Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Chiepina

AUDZĒT PUĶES KRĀŠŅUMAM NOZĪMĒ IZDAIĻOT ZEMI AR MĪLESTĪBU!

Dārzeņu diskusija jau mums ir gadu no gada, gribās atsevišķu arī par dārza skaistāko daļu- ziediem, lai domu graudi, vērtīgas pieredzes atziņas un ieteikumi bagātina šo diskusiju.

Runājam visu pēc savas pieredzes.

sēšanas laiki (kurā mēnesī)

kā pareizi sēt.. sēkliņas apbērt, neapbērt, tumsā, gaismā.

visu ko audzējam, kādas šķirnes, kas izsējās pats, kas pārziemo, jaunumi Jūsu dārzā, ko sējiet katru gadu, ko vairs nesējiet.

meklējam un maināmies ar sēklām, stādiem, gumiem, sīpoliem.

Tie ir tikai idejas punktiņi kā iesākt sarunu, plāpājam visu, kas uz sirds, ierobežojumu nav.


Let your smile change the world, Dont let the world change your smile.

Have a good day today, because today will never repeat.


Dianne

Chiepina
Paldies - kolosāla tēma!

Uzreiz padalīšos ar pirmo, kas "pa rokai"

Vietu gan aizņem nedaudz vairāk, bet aizvien vairākas vasaras puķītes esmu sākusi sēt kasetēs

Bildēs nokarenās petūnijas un lefkojas.

Papildināts 26.01.2023 21:48:

puķu tabakas. Šīs ir "parastās augstās" sēklas paciņā daudz, tad saberu tā pabiezāk un katru ligzdiņu apmēram šajā vecumā sadalīju 4-6 daļās un tos pušķīšus iestādīju tālāk mazajos podiņos. Nebūtu pasteigusies ar sēšanu - varetu nest uz dobi pa taisno

Papildināts 26.01.2023 21:51:

Mazajos podiņos izpiķētas petūnijas.

Petunijas esmu sējusi dažādos laikos, ideāli bija marta sākumā iesēt un pēc 2,5 mēneši - maija vidū plauka pirmie ziedi. Pēc divām nedēļām jau bija kārtīgs mākonis - tas uz 3mēneši sanāk kopš sējas.

Papildināts 26.01.2023 21:55:

Lauvmutītes kasetē sēju pa 2-3 sēkliņām. Smalkas bez gala, bet ir vērts pačubināties. Šīs arī būtu gribējušas ātrāk tikt zemītē, bet - arī pasteidzos sasēt, parstādīt uz podiņiem vairs nebija vietas siltumnīcā, tad nu nomarinēju kā ir. Lauvmutītes šajā izmērā galotņoju stādiņus, atstājot 2-3 lapu pārus. Tā veidojās kuplākas.

Tas pats ar smalklapu un citām samtenēm

Papildināts 26.01.2023 21:58:

Vienu gadu puķuzirņus sasēju šajās kasetēs, tagad sēju 11cm kantainajos podiņos. Sēju pa 2 sēkliņām un arī stādiņus galotņoju aiz kada 2-3 lapu pāra.

Papildināts 26.01.2023 21:59:

smalklapu samtenes un rudzu puķes. Tās sēju 2 mēnesus pirms Jāņiem..

Papildināts 26.01.2023 22:00:

Zemās puķu tabakas sēju pa vienai sēkliņai

Papildināts 26.01.2023 22:00:

Buenosairesas verbēnas gan sēju martā.

Papildināts 26.01.2023 22:01:

Un noteikti asteres - tās gan kādās 2 vai 3 nedēļās saaug braši stādi

Papildināts 26.01.2023 22:06:

Vēl ir tik daudz ko sēt. Klingerītes, cinnijas, vasaras dālijas - zemās un arī augstās pon-pon dālijas. Visvisādas sausziedes un vēl un vēl un vēl.

Ja vieta ļauj - man patīk sēt kasetēs - tā augi fiksāk iesakņojās un kapeiciņu ātrāk tiek pie ziedēšanas, lai arī daudzas puķes tīri labi pacieš arī sakņu plucināšanu un nav jau tā, ka tapēc ziedētu mēnesi vēlāk..

Dianne
Lūdzu dalies vēl es jau gadiem klusiņām iedvesmojos no tavas saimniekošanas siltumnīcās un vispār dārzā

Resnā Žurka

Pasakiet man priekšā. Izraku rudenī leduspuķes ar domu pārziemināt un uz pavasari pavairot. Ziemo labi, zied visu laiku. Pirmā porcija ar spraudeņiem nosprāga (ap Zeimassvētkiem nogriezu pārāk garās pīckas), ūdenī nevarēju sagaidīt saknes, dubļos nopuva. Domāju, ka vajadzēja siltākā vietā likt nevis censties gaismu nodrošināt.

Kādreiz sanāca pavisam vienkārši - sagriezu, saliku ūdenī, sāka saknes dīgt - prom uz podiem un aug atspērušies.


Dianne

Maijabeka
Paldies!

Kādā brīdī noteikti paskriešu cauri bildēm un padalīšos ar foršo (manuprāt)

Dianne

Reku tiem, kam nagi niez kaut ko iesēt jau tagad

Pērn janvāra pēdējā dienā iesētas sīkziedu atraitnītes (ragainā vijolīte) Iesēju trīs kasetes pa sēkliņai katrā ligzdiņā - ļoti mazas, nu tadi "uzpirkstenīši" - un vienu škirnīti vēl podiņa iesēju, paprovēt kā ar piķēšanu.

