Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Cilveeks

Resnā Žurka
Vismaz manā Z-Vidzemes pusē ne vella tās monbrēcijas neziemo. Mēs katru gadu rokam ārā un stādam pavasarī.

Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts./Karlsons/

За безсонные ночи,
За душевные муки,
Нашим детям за нас
Отомстят наши внуки!

Resnā Žurka

Cilveeks
Lucifers ir vienīgā škirne, kas ziemo. Viegli piesedzu, lai man prāts mierīgāks.

Kad un kā roc un kur glabāt līdz pavasarim? Tūlīt taisos dālijas rakt.

MissBea

Dūducis*
Es gladiolas pa ziemu turu ledusskapī augšējā plauktā. Jau daudz gadus tā, kopš sāku ņemties ar tām gladiolām.

Cilveeks

Resnā Žurka
Roku un glabāju tāpat kā gladiolas.

Apmēram kā šajā rakstā minēts https://www.delfi.lv/izklaide/56017216/majas/46380699/freziju-un-gladiolu-lidzinieces-elegantas-montbrecijas

Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts./Karlsons/

За безсонные ночи,
За душевные муки,
Нашим детям за нас
Отомстят наши внуки!

Vinnny

Dūducis*
Nē, nav nokavēts stādīt. Var tik ilgi, kamēr zeme nav sasalusi.

Jā, mazie sīpoliņi jānoņem, mizas jāatstāj.

Papildināts 19.10.2023 22:05:

Resnā Žurka
Nav ar monbrēcijām pieredzes, nemāku teikt.

Optimists optimistiem optimists.

MissBea
Vinnny
Paldies, meitenes. Jau biju sākusi pārdzīvot par tulpēm un hiacintēm - tad nav laika, tad līst lietus, tad nevaru saņemties . Tagad varēšu ieiet mieriņā un uzdarīt visu ar iedvesmu.

MissBea

Kā labāk pārziemināt nokarenās pelargonijas dzīvoklī? Aizvakar ienesu no balkona iekšā. Man viņas pirmo gadu, pavasarī izaudzēju no nopirktiem apsakņotiem spraudeņiem.

Indza

MissBea

https://zutini.lv/pelargoniju-parzieminasana-ka-saglabat-nakamajam-gadam/

Manas pelargonijas vēl ārā, arī nokarenā. Par nokareno rēķinos, ka var arī neizdoties pārziemināt. Uz sitiena nevaru atcerēties kuras stādaudzētavas FB lapā izlasīju, ka vienīgais pelargoniju veids, ko viņi necenšas pārziemināt ir nokarenās, jo izdodoties reti.

Šodien saliku zemē šajā rudenī pirktās sīpolpuķes. Stādīšanai pieķēros tikai tāpēc, ka uzķēru, ka peles tikušas klāt dārza mājā uz drēbju pakaramā uzkārtajam lielajam Lidl maisam , izgrauzušas tajā caurumu un dažus tulpju sīpolus pamatīgi apskādējušas. Laicīgi uzķēru, uz lielā sīpolu daudzuma fona skāde nav liela.

Iespaidīgs daudzums vasarā izrakto hiacinšu sīpolu glabājas mājās, tos citā brīvā brīdī aizvedīšu un sabakstīšu.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Par nokarenajām pelargonijām, man pārziemo dzīvoklī. Ko gan īpaši tām izdarīsi, ne grādus nogriezt, nekā, tik cik jāpārcieš neglītais skats pa ziemu un jālauž nost viss, kas pārs'tīdzējis un vietu aiz'ņem. Viņas tur kalst un stīdzē, galvenais kkādu dzīvību uzturēt, bet pavasarī tā vai tā ir ātri bezmaksas kuplie podi. Un tieši tāpat dzīvoklī man ir pārziemojušas arī eiforbijas glitz un batātu ipomejas. Pārsteigums, ka eiforbijas pavasarī no galīgi trausliem izstīdzējušiem stiebriem, var veiksmīgi apsakņot kā spraudeņus un nezināju, ka ipomejām apakšā ir gumi, kas arī ir labi pavairojami.

MissBea

Internetā es šo to palasīju, bet vietām info ir pretrunīgs. Vienā vietā raksta, ka vajag visu nogriezt iekšā ienesot, citā vietā raksta, ka jāgriež tikai tad, kad sāk stīdzēt.

Kā labāk?

Papildināts 23.10.2023 12:10:

Indza
Es arī lasīju, bet man šķiet vai nebija runa par kāpelējošajām pelargonijām, ka tās necenšās pārziemināt?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787