Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu pieredzējušu izīrētāju padomus

Ievice

Kā noteikt adekvātu īres maksu dzīvoklim. Pēc kā jūs vadāties.

Papildināts 15.02.2023 09:15:

2istabu dzīvoklis Mārupē- Zemturu namos Pa cik varētu iet?

Everyday
Paskaties sludinājumu portālos, par cik līdzīgi dzīvokļi tiek izīrēti. Nu un tā objektīvi apskati savu- kādā stāvoklī, ar/bez mēbelēm utt.

Jautājums par komunālajiem. Autore norāda, ja komunālos par elektrību, gāzi, namu pārvaldnieka rēķinu samaksā pats īpašnieks, tas tiekot aplikts ar IIN. Kāpēc? Vai patiešām tā tas ir?

Aija_11

Vēlētos dzirdēt pieredzi no izīrētājiem, kas izīrē nevis dzīvokli, bet gan māju.

Tā kā mājai pieguļ arī lielāks vai mazāks zemes gabals, tas katrā gadalaikā pieprasa arī attiecīgu apsaimniekošanu, piemēram, zāles pļaušanu, lapu grābšanu, sniega tīrīšanu, ielas slaucīšanu u.tml.

Vai ar šāda veida apsaimniekošanas darbiem nodarbojas īrnieki, kādi pakalpojumu sniedzēji vai jūs paši? Saprotams, ka dzīvokļu izīrētājiem šādu problēmu nav, jo šādus darbus veic daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs.

Ja īrnieki ar to nenodarbojas, skaidrs, ka tas ir jādara kādam pakalpojumu sniedzējam vai pašam izīrētājam, un tas rada papildus izmaksas.

Vai šādā situācijā īres līgumā apsaimniekošanas maksu vajadzētu izdalīt atsevišķi (un pieprasīt regulāri, ik mēnesi vai pēc nepieciešamības, pēc fakta) vai jau uzreiz ietvert īres maksā?

Vai tomēr labāk vienkārši īres līgumā atrunāt, ka par mājai pieguļošās teritorijas kārtības un tīrības uzturēšanu ir atbildīgs pats īrnieks?

Gaidīšu jūsu pieredzes stāstus, padomus, ieteikumus.

Paldies!

Pašam pieredze nav, bet draudzenes radinieki pavisam nesen īrēja māju. Nezinu vai līgumā bija speciāli atrunāts, bet nu uzkopšanas darbus darīja paši. Vienīgais, kur iesaistījās īpašnieks bija, kad nāca skursteņslauķis, bet tā noteikti jau kā regulāra darbība par kuru īpašnieks grib būt drošs, ka izdara. Līdzīgi būtu, piemēram, ar apkures katla regulāro apkopi.

Pašiem tīrīt vai saukt kādu firmu, kas to dara būs diezgan padārgi, jo nu paskatāmies no praktiskās puses. Ja uznāk ziema, tad var būt nepieciešamība sniegu tīrīt praktiski katru dienu, ja nedzīvo pavisam laukos, tad parasti arī būs pašvaldības prasība notīrīt ietvi utml. Ar zāles pļaušanu līdzīgi - ja negribi, lai aizaug un tomēr ir smuks zālājs, tur jau tas ir jādara regulāri, it īpaši maijā, jūnijā, kad tas parasti notiek aktīvāk.

Personīgi es teiktu, ka zāles pļaušana, sniega tīrīšana un tamlīdzīgas lietas būtu liekamas līdzīgās kategorijās, kā grīdas, logu mazgāšana pašā māja. Bet nu citiem varbūt citi uzskati, tāpēc gan jau vajadzētu ielikt kādu punktu līgumā, ka ir pienākums uzturēt teritoriju kārtībā. Es teiktu tā - ja īrnieks negrib neko darīt un grib visus privātmājas bonusus bez uzturēšanas darbiem, tad cenai arī attiecīgi jābūt tā teikt "premium", ņemot vērā cik maksā regulāra zāles pļaušana un sniega tīrīšana ziemā kā ārpakalpojums.

Kukurznīte

Aija_11
Autore norāda, ja komunālos par elektrību, gāzi, namu pārvaldnieka rēķinu samaksā pats īpašnieks, tas tiekot aplikts ar IIN.
Man liekas, ka tas ir atkarīgs, kā tiek uzskaitīti izdevumi-ienākumi. Bet te labāk būtu kāda grāmatveža/des padoms. Esmu noslēgusi līgumu par dzīvokļa izīrēšanu. Pati maksāju visus rēķinus un tad piestādu īrniekam rēķinu. Attiecīgi pašnodarbinātā kontā ienāk pilna summa, bet izdevumos es ielieku visus apmaksātos rēķinus. Līdz ar to IIN jāmaksā tikai no tās summas, kas ienāk par kā īres maksa.

Izīrējam mēbelētu īpašumu, laikam tāpēc arī nāk attiecīgi īrnieki, viņiem labākajā gadījumā pieder kafijas automāts. Ir tādi, kas pat traukus ir prasījuši. Ja tas ir būtiski, tad izīrējam pa dārgo.

Papildināts 30.05.2023 09:35:

Pat ja nav mēbeļu, jārēķinās, ka pēc katra īrnieka būs kkas jāpiekrāso, par to naudu neņemam nost, jo tas ir parasts nolietojums. Mēbeles neviens nekad nav sabojājis.

Dzeltenacielava

Ilgstošie izīrētāji - vai šogad ceļat īres maksu? Ja jā, tad vidēji par cik %? Kāpēc?

bet izdevumos es ielieku visus apmaksātos rēķinus. Līdz ar to IIN jāmaksā tikai no tās summas, kas ienāk par kā īres maksa

Nu bet tad ir jāmaksā pilnais IIN nevis 10%.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433699