..tad bilde podiņā ir 11.aprīlis

Istabā ir uzstellēts "gaismas plaukts", kur gaismai izmantotas tās led lentas. (Ir arī svaiga diskusija par šo tepat "pūkainīšos"

Jā, siltumnīcu kurinu. Mamma savukārt uz savas supersaulainās palodzes dabū gatavu tiesi to pašu. 2-2,5mēneši no sēkliņas līdz pilniem ziediem smukam stādiņam. Laistot pievienoju dzeltsno kristalonu, mamma sākumā vēl zaļo.

Papildināts 27.01.2023 15:28:

marta sākumā sēju arī "smilgas". Bildē pampu zāle tiko no kasetes. Sitādus pudurīšus podojot vēl sadalu. Smilgas nekad neesmu siem piedzīvojusi, bet smuku lapu "strūklaku" savā augumā gan

Papildināts 27.01.2023 15:31:

Vēl viena kolosāla lieta ir spraudeņi! Bildē ir pļavu zeltenes spraudenītis - pirms divām nedēļām ielikts kasetē. Sie apsakņojās ļoti labi un ātri. Lai būtu pavasarī kur saplūkt spraudeņus, jau rudenī ienesu siltumnīcā kādu no puķupodiem, kur šī augusi. Pavasarī sāk pamosties un ir smukas zaļas rozītes.

Papildināts 27.01.2023 15:39:

Te turpināju spēlēties un nogriezu agrā pavasarī rozei divas pīckas (švarcvaldei), sagriesu un saspraudu. Kaut kādi divi spraudeņi gan nobeidzās. Apsakņotos pārpodoju mazajos podiņos, vēlāk 2l rožu podos. Pa vasaru pat ziedēja tagad tajos pašos podos ziemo ārā, redzēs, kas būs pavasarī. Ja izziemis, tad izstādīšu. (Kurzeme, līča puse)

Papildināts 27.01.2023 15:45:

Tā iepatikās spraudeņot, ka iegādāju vienu palielāku Smaragd tūju un saspraudu. Nu lūk - nedrīkst aizmirst par viņiem vasaras karstumā ..visu pavasari izloloju, vasarā iekaltēju un tad panīka. Vēl jau ārā stāv, bet droši vien komposts. Tā ir - jāsprauž to, kas patīk, uz tūjām īsti nav kāre..

Papildināts 27.01.2023 15:46:

Tūjām sajaucu "skujeņu kūdru" ar granti

Papildināts 27.01.2023 15:55:

Nākamais, ko saspraudu un labi sakņojas - jasmīni. Gan parastie, gan kā bildē Lemuāna filadelfs, jebšu zemeņujasmīns.

Pirmajās bildēs sagatavots spraudenītis un pirms iespraudu kasetē, šie kājas mērcē bioefekts.lv vitmīnā. Spraudeņiem zarus griežu aptuvenj jūlijā, viengadīgās pātadziņas.

Pirmspēdējā bildē ir nākamajā pavasarī jau pamodies brašulis.

Pēdējā bildē - ko viņš izdarījis pa vasaru, iestadīts 5l podā sazēlis līdz jostasvietai

Papildināts 27.01.2023 15:58:

Kaut kur fonā arī pavīd spraustas lavandas - par tām pat neatkārtošos tās arī esmu spraudusi pavasarī griezot zariņus no krūma, kurš jau aug siltumnīcā, gan vasarā, ap jūliju no jaunajiem dzinumiņiem.

Papildināts 27.01.2023 15:58:

Lai izdodās!

Papildināts 27.01.2023 16:02:

Vēl tādi brangāki spraudeņi, bet bez bildēm ir sarkanie pūpoli - tiem kārtīgu sprunguli zemē ieksā vai arī vieni ūdensspainī sadzina saknites, tad sastādīju. Šogad jau veidošu smuku formu.

Dīķī sasakņojusies guļ arī tā "čirkainā" lazda. Dažus zariņus arī saspraudu siltumnīcā kopā ar bārbelēm....

Siltumnīcā ziemojošie spraudumi jāapsedz ar sniegu, ja tāds ir... ja ne, jālūko lai nav sauss un ar agrotīklu vai kas nu kuram, lai neizsalst.

Lai izdodās!

Chiepina

Dianne

Lasīju ar smaidu, Jums arī patīk darboties un eksperimentēt. Spraudeņu un sēklu lolojumi silda sirdi vēl stiprāk, kā vienkārši nopirkts stāds, īpaši vēl, ja tas ir kādā pilsētas apstādījumos vai puķu dobē ieslīdējusi sēkliņa, zariņš Bildes kolosālas, viss tiek iemūžināts.

Resnā Žurka
Ziemā parasti jau viss slikti apsakņojas, jo vairāk ir tāds kā miera periods, spraudeņus drīz būs labi ņemt- februāris, marts un likt uz reiz mitrā kūdrā nevis ūdenī.

Šobrīd pati caur telefonu, tad te ir grūti likt bildes un rakstīt, kursorstrīpiņa nez kur pazūd uz gariem tekstiem, tāpēc kādu dienu piesēdīšu pie datora, lai dalītos ar savu pieredzi.


Let your smile change the world, Dont let the world change your smile.

Have a good day today, because today will never repeat.

Dianne
Rozes, parastās no dārza, tā var pavairot, ja? Man viens zvērs nograuzis smuko rozes krūmu, nogriezu zariņu un ieliku ūdenī- būs saknes vai likt zemē labāk?

Resnā Žurka

Chiepina
Nu es jau arī īpaši necerēju Pēc principa - žēl izmest, varbūt sanāk, kaut auksts un tumšs. Nesanāca. Otro porciju jau jātaisa, lai ar garantiju ir.

Pelargonijas, tās kas smirdīgās ausu puķes, vispār vienkārši - iesprauž uzreiz dobē, zied un aug.Pilnīga nezāle.


Lolipops

Dianne Apbrīnojami!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787