Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Vai petūnijas drīkst jau sēt? Plānoju izmantot lampu.
pagajušogad sasēju tikai aprīli. Kautkas galīgi nebija labi, jo ziedēšana sākās tikai ap jūliju.

Dianne

hubabuba
Mana līdz šim pieredzētā "formula sēklas-ziedi" ir ap tie 3 mēneši. Rēkinu, kad vajag un kad àrā likšu, tad sēju 3mēn iepriekš. Jā, noteikti jàgaismo, lai neizstīdz. Vienu gadu biju iesējusi janvārī... rezultātā ir ļoti sakuplojuši podi jau martā/aprīlī, ārā vēl atstāt nevar.

Daudz aizņem vietas, aprīlī atstāju nekutināmajā siltumnīcā, jo petūnijas vispār pacieš arī vēsāku, bet nu nav tā, ka tas viņām "sapnis"

Papildināts 28.01.2023 15:13:

Lolipops
paldies!

Dianne!

Nu super dărzniece!Turpini mūs priecēt gan ar skaistām bildēm, gan aprakstiem!Gaidīšu reportāžu par vītola formēšanu.Pērn ieaudzēju 5 zariņus, tad jau šogad laikam kkas būtu jāformē.

Dianne

Dzinnn
Par rožu spraušanu.

Bildēs ir 5.marts, kad jau ir saspraustas kādu 1-2 nedēļas, domājams, jo ir salapojušas. (Ja interesē ļoti precīzi, tad jārok dārza piedaksti augšā), apsakņojušies spraudenīši ir 18.aprīlis. tātad šādi viena un divu pumpuru spraudenīši sasprausti mitrā kūdrā dzīvojot siltumnīcā ap +20°C no paša sākuma, nepārsegti, apsakņojās smuki aptuveni 1,5 mēneša laikā!

Istabā vienu gadu zuemā auklēju rožu potējumus - tiem gan toreiz gadāju, lai turās mitrums un biju salikusi plastmasas kastē caurspīdigajā, lai improvizētu siltumnīciņu. Iesaka sasprausto spraudeņu podiņu ielikt vienkārši caurspidīgajā maisiņā, lai tas mitrims labāk turās.

Apsakņojot šķirni "pa tausno" varētu būt jūtīgāka uz pārziemošanu u.c. tie potcelmi ir tie, kas iedod to izturību utt., tādēļ, par cik man šis gāmiens ar rozi bija "spēlēšanās", tad, protams, ļoti priecāšos, ja viņas būs pārziemojušas, bet ja ne, tad pieņemšu zināšanai un diži nekreņķēšu.

Papēti kadreiz tos mazo rožu podiņus bodēs! Katrā ir kadi 3-4 spraudenīši, kuri dod arī "fikso krāšņumu"

Es domājams liktu podiņā kā spraudenīšus. Tik ja istabā, tad tomēr tam podiņa zemei piejauktu perlītu vai vermikulītu, lai vairāk gaisa tiek arī saknītēm! un tad maisiņā ieksā ar visu paliknīti, kur raudzītu, lai ir nedaudz ūdens mitrumam. Jāatcerās arī par vēdināsanu un nenolokt uz aukstas pslodzes. Pufuplasta paliknīši labi līdz šim. Vienu gadu Depo iegādāju kaut ko, kas ur stingrs, paredzēts siltināšanai, tad smuki izgriezu "palodzes mēru" un stādiem bija siltas kājas.

Papildināts 28.01.2023 15:40:

Sakārdināji īstenībā esmu iecerējusi pavasarī sastādīt arī maijrozītes... paprovēšu šīs salikt arī tāpat!

Papildināts 28.01.2023 15:54:

mimarta
Paldies!

Tik uzreiz brīdinu - esmu visai bohēmiska dārzniece - patīk man dzīvot "ne pēc kalendāra, ne pēc pulksteņa" kāmēr sezona vēl tikai mostās, tikmēr te pašiverēju, kā pavasaris ieskrienās, tā noplaukstu..! Esmu "sezonāla"

Par to vītola formēšanu.

Esmu darījusi tā: pirmais gads - ir "pātaga", otrajā gadā sāk veidoties jau "asaka" - sāndzinumi. Un tad pēc gada savukārt tue sāk dzīt sāndzinumus no katras lapu vietas...

Mērķis, piemeram., ir "stumbrs ar bumbu galā" - tad stumbra daļā brauki nost pumpurus, ļaujot sānu zariem veidoties tuvāk galotnei. Pašu galotni arī - snikts nost - tas liks vairāk augt tiem sānu dzinumiem, piemēram, atstāj četrus. Savukārt šiem četriem saskaiti kateam pa četri pumpuri un atkal zara galotnīti - snikts! Tā Tev būs jau iedots "virziens" kociņam.

