Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ZIEDI- viss par sēšanu un kopšanu- sēklu, stādu maiņa 2023

Chiepina

Cinnija

Resnā Žurka
Daudzus gadus sēju Silver Falls- to ar sudrabotajām lapām. Stādiņi aug diezgan lēni, saņemās kārtīgā siltumā- aprīlī, maijā, vasarā saaug skaisti un kupli. Īpaši negalotņoju, garākās pīckas var palaist blakus podiņā, jo apsakņojas tiešām labi. Tā kā sēklas padārgas (un ja vēl kāda neuzdīgst) , manuprāt izdevīgāk nopirkt jaunstādus, mazāk jācackājas pa palodzēm pustumšā laikā. Es gan parasti sēju vēlāk- febr. beigās. Tagad gan esmu atteikusies no dihondrām un sanvitālijām par labu bakopām uc zaļumiem, jo nepatika, ka ļoti sausina podus, daudz biežāk jālaista. Vienīgais plus, ka labi atdzeras, ja gadās iekaltēt.

Resnā Žurka

Cinnija
Paldies! Sēklas nopirkās ar vērā ņemamu atlaidi, sanāk ap 10 centiem sēkla. Tad jau turpināšu skatīties, kā aug.

kat721

Indza
Ņemties ar sēklām, jaunsātdiem, nokrautām palodzēm un viengadīgiem augiem kā tādiem nav man. Varbūt kad būšu pensijā.

Piekrītu, es arī neaizraujos, pareizāk sakot - līdz šim to neesmu darījusi. Pagājušajā gadā pamēģināju uz palodzes no sēkliņām izaudzēt petūnijas un samtenes, tādas vienkāršas puķes, un process radīja lielu prieku, jo likās, ka tiek pasteidzinātās pavasaris. Samtenes šogad neaudzēšu uz palodzes - tās pa taisno dobē. Petūnijas gan pamēģināšu, tām tikai dažas sēkliņas paciņā, tās tik daudz vietas neaizņems.

Dianne

Cik ļoti skaisti Tev stādiņi un rūpīgi sakārtota siltumnīca! Un cik skaistas krāsas pašām atrainītēm bijušas!! Paldies Tev par Tavu pieredzi un apstiprinājumu, ka šajā gadā sētās atraitnītes ziedēs! Es vienkārši nesapratu, kas tas ir "2gadīgi augi" - mazums, ka varbūt tikai 2. gadā ziedētu! Šogad 19. janvārī pakaisīju sēkliņas parastā šālītē, nu jau ir sadīgušas (un daža arī pastīdzējususi) - kad sagaidīšu 2 patstavīgās lapiņas, piķēšu. Pagājušajā gadā ar izstīdzējušiem stādiņiem (citu puķu gan) darīju tā, ka vienkārši pie piķēšanas tos ierušināju dziļāk, t.i. ar zīmuli izbkstīju dziļāku bedrīti, kurā ielikt stādiņu tā, lai lielākā daļa "stīgas" krietni zem zemes - tā kaut kur youtube biju nosakatījusies, un it kā nekas - turpmāk nestīdzēja. Citreiz pamēģināšu tajā "uzpriksteņu platē", jo tad mazāk saknes sanāktu traumēt piķējot - to neiedomājos iepriekš.

Padies par iedrošinājumu un piemēru, kā rosīties! Visām dāmām skaistu pavasara gaidīšannas laiku!!

Dianne

kat721
Paldies!

Jā, sīkziedu atraitnītēm (ragainā vijolīte) krāsas pasakaini skaistas! Šogad izsēšu pēdējās sēklas no šīm paciņām. Trīs šķirnes sēklas iegādāju onavā pirms trīs gadiem, jau nebija lēti, tagad cipari vēl stiprivpieauguši. Ļoti iepatjkušās tieši tās bordīgās un tās "vaniļas"

Resnā Žurka

Tās begonijas, ko tirgū un stādaudzētavās tirgo, no sēklām audzē? Es te sāku apdomāt, vai neiepirkt kamolbegoniju bumbuļus un mājās saaudzēt. Citādi kapiem iepirkt sanāk diezgan sulīga summa. Šīs tā paēnā kaps augtu?

Resnā Žurka

Kam, lūdzu, pieredze ar : olveida zaķastēm, Kanāriju spulgzāli un sarenēm (visas graudzāles). Nekas no šīm taču nebēg pa dobi prom, visas turas savos ceros? Saprotu, ka visas viengadīgas?

KasTane

Lensa
Jā, tās visas ir viengadīgas un nestaigā apkārt. Rudenī ievācu sēklas nākamam gadam

Katram savs

Vai kāda ir audzējusi nokarenās lauvmutītes? Depo paslīdēja roka. Domāju, cik liels tas cers izaug - vai piekaramajā podā plānot vienu stādu vai vairākus?

Pagājušā gadā audzēju parastās lauvmutītes, gar žogu - biju ļoti apmierināta - smuki ziedēja līdz vēlam rudenim.

MisisLuuu

Resnā Žurka
Kāda jums pieredze ar dihondru audzēšanu no sēklām?
Pāgāšgad sēju, šogad arī. bet šogad ļoti švaki sadīga. No 6 sēklām tagad aug tikai divi stādiņi. Daļa vispār neuzdīga, daļa padīga un tālāk neauga. Bet nopirku Ksenukai jaunstādus. Pērn redzēju, bet nepirku (un vēlāk nožēloju), šogad izdevās dabūt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433787