Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Liatre

Man tas pats, sapirku un nepaguvu iestādīt. Bet man ir bēdīgs stāsts par stādīšanu podos. Saskatījos UK lapās, kā zied pavasarī podos un laicīgi sastādīju, gan māla podos, gan plastmasas kastēs. Nevienu reizi nekas nepārziemoja un pavasarī bija apaļa o. Domāju, ka tāpēc, ka podi nebija siltināti, sīpoli izsala un vēl pavasarī gandrīz peldēja izkusušajā sniegā.

Tā kā nesaprotu, kā pie mums LV tos podus nosargāt, augsni var tagad Depo nopirkt, bet kā pareizi izveikt tos darbus, lai tie podi pavasarī ziedētu?

Resnā Žurka

Liatre
rok zemē ar visiem podiem, lai ziemo tāpat kā tās puķes, kas normāli zemē iestādītas

Papildināts 05.12.2023 20:41:

ja vien iespējams stādam zemē, ja nav iespējams stādam podā un tik līdz iespējams tā ar visu podu nesam ārā, rokam zemē. piemet vēl tik sniegu pa virsu, un lai dzīvo nost.
Šis

Liatre

Resnā Žurka
Bet tad sanāk vēl dziļāka bedre jārok, lai apraktu to podu. Laikam tomēr paskrubināšu sniega kārtu ber podu padarīšanas.

Indza

Šodien saliku zemē piemirstās sīpolpuķes. +5 grādi, zeme mīksta.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

kat721

Vai kāda jau sākusi uz palodzes dīdzēt pavasara puķes? Skatos, ka nav vēl jauna diskusija, bet man jau iekšā urd, ka šogad jāpamēģina kaut ko izaudzēt. Problēma, ka man gribēšana ir, bet saprašana ir 0. Plānoju atraitnītes nedeļas nogalē sasēt kastītēs (diez, vai uzdīgs, būs ziediņi, jeb vajadzēja tomēr zemē jau rudenī salikt)? Ar prieku gaidīšu arī Cāleņu pieredzi ar šīgada stādiņiem

lozhmeteej_madonna

kat721
Neaizmirstulītes iesēju augustā, rudenī izstādīju. Būs jāskatās, kas pēc sniegiem un saliem būs palicis, bet mazos mīnusos izskatījās ņipri.

Ja gribi, lai zied šopavasar, jā, bija jāsēj 2023.vasarā.

Savējās izstādīju starp tulpēm, ļoti skaista kombinācija dobēs. Neaizmirstulītēm gan ir tendence ļoti izsēties, tad tik spēj ravēt sējeņus no dobes.

kat721

lozhmeteej_madonna

Super, Tu jau laikus esi sagatavojusies pavasarim, malaciiis!
Vai vari, lūdzu, pastāstīt, kā īsti atraitnītes "strādā" - kas ir tas, kas pēc ziemas izdzīvo - pašas augustā stādītās puķītes ar saknītēm? Saportu, ka šīs esot aukstumu mīlošas puķes, bet tiešām tie ir iepriekšejie augi, kas izdzīvo? Viņas tik trauslas izskatās... Pagājušā vasarā, lai gan uz paciņas lasīju, ka var nk jūlija sēt, īsti neizpētīju, kā tas strādā un tā arī palika neiesētas. Vienā vietiņā dārzā pagājušā pavasarī (es pat uz visu vasaru atstāju) auga veikalā pirktie stādiņi, bet rudenī izrāvu un kompostā saliku - taču varbūt ir cerība, ka būs kādas sēkliņas izsējušās un pavasarī uzdīgs? Rudenī nebija mazulīšu vēl...

Tagad domāju, vai no sēkliņām uz palodzes vispār jēga tādam projektam... Vai tiešām nebūs to ziediņu pēc kādiem 2-3 mēn? Dikti gribas pašai pamēģināt izaudzēt, bet nu pirmie soļi kā pa celmiem.