Pati šogad ķeršos klāt tiem sprunguļiem - viņi arī uz tā "stumbra" cītīgi gtib dzīt zariņus, tos ņemu nost, bet tie jas pa augšu pērn jau sadzinās - tiem tos pumpurus neskaitīšu, bet par mēŕu paņemšu kādu attālumu un uz visām pusēm vienādi apcirpšu. Snikts!

Man ļoti patīk ar tiem mazajiem zariņiem žubināties - tāds "pūpolu bonsai"

Papildināts 28.01.2023 16:00:

***piedošan' par drukas kļūdām, nav veiklības klausulē pa pareizajiem burtiņiem trāpīt ***

Dianne
Paldies par tik izsmeļošu atbildi!
Un apbrīnoju Tavus sējumus

Tu arī tirgojies ar stādiem? Ja jā, vai Rīgas tuvumā arī mēdz nūt?

Papildināts 28.01.2023 19:21:

Man lielākā sēšanas problēma ir vietas trūkums- palodzes ir tik cik un siltumnīca nav. Tad nu tas periods no sasēšanas līdz ārā nešanai ir mazliet sarežģīts. Pēdējos gados iepatikušās kosmejas, skabiozas un viengadīgās graudzāles. Kovida laikā uzraku pļavā mazu gabaliņu puķu dobēm un stādu visu melnajā plēvē, jo citādi es to nemūžam neizravētu
Te daži foto no pļavas puķudobes

Papildināts 28.01.2023 19:24:

Papildināts 28.01.2023 19:25:

Te mans piemājas bardaks

Papildināts 28.01.2023 19:27:

Papildināts 28.01.2023 19:30:

Un visu, kas izaug, lieku pušķos.

Papildināts 28.01.2023 19:31:

Resnā Žurka

Dzinnn
Prieks redzēt pušķi, kur floristikas bāzes lietas apgūtas!

Kā sauc to puķi, kas piemājas bardaka priekšplānā, no skata neļķei rada?

Puķe ir vainagu guntiņa, divgadīga, sasējas pati, smuka ziedu krāsa un sudrabainas lapiņas.

Floristu lietas mācījos te - https://www.floristu-skola.lv/

Resnā Žurka

Dzinnn
Paldies! Man tāda pati pieklīdusi dārzā. Vienmēr patikusi, bet nekad neviens nav iepazīstinājis

Floristu lietas mācījos te
Super! Skola ar vēsturi un labu slavu.

Dianne

Dzinnn
Šitādi bardaki Resnā Žurka to īstajā vārdā nosauca man taaaaa patīk!!! riktīgi kičīgi! Tīk man dazādi tie dārza stili, bet šādas - no skata paviršas pļavas - silda sirdi jo īpaši! Skaisti!

Arī man stādiem atvēlēta tikai viena palodze - 1m vannasistabā, tādēļ tiem stādiņiem, kam agrāka sēja izaudzēšanai - ir uztaisīts balts plaukts un ar papildus gaismu. Principā viņš var stāvēt arī tumšākajā kaktā, bet saulite tomēr ir saulīte, tādēļ ir pēc palodzes mēriem. Par ko tādu kā "stādu plaukts" ko ērti novietot loga tuvumā, pat ne uz palodzes - vērrs padomāt. Var pielāgot arī jau ko gatavu no mēbeļu veikala..

Stādus pamatā sasēju sev, pēc savas gaumes un patikšanas un izstādot pa savām pļavām, apstādot dārzus omēm, radiem, draugiem un citiem labiem cylvākiem, to kas "paliek pāri" tad arī mēdzu piedāvāt caur fb vai kā tā. Esmu galīgi "netirgotāja" pēc dabas, bet šis, lai arī nedaudz - simboliski kaut ko atnes atpakaļ "dārza budžetā" Dārzs pats sevī iegulda, tāteikt un šī vēl viena laba lietiņa - iemainīt vai ietirgot Jā, esmu "špagatā" Rīga-Engures meži un uz Baldoni ciemā pie vecākiem!

Papildināts 28.01.2023 21:18:

Tā, skatos bildēs un uzprasos - vai tas ko es tur saskatu tajā visā pa vidu ir tā kolosālā lielā magone?!! Pēc tām man kāre - gribu arī tās ieviest dārzā!

Dianne
Paldies, jā bardaks ir mana specialitāte- domāju, ka jāievieš kārtība, bet viss tik smuki sasējies, ārā plēst žēl, tad nu ir tāds bardaciņš. bildē ir parastā viengadīgā magone, bet man ir daudzgadīgā Austrumu magone. Pēc manas pieredzes, šitās labāk sēt vai dabūt iepodotas, jo ir gara mietsakne un neiet labi ar ieaugšanu. Bet varēšu arī padalīties ar stādiņiem, jo izskatās, ka pie Tevis pat slotaskāts ieaugsies

Papildināts 28.01.2023 21:41:

Resnā Žurka
Jā, skola labākā. Arī esi mācījusies?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787