Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Dianne

Dzinnn
Vēl, ja nav siltumnīcas, bet vieta ļaujās - uzroc nākošo dobi izveido lecekti! Saspraud zemās arkas un agrotīklu pāri! Būs kur rūdīt sējumus iznesot ar visu kastīti/podiņu vai nākot jau siltākam - sasēt turpat! Pēcāk, kad sitais bērnudārzs "palaists pasaulē", nosacīti brīvo vietu izmanto kā dobi!

Kad nesu atraitnīšu podiņus ārā rūdīties uz vienu no "kastu dobi", tad tur tā arī daru - saspraužu arciņas - seeeen Depo gadātas plastmasas trubas (tievas, ap 2,..m) vai arī sagriežu purviņā alksnu vai kārklu pīckas., pāri agrotīklu. Kad podiņi aizceļo pa dobēm tur iestādu piemēram brokoļus

Papildināts 28.01.2023 21:47:

Paldies par magonēm jau tagad! Kā būs - dod ziņu un tad tirgojamies un mainamues!

Resnā Žurka

Dianne
Dzinnn
Šitam bardakam, kad apliek cirptu dzīvžogu, sanāk arābu dārzs. Tad ir pavisam pa smalko

Dzinnn

Mācījusies esmu, bet ne tur. Pirmie soļi, bet ne pēdējie, pie Intas Valdenas.

Dianne
Varbūt zini, ko darīt arī ar ceriņiem?

Pag.pavasarī nozāģēju nekad neapgrieztu ceriņu, izdzīti jauni dzinumi, ko darīt tālāk, lai skaists būtu? Negribu vairs 3metrīgus kātus, kur zied tik pašā galā, bet tādu smuku krūmu. Arī šņikāt galus nost, lai sānos dzinumi nāk ārā?

Dianne

MartaSaule
Cik augstu/zemu apzāģējāt ceriņu?

Parasti atjaunojot ceriņus, tos apgriež tā līdz celim, jostasvietai (ja tā pa riktīgo ķerās klāt). Noteikti tajā pudurī izgriež tādus, kas galīgi "saguruši" un sīkās pātagas. Ceriņš parasti atjaunojās atkal smujs, bet ziedēs gan ne ātrāk kā pēc gada. Ceriņam ziedi veidosies uz tām jaunajām zaru galotnītēm, tadēļ es teiktu, ka Jūs jau savu būsiet padarījusi! Tagad tik jāgaida ziedēšana!

Ir teiciens - jo vairāk ceriņu lauž (ziedēšanas laikā un vāzē liek ), jo krāšņāk viņš zied nākošajā gadā!

Te taisnība jo ceriņš arī kopjams, ja tam laiks un luste. Pēc noziedēšanas nogriež "vecos ziedus", lai neveido sēklas, kas paņem spēku. Tadējādi arī saaug pa vasaru jaunie zarini, kuri nākamā gadā ziedēs!

Papildināts 29.01.2023 11:59:

Tas pats ar jasmīnu, tie arī ziedus veido oz ieprieksējā vasarā izaugušajiem zariņiem! Tadēļ, ja negrib palikt "tukšā" kādu gadu, tad jasmīnu apgriež uzreiz pēc ziedēsanas. Tad paspēs saaugt arī jaunie zariņi, kuri nākamā gadā ziedēs. Tas vairāk par tādu apcirpsanu.

Dianne
Nozāģējām pa tīro!

Papildināts 29.01.2023 13:36:

T.i. līdz zemei.

Lolipops

MartaSaule
Atsedini lenam un veido.

Papildināts 29.01.2023 14:03:

Pag, tos 3 metrigos lidz zemei nogriezi jau?

Lolipops
Jā, pag.gadā.

Nu vnk varbūt pasteidzāmies, bet man tik ļoti bija tie garie kāti apnikuši. Nozāģējām un tad tik domāju, ka vajadzēja vispirms noskaidrot, kā labāk. Nu vairs neko.

Papildināts 29.01.2023 15:07:

Man gan vēl 2 krūmi palikuši, izskatās, ka nevis 3 m, bet 5metrīgas pīckas ar veciem ziediem augšā.

Papildināts 29.01.2023 15:09:

Lolipops
Tagad ir apm.1 m garumā, varbūt nedaudz virs. Domā var nogriezt līdz kādiem 30 - 40 cm un veidot, lai aug tāds smuks krūms?

Dianne
Nē, nē- nekādas rakšanas un lecektis, man limits

Rūdīties stādus nesu uz terases - apgāžu galdu ar kājām gaisā, aptinu apkārt plēvi un sanāk improvizēta siltumnīca. Ja sola vēsāku- pa virsu agrotīklu.

Lolipops

MartaSaule Prasas bilde.

Lolipops
Šodien suņa laiks, ārā neiešu, bet ja spēj iztēloties - nozāģēti kārkli un ataugušas pīckas vēl bez sānu zariem. Tāds apmēram. Tie dzinumi vairāk kā 10.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787