Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Dianne

MartaSaule
Ar šo ceriņu tad tagad tā - atstāj pāris spēcīgākās, garākās pīckas, pārējās izgriez līdz ar zemi. Turpmāk pieskati un izgriez to, kas atkal nāk no zemes ārā. Tā viss spēks tiks atjaunotajiem krūma zariem. Krūmu pašu turpmāk vari regulāri piecirpt vajadzīgajā augstumā, formā. To tad parasti uzreiz (!) pēc ziedēšanas, rēķinoties, ka pa vasaru vēl būs neliels pieaugums, kurš veidos ziedus nākamā pavasarī.

Nu tā kaut kā

Ar vēl neizkoptajiem līdzīgi - nogriez kadā no pieņe.tiem augstumiem - līdz celim piemēram - atstāj pāris tik tos sprunguļus, kuri tad arī veidos jauno krūmu. Un atkal - visas mazās pīckas, kas no zemes ataugušas - ārā, lai neņem spēku.

Papildināts 30.01.2023 09:19:

Līdz ar zemi nevajadzētu griezt acotos/potētos ceriņus - tā var vienkārši "tikt vaļā" no šķirnes


Lolipops

Nu ja jau lidz ar zemi, vairs neko, bet vareja gan atjaunot ari uz stumbeniem, Dobele ta dara. Atsedinasana saucas. Ataugs, bet jāgaida.

Ja, es ari atstatu specigakas pickas un rupigi pieskatitu. Paris vasaras un bus skaisti cerini. Ar atlikusajiem pratigi. Cerinus pagruti iznidet, ari ar traktoru izraujot it ja visu, paris gadus roc ara atvases.

Resnā Žurka

Atsedinasana saucas.
Tikai jāatceras, ka jēga to ir darīt ar tiem stumbriem, kam miza vēl gaiša. Tik radikāli apzāģējot jau ar raupju mizu, nekas neataugs. Un spečuki iesaka potētos vispār atkopt tikai tad, kad zied, lai var redzēt, ka izgriež tikai lieko.

Cinnija

Vai kāda ir no sēklām audzējusi lobēlijas, kā sanāk? Nopirku 20 dražejas nokarenās Regatta Midnight Blue. Jāgalotņo? Jāstāda pa vienai vai vairākām kopā? Lobēlijas nekad nav bijušas, pat no jaunstādiem neesmu audzējusi, arī sīkās krūmu nē, tad nu šogad sagribējās pamēģināt.


NuclearBaby

Cinnija
Obligāti lobēlijas nav jāgalotņo, bet par ļaunu tas noteikti nenāks. Ja ir granulētās sēklas, tad droši vien tā ir multigranula (iekšā vairākas sēklas), tad podiņā iet tikai 1 granula. Palūrēju Onavas lapā - Volmary Regatta jaunstādiem vienā šūnā ir 7 sēklas.

Cinnija

NuclearBaby
Ok, paldies. Man gan nav Volmary, bet PanAmerica Seeds, rīt vai parīt izņemšu sēklas, tad jau redzēs, nebija gan teikts, ka multigranula.

Cinnija
Es vienmēr galotņoju lobēlijas, jo tad viņas smuki kupli aug, bez galotņošanas ir bijis, ka tiešām daži gari zari izaug un nav tā efekta. Ja nav multigranulas, tad piķējot sasēto lobēliju mežu ņemu pa mazai čupiņai - pa 5 vai 7 gab kopā.

Cinnija

Maijabeka
Kad sējat lobēlijas? Domāju sēt sestdien vai svētdien, ceru, ka nebūs par agru. Sēklas nedaudz apber ar zemi vai nē?

Cinnija
Tā kā man patīk, ka visas puķes maija beigās/jūnijā jau zied, tad sēšu tuvākās nedēļas laikā. Lobēlijām rēķinu, ka vajag ap 70-80 dienām līdz ziedēšanai. Sēju uz mitras augsnes, neapsedzot sēkliņas un kastīti lieku plastmasas caurspīdīgā kastē ar vāku (improvizetā mini siltumnīca) un lieku zem radiatoriem pie loga.


Uzreiz sēju lobēlijas pa čupiņām, tā arī piķēju. Sapratu, ka galotņot vajag, nežēlot, savādāk izaug daži gari kāti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787