāso sienas?

Papildināts 12.02.2023 10:19:

Astoņmizu zobgrauzis
Iebūvētos skapjus arī nē?

Papildināts 12.02.2023 10:20:

Li

Īrniekam nevar prasīt nokrāsot sienas līguma beigās?

Papildināts 12.02.2023 10:23:

Astoņmizu zobgrauzis
Ja paveiktos ar īrnieku, apm. 5 gadus.

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

Kad īrnieki vācas ārā no dzīvokļa, viņi vairāk fokusējas uz jauno dzīvesvietu, tas kas paliek - vairums satīra, bet, lai tur veiktu remontu, jābūt ļoti apzinīgai personai. Un ko darīsi, ja nenokrāsos -sūdzēsi tiesā? Lieka nervu čakarēšana.Es labāk pati organizēju krāsošanu, lai nav tjap ljap ar nepiemērotu krāsu.

Astoņmizu zobgrauzis

Ievice
skapjus būvētu, ja man būtu ērtāk to izdarīt šajā brīdī, nevis pēc tam. Un ja būtu ar mieru, ka pēc tam tie skapji gluži kā jauni nebūs. Parasts nolietojums ir normāls; PN aktā mēbeli var ierakstīt, bet, ja mēbele nav salauzta un tā sabojāta, ka vairs nepilda funkciju, tad nekādi "izcenojumi" nebūs spēkā

Remontus arī nemēdz prasīt, bet gribēt, lai sienas nav sabojātas, gan ir normāli. Īrnieks vai nu pats nodrošina, ka tās ir tādas, kā bija, vai nu nedabū depozītu atpakaļ.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Kas ir tava mērķauditorijai? Kādas ir tās vajadzības? Tām tad arī pielāgo savu piedāvājumu.

Ievice
Īrniekam nevar prasīt nokrāsot sienas līguma beigās?
Tev to vajag? Nokrāsos kaut kādā tizlā krāsā pavirši.

Man mammai tā bija- vienojās, ka kaut ko krāsos, remontēs. Tīrās šausmas tur bija beigās- šķībi, greizi, ķep, ļep. A ko pateikt- izpildīts ir.

MioMioMio

Vai īres līgumos neraksta, ka atdod tādu, kā saņem. Resp., ka beidzoties īres līgumam īrnieks nokrāso sienas?
Vienu tādu gadījumu zinu, kur tas ir līgumā, tā visa ir īres māja un īrē no juridiskas personas. Privātajiem neko tādu nezinu, un, jā, ja dzīvoklis ir labā stāvoklī, noteikti negribētu lai kāds izremontē "jo vajag". Tonis, kvalitāte u.c. faktori. Pēc mūsu līdzšinējās pieredzes viss nemaz nebija jākrāso, krāsotajām sienām ar špakteli un krāsu pāris sīkumus pielabojām un viss, neko neredz. Kā reiz man līgumā ir, ka īrniekiem aizliegts krāsot sienas, nevis vajag

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433699