Indza

kat721
Jēga ir visam, ko dara ar prieku un patikšanu. Internetvide ir pilna ar padomiem ko, kad un kā darīt, atliek tikai pašai izdomāt kas der labāk un kādas ir vēlmes. Ne viss un ne viemēr sanāk, bet kā citādi pieredzi un praksi iegūt? Atraitnītes mēdz izsēties, bet garantijas tam nav. Esmu dzirdējusi, ka var atraitnīšu lakstus sakapāt un iestrādāt zemē, tāpat arī samtenes. Pavasarī, vasarā tās turpat uznāk un zied. Pārbaudījusi neesmu.

Augustā, septembrī ievācu un sasēju kāršrožu sēklas. Septembris bija tik silts, jaunie stādi uzdīga ļoti ātri. Arī interesanti kāda aina būs pavasarī.

Es personīgi esmu sapratusi, ka tā ņemtne ar sēklām, jaunsātdiem, nokrautām palodzēm un viengadīgiem augiem kā tādiem nav man. Varbūt kad būšu pensijā.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Dianne

Indza
"Rakstītajam ticēt"

Pilnīgi piekrītu, ja gribās, tad jādara, tā gūstot labu pieredzi un prātā paturēt to "plintes nemešanu krūmos" ..dažreiz nesanāk nezināšanas dēļ, bet tādēļ jau mēs visi "ejam skolā"

Par atraitnītēm - vienu gadu sēju janvāra beigās. Smalkā kasetē, kur likzdiņa kā uzpirkstenis un pa divām sēkliņam katrā ligzdiņā. Kaseti piepildīju ar smalku Lafloras sējamo kudru sajauktu ar perlītu vai vermikulītu. Kaseti uz paplātes un laistiju tā - kaseti iemercu vannā, kur nedaudz ūdens, kad padzērās - liku atpakaļ uz paplātes. Stādiņi dzīvoja spec sariktetā plauktā ar zemu nolaistu gaismas lenti. Feb vai martā izpikēju katru ligzdiņubuz savu podiņu - vajadzēja gan ātrāk, bet nebija vietas kur. Pēc 2,5-3 mēneši ziedēja.

Man startā grutākaiscbija atrast mājās vietu, kur temperatūra būtu zem 20°C. Bija viņām par siltu ar visu papildgaismu, pastīdzēja, bet ziedēja jsu skaisti.

Mamma sēja kastītē tik marta sākuma - viņai ļoti saulaina palodze, un stādiņi izauga ņipri, ziedēja maijā uz otru pusi.

Papildināts 24.01.2024 10:06:

kat721
Tas šai meitenei

Papildināts 24.01.2024 10:12:

Kā ērtu variantu, sējot atraitnītes - vienu gadu iesēju celtniecības kastē (par podu pārverstas ar caurumiem) siltumnīcā oktobrī, bija jāpasē mitrums. Sadīga smuki, pa ziemu sasedzu ar agrotīklu, pavasarī, kad sākh kurt siltumnīcu, bija skaisti, ņipri unbdrukni stādiņi, kurus pa vienam lobīju ārā no sējuma un sapiķēju podiņos lidz izaugs līdz izstādīšanai.

Atraitnites labi izsējās visur, kur aug, ja tiek līdz sēklu nogatavināšanai. Ziedošs bruģis izskatās kolorīti, ja nav "pa kājām" baigi

Papildināts 24.01.2024 10:26:

Bilde no 2022.gada pavasara - šīs biha tās, kuras iesēju istabā 29.janvārī. no 20.februāra līdz 20martam viņas dzīvoja izpiķetas šajos podiņos apkurināmajā siltumnīcā, tad pārnesu uz neapkurināmo. Te drīz arī jau pirmie ziediņi

Papildināts 24.01.2024 10:28:

pagājušo pavasari - piķēju tās, kuras bija rudenī iesētas lielajā poda-kastē un pārziemoja siltumnīcā

Un te pēc mēneša jau braucot ciemā pie draudzenēm ar pavasari kastē

Lai izdodās!

Darbs dara darītāju!

Dianne
Tev tās siltumnīcu bildes vienmēr tik skaistas! Viss tik kārtīgs un aug griezdamies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787