Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Paldies!

No cenuklubs.lv paņēmu hiacintes iekārotajās krāsās, arī bija laba atlaide. Hiacintes gribētu vēl, ja Maximā būs.

Optimists optimistiem optimists.

AsTheCopperStatue

Šodien Maximā redzēju 40% atlaidi sīpolpuķēm.

Как медное изваянье

O, paldies! Izskatās, ka vajadzēs vēl ko baltu un gaišrozā.

Iestādīju jau sagādātos hiacinšu sīpolus, Limelight hortenziju. Drusku gan baiļojos par brāzmām, bet nostiprināju labi (cerams).

Tulpes pēc ned.vai divām stādīšu.

Optimists optimistiem optimists.

Pirms apmēram 3 nedēļām nopirku tulpju sīpolus un vienu baznīcas liliju. Lilija bija papīra maisiņā, un kad atvēru, sīpols izslatījās nu tā, ne pārāk. Liels, bet abi gali +- uz bojāšanās pusi. Zinot, ka lilijas stāda visu gadu un galvenais, ka tik ātrāk zemē, tad nu arī uzreiz iestādīju nu tā ļooti dziļi. Aizvakar bāžu zemē tulpes - OMG , mana lilija izdzinusi jau gandrīz 5 cm, spoži zaļus, veselīgus asnus!!!!! Ok, prieks, ka sīpols izrādījās dzīvotspējīgs, bet ko nu? Ļaut, lai nosalst? Kaut kur lasīju, ka esot jāizgriežot (jāizrotējot) asns no zemes, tad tomēr nākamajā gadā zidot, tikai vājāk. Kādas pieredzes? Nu kas to būtu domājis, ka sāks augt vēl šogad?!!!!

Man jautājums par gladiolām. Šogad 1x stādīju, laikam agrā šķirne, jo bērniem uz skolu nebija ko iedot - viss jau uz septembri bija beidzies. Ko ar sīpoliem - kad jāņem ārā? Lasīju, ka jāapkaltē un vēsumā jāglabā. Ja man vēsākā vieta mājās ar +15, vai nebūs pa siltu. Citur raksta, ka ledusskapī glabā.

Tulpes/hiacintes/dekoratīvos sīpolus vēl neesmu zemē likusi. Par siltu likās. Bija doma šajā vīkendā saņemties. Nav taču nokavēts?

AsTheCopperStatue

Lasīju, ka jāapkaltē un vēsumā jāglabā. Ja man vēsākā vieta mājās ar +15, vai nebūs pa siltu.
Es apkaltētu un iemestu ledusskapja dārzeņu kastē.

Как медное изваянье

Papildināts 15.10.2023 14:41:

Izraku savus Milzīgos sīpolus ( pavasarī stādītie bija vismaz uz pusi mazāki ). Tagad ir jāapkaltē, to saprotu. Tie mazie "bērniņi" jāņem nost? Saknes nost? Mizas arī droši vien, vismaz daļēji..

Pamācat mani.

Indza

Bērniņi jāņem nost. Zemi, saknes un liekās mizas noņemsi kad kārtīgi apžūs.

Par sīpolpuķu stādīšanu nekas nav nokavēts, tās var stādīt pat pēc pirmajām salnām, kamēr zeme mīksta. Es vēl neesmu sastādījusi.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

AsTheCopperStatue

Man vispār vēl nekas nav sastādīts - ne sīpolpuķes, ne ziemas ķiploki. Ar lietaino laiku dārzā viss slapjš. Starp dobēm ūdens līdz potītēm. Vispār nesaprotu, kad šoruden varēs līdz stādīšanai tikt.

Как медное изваянье

Resnā Žurka

Kā jūs ieteiktu ar monbrēcijām darīt: vajag pārstādīt, jo gribu citur pārlikt un savairojušās. Pavasarī nevar lāga atrast pēc lakstiem, kaut marķēts. Ja izraktu tagad, tad jāglabā iekšā un jāstāda pavasarī vai arī rudenī paspēs jaunajā vietā iekosties?

Monbrēcijas ir Lucifers, kas Latvijā ziemo zemē bez bēdu